Nincs ​új a nap alatt 84 csillagozás

Hogyan is éli meg egy férfi?
Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt

25 ezer Facebook-rajongó nem tévedhet!

Hogyan is éli meg egy férfi?

Ez egy különleges könyv. A te könyved!
Miért?
Mert férfiak írták nőkről.
Férfiak, akikkel már te is találkozhattál!
Ezeket a történeteket az élet szülte, nem fantázia.

Emberi érzések és kérdések, szerelemről, csalódásról, megcsalásról, lelki és testi kapcsolatokról.

Néha miért megy nagyon jól a szex, néha pedig miért nem tud működni?

Vincent & Vincent elbeszéléseiből kiderül, hogy milyen érzés, amikor egy férfi igazi Casanova, és milyen, amikor csak egy küszködő vesztes, egy szánalmas lúzer.

Tanulságokkal és sajátos humorral teli kalandokon keresztül megtudod, hogyan is éli meg egy férfi.

Legyen Tiéd ez a könyv, legyenek Tieid a történetek, és rájössz, az élet, az a nagy játékos megtanítja, hogy nincs új a nap alatt.

Veled is megtörténhet vagy könnyen lehet, hogy már meg is történt!

Álomgyár, Budapest, 2015
ISBN: 9786155596025
Álomgyár, Budapest, 2015

❤♡❤ Imádtam! ❤♡❤
2015 egyik legjobban várt könyve volt számomra, és elolvasva a legtöbb érzelmet kiváltó is. Abszolút kedvenc lett!
Körülbelül 1 éve találtam rá Vincenték facebook oldalára, és nagyon megszerettem az írásaikat, ezért nem is volt kérdés, hogy minél előbb el szeretném olvasni a könyvet.

Ez a könyv maga a nagybetűs ÉLET! Azt gondolom, hogy mindenkinek más élményt fog adni a könyv olvasása korosztálytól függően. Van aki már megérte a könyvben leírtakat és van aki majd meg fogja :)
Felnőtté válás, kapcsolatok, érzelmek és érzések, szerelmek, szakítások, újrakezdés, hullámhegyek és hullámvölgyek. De vajon hogyan éli meg ezt egy Férfi?
Azt gondolom, hogy ezt mi Nők sokszor szeretnénk tudni.
Vincent & Vincent könyvéből sok mindenre választ kaphatunk vagy épp a homlokunkra csapunk, hogy basszus ez velem is megtörtént már.

„Egyre többször éreztem, hogy én ezt már megéltem, csak persze más szereplőkkel. Ismét kezdett felötleni bennem, hogy tényleg? Tényleg ennyire „nincs új a nap alatt”?”

Összegezve: Ez egy remek könyv, remek történetekkel és mélyenszántó gondolatokkal.
Hétköznapi emberekről, a mindennapokról, azt hiszem ezért is annyira szerethető, hisz a főszereplő akár Te is lehetnél :)

Kinek ajánlom?
MINDENKINEK!
A fiataloknak azért, hogy tanuljanak belőle
Az 30-50-es korosztálynak azért, mert ők már valószínűleg megélték, és akár az ő történetük is lehetne.
Az idősebbeknek azért, mert mindig jó nosztalgiázni :)

És ne feledjétek! Nincs új a nap alatt! ;)

P_C_Harris IP

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Ezzel az értékeléssel már régóta tartozom, ugyanis már hónapokkal ezelőtt olvastam el a könyvet.
Nagyon mulatságosnak véltem pár történetet, mintha a szüleim régi – fiatalkori történeteiket mesélték volna el. A nők beskatulyázására először előjött bennem a feminista énem, de kénytelen voltam felismerni, hogy tényleg vannak ilyen nők, sőt! Volt idő, hogy én is tartoztam egy-két csoportba. Azonban vannak olyan nők is, akikkel nem találkoztam a könyvben, vagy csak lehet, hogy még nem értek meg. Vincent és Vincent ezeket a „normálisabb” nőket próbálták megtalálni az életükben. Viszont ne felejtsük el, hogy soha nem vagyunk ugyanazok minden párkapcsolatban. A gólyák szívatása az erdőben a kedvenc részem volt. Imádtam az írásmódját, könnyen lehet haladni a könyvvel. Jó időtöltés volt! Sokszor mosolyogtam és bólogattam, de volt, hogy csak rángattam a fejem. Köszönöm Vincentek ezt az élményt :-)

Bitten

Lássuk csak ;-)
Mit lát egy 27 éves női nemet képviselő szempár (két ráadással egy hónappal ezelőttig volt egy 35 éves párom, kettő még B.-nak is hívnak XD nagyon jot nevettem )
Kitekintés:
Ez az élet egyik oldala! A másikat dobja a gép ;-) Srácok néhol kesernyés utóízt hagy maga után, néhol marad a mámoros édesség. Igazság szerint, azt vallom: mindig azt kapom amit adok – de hol az igazságosság? Ha egy kapcsolatban a hármas szám felmerül ott már probléma van, „rendszerváltásigyerek” vagyok vhol jóóóóó mélyen hiszek a kölcsönös bizalomban és megbecsülésben….. sajna ez ma már nem ismert vagy ha igen ritka mint a fehérholló…..
Lássuk a könyvet :P
Tetszik amit és ahogy papirra vittetek V&V-t, szokatlan, kissé tömény és életszagú! Jesszus és még mennyi mindent nem láttunk…….
A közösségi oldalon figyeltem fel a szösszeneteitekre – Nem csinálnátok egy kötetet azokból? Tartalmasak, találóak, frappánsak és helytállóak! Magunk között szólva már van kedvencem is ;-)
Köszönöm, hogy bepillantást engedtetek az élet különböző szakaszainak történéseibe, nagyon várom a folytatást!

_Enii_ P

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Még csak tizenhét éves voltam, és akkoriban még úgy hittem, hogy igenis „van új a nap alatt”! Tévedtem. Nincs.

Amikor a kezembe fogtam a könyvet,vegyes érzések kavarogtak bennem. Nem tudtam,hogy akkor ez most egy 'mesélős',vagy valamilyen nagy filozofikus gondolatokat boncolgató könyv lesz-e. Így,most azt mondhatom,hogy talán egy kicsit mindkettő….Két különböző életút segít megérteni,vagy éppen felismerni,hogy tényleg „nincs új a nap alatt”.
Egyes részek kiváltották belőlem a „basszus,ez már velem is megtörtént” reakciót,mások pedig igazi újdonságként értek.Szerintem ebben a könyvben mindenki talál legalább egy olyan momentumot(de leginkább többet),ami már neki is megvolt az életében.
Summa summarum,mindenképp érdemes elolvasni,és egy kicsit elmerengeni azon: ezek után valójában van-e új a nap alatt?

Tóth_Orsolya_3 P

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

És tényleg így van. Nincs új a nap alatt.
Azért halkan megjegyezném, hogy kivételek mindig vannak! Kivételek, akiknek megadatott, hogy elsőre minden megy mint a karikacsapás, és boldogan élnek, míg meg nem halnak. Sajnos nem ez a gyakori.

Sippancs P

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Ez megint csak egy olyan könyv volt, amin sokáig kellett agyalnom, hogy hány csillagot adjak rá, mert annyira kiemelkedő nem volt, annyi pluszt, mint ahogyan beharangozták, nem adott, és annyi új infóval sem szolgált a férfi nemről, mint amit a saját bőrömön már meg ne tapasztaltam volna, mégsem volt ez olyan rossz könyv! Inkább csak egyszerű és olvasmányos. Azt mondanám, hogy úgy éreztem magam olvasás közben, mintha leültem volna két idegen férfi mellé egy kávézóban, és megkértem volna őket, hogy meséljék el az életüket, szigorúan leszűkítve a női nemre és a párkapcsolatokra.
Engem kikapcsolt erre a vasárnapi délutánra.

enibartok

Tetszett az egész könyv.
Sok ismerős részlet volt benne amiket már én is megtapasztaltem, vagy barátok által mesélt történetekre emlékeztetett.
A lényeg, hogy tényleg nincs új a nap alatt…

Gretii

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Még csak tizenhét éves vagyok, és most már én is látom, hogy nincs új a nap alatt. Kicsit kiábrándító.

Paulina_Sándorné

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Tetszett a könyv, elég jó tükröt tart a női nem elé. Volt benne olyan nőtípus, aki az én környezetemben is van. Tetszik a könyv stílusa, jó a történet teljes egészében. Nőként is ezeken megyünk át, és a könyvből látható, hogy a férfiak sincsenek másként ezekkel a dolgokkal. Ha jól belegondol az ember a történetet át is lehetne fordítani, hiszen a férfi oldalon is vannak olyan típusúak, amilyeneket a nőkre leírt. A valóság szerepel a sorok között.

dsmiley

Vincent & Vincent: Nincs új a nap alatt Hogyan is éli meg egy férfi?

Mert az élet egy nagy kaszinó. A nyertes pedig az, aki megtanul rajta nevetni, még akkor is, ha éppen vesztésre áll.

Őszinte leszek: kicsit másabb jellegű könyvre számítottam. A „Nagy Vallomást” vártam, hogy megtudjam, mi is jár pontosan a pasik fejében, s ezt nagyjából meg is kaptam. Az elején kicsit elvesztettem a fonalat, hogy akkor most két különböző Vincent van, vagy csak egy, de úgy írta/írták meg, hogy kettőnek tűnjön, igazából lövésem sem volt egy ideig erről, mert kicsit furinak tűnt hogy két jó barát ugyanazzal a névvel éljen (ami persze nem lehetetlen, de tekintve, hogy a Vincent itthon nem valami gyakori név…). Az én tippem az, hogy ez egy „művésznév” mindkettejüknél. Na de nem is ez a lényeg. Az olvasás közben se nagyon értettem, hogy most akkor melyikről is van hát szó.

Amikor belefogtam az olvasásba, egy elejétől a végéig izgalmas sztorit vártam, de ez most nem igazán jött össze, főként az eleje miatt. Kicsit lassan indult be a sztori, mire végre izgi lett meg már vége is lett.
Tény és való, hogy én nem mozgok olyan körökben mint Vincent, mármint az, aki azt hitte, egyszer megtalálja az igazit, ezért számomra ezek a dolgok, amik vele megtörténtek kissé mesének tűnik. Mint amikor a pasik nagyzolnak „hogy így meg úgy ezzel meg azzal…”, és azért valljuk be, ezeknek a történeteknek jó, ha a fele igaz.
Az elején a rajztanárnős rész az valami förtelmes volt. Nem maga az írásmód, hanem maga az, hogy megtörtént (ha tényleg megtörtént).
Aztán ezek a partizós-egyéjszakás-kalandos részek nekem kicsit nagyon hihetetlennek tűnt, mármint abból a szempontból, hogy ez tényleg így menne, és hogy ennyi ilyen ember lenne. Nem ítélkezem, mert mindenki azt csinál, amit jónak lát. Csak azt mondom, hogy ezen meglepődtem, és inkább gondoltam a sztorit fiktívnek mint valósnak.
Tetszett, az őszinte, szókimondó stílus, s hogy ez elméletileg mind megtörtént, illetve nagyon tetszettek a szösszenetek. Azok voltak a legjobb részei az egész könyvnek.
Ami viszont a legjobban felidegesített, az volt, amikor arról rinyált, hogy milyen rosszul esik neki, ha nem jön össze a dolog valakivel, miközben ő volt az, aki egyik csajjal csalta a másikat (vagy éppen a nőjét), ráadásul harminc-jópár éves létére húsz évesekkel. Jól vagy te összerakva, ember?? És persze, amikor lebukik, még az is neki áll feljebb. Nyilván.

Egy szó mint száz, maga az író(k) stílusa tetszett, a történet viszont pff.

Az életnél nincs nagyobb író, nincs nagyobb játékos!

– Mi baj van, kincsem?
– SEMMI! Hagyjál!
„Semmi!” Ezt sajnos ismerjük. Ha egy nő ezt mondja, akkor baromi nagy baj van!

99. oldal Az utolsó nap

_Enii_ P

(…) csak élvezzétek ki a pillanatot!

Chrissie

(…) néha kell az embernek valaki, akivel gátlások és különböző fékek nélkül mindent meg tud beszélni.

145. oldal Túléltem a háborút, aztán elcsúsztam egy banánhéjon

Chrissie

Mindenkinek van az életében egy „nagy Ő”, akibe akár több éven keresztül is, nem folyamatos és nagy intenzitással, de „szerelmesek” vagyunk.

105. oldal Találkozás a nagy szerelemmel

Chrissie

Ahogy a mondás tartja: minden ember okkal lép az életedbe. Vagy azért, hogy tanulj tőle, vagy azért, hogy ő tanuljon tőled. És addig marad, amíg a két embernek közös és építő jellegű dolgai vannak együtt. Aztán távozik.

115. oldal Találkozás a nagy szerelemmel

Chrissie

Mert olyan jó, mikor az ember elképzeli, hogy mi lenne, ha…

34. oldal A kaszinó és a rajztanárnő

Chrissie

Megcsalás? Sokszor hallottuk már a kérdést, hogy: hol is kezdődik? Egy idegen csóknál? Egy idegen szeretkezésnél? A léleknél?… Igen, a léleknél. A lélek elsőként önmagát csalja meg, fittyet hányva addigi elveire, régi ígéreteire, engedélyt adva az elmének és aztán a testnek arra, hogy megszerezze, amit megérdemel, ami neki jár! Teszi ezt nem ok nélkül. Teszi azért, mert a kiszáradt vagy elromlott kútnál, ahol eddig hiába próbálkozott, szomjazott már régóta. És csak életben akart maradni!

184. oldal, A lángosos lány

Chrissie

Az élet egy nagy kaszinó! Egy nagy rulettkerék. Téteket raksz fel, és döntéseket hozol. Végérvényesen és visszavonhatatlanul. Játszhatod biztonságosabban is, kevesebbet kockáztatva, de csökkentve ezzel az esélyét a nagy lehetőségeknek. Vagy játszhatod hazardírozva, a nagy siker reményében. De játszanod mindig kell! Mert az élet egy nagy kaszinó. A nyertes pedig az, aki megtanul rajta nevetni. Még akkor is, ha éppen vesztésre áll…

33. oldal A kaszinó és a rajztanárnő

Chrissie

(…) valaminek a vége egyben mindig valaminek a kezdete is.

103. oldal Az utolsó nap

Chrissie

Többet tapasztaltam koleszos éveim alatt az életről, mint bármelyik iskolában, a padokban ülve. Megtanultam az igazi, mindennél többet érő barátságot, a betyárbecsület fogalmát, az önállóság értékét, a küzdés örömét egy bizonyos célért. Ott fejlődött ki bennem véglegesen az igazi, egyenes gerinc…
Megtanultam továbbá azt is, hogyan kell a jég hátán is megélni.

9. oldal A lopás és a rajztanárnő