Pisti ​nem köszön 2 csillagozás

Viola József: Pisti nem köszön

Miért kellett idő előtt elpusztulnia egy jópofa házőrző kutyának? – töpreng Pisti, miközben a végtisztességet adja meg kedves kutyájának, Bikficnek, peremvárosi kis házuk kertjében, egy szeles őszi alkonyon. A szálak messzebb vezetnek, és miközben a könyv választ keres a kérdésre, megismerjük a kis munkáscsaládot, barátokat, jó és komisz szomszédokat, az eleven képzeletű Pisti fantáziajátékait és valódi keserveit, keményen kiküzdött örömeit. Nem fest az író cukormázas idillt, a szépet és a nemeset a csúf és a kisszerű kontrasztjában mutatja fel, ahogy a való életben is elénk tárul. Viola József eleven elbeszélő tehetsége és ötletgazdag,

Móra, Budapest, 1977
222 oldal · ISBN: 9631107760 · Illusztrálta: Balogh Péter

XX73>!

„Csalódtam benned, fifiacskám. Csalódtam. Netán. Annyi eszed sincs, mint a kivágott tyúkszemnek. A valamirevaló ember – ez a kivesző fajta – , ha pofon legyintik, nem kérdez semmit, figyelünk? Magában füstölög, mint a meggyújtott gyújtózsinór, s azt kérdezi, de csak csupán magamagától: miért – értjük? –, s miért kaptam a pofont? […] Nem a jog. Ehhez mit szólunk? He? Milyen jogon adtam neked a pofont? Megmondom én neked atyai hangon., a leggatyaibb hangomon. […] Természetadta jom, jogom, a pofozkodás, urambátyuskám, meg tetszik engem érteni?”

(Ha úgy gondolnád, hogy a fentiekben akadnak másolási hibák: az összes szót karakterről karakterre másoltam be az idézetes oldalra.)