Emil ​denevért szeretne (Emil) 36 csillagozás

Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

Új sorozat indul a legkisebb olvasóknak, Emil főszereplésével, aki a gyerekekre oly' jellemző kissé abszurd, bármit lehetségesnek tartó látásmódjával nem csak a gyerek olvasót, de a neki mesélő szülőt is garantáltan megnevetteti. A francia sorozat Lackfi János humoros, rímes-ritmusos fordításában jelenik meg magyarul egyszerre két kötettel. (Emil denevért szeretne, Emil láthatatlan).

Részlet a műből:

Kistesók, most nem azért,
de Emil akar egy denevért!

Ez így van, és nem máshogyan van!
Emil denevért akar. Ez szokatlan…

Igazit.
Olyat, amelyik nappal aluszik.
Szárnyas, fogas, karmos, körmös,
gombszeme van, este röpdös!

Naphegy, Budapest, 2014
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869349 · Fordította: Lackfi János · Illusztrálta: Ronan Badel

ViraMors P>!
Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

Az ötlet aranyos, a képek zseniálisak.
A rímek viszont helyenként elég erőltetettnek érződtek, és a végső szülői érveléssel sem tudok egyetérteni.

Bíró_Júlia>!
Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

Hát nem is hiszem el, mennyire cuki ez a könyv :)
Elképesztően pihent szövege van, a gyerkőcérvelést nagyon eltalálta (szinte láttam, ahogy szerencsétlen dőltbetűs felnőtt ellenérveket keresgél), a végét pedig nem is értem, hogy nem találtuk ki tesómmal :)

Okos, aranyos, jók a rajzok is… amint lesz megfelelő korú picur a környezetemben, megkapja :) vagy én, ha neki nem tetszik.

bonnie9 P>!
Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

@Bíró_Júlia -nak hála gyorsolvashattam :)
Az első találkozásom Lackfival nem igazán nyert meg, a paradicsomlevesben épphogy csak evickéltem.
Emil és a denevérvágya viszont nagyon eltalált – történetben, rímben, mindenben. A rajzokon Emil arckifejezése, ahogy lázasan kutat a gondolataiban… – láttam már ezt a tekintetet itthon :) És közben az én fejemben is ott vannak a felnőtt válaszok…
de a gyerekek mindig rafináltak…a csattanó mindent visz!

nagara>!
Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

Ez tetszett a legjobban az Emiles sorozatból. Vicces, jól eltalált. Megveszem. (épp akciós a Libriben)

Citrompor>!
Vincent Cuvellier: Emil denevért szeretne

Könyvesbolti gyorsolvasás volt. Először kicsit idegenkedtem a könyvtől, de aztán ráéreztem az ízére. (Az idegenkedéshez hozzájárult az, hogy nekem Emil olyan kis esetlenül bumfordi fejű volt, hogy az általam nem igazán kedvelt Family Guy rajzfilmsorozatot juttatta eszembe.) Jó móka volt, jó a fordítás, szellemes és humoros a kis történet. Simán elhiszem, hogy egy gyerek denevért akar, és hogy minden racionális, felnőttes felvetésre előáll egy képtelen – vagy nem is olyan képtelen – replikával.

Nita_Könyvgalaxis>!

Nita denevért szeretne.

Na jó, igazából annyira nem, de ennek a kis mesének a hatására lehet, hogy mégis. :) Jó ötlet volt rímbe szedni a szöveget, nem tudom az eredeti is abban íródott-e. Lackfi János jó munkát végzett, kellően abszurd, de mégis jópofa szövegeket alkotott.

A végén pedig annyira jót nevettünk @Amadea-val, hogy már azért is megéri elolvasni. Ha lenne gyerekem, már venném is meg neki. :)

Trudiz>!

Érdekes ez az ötlet!
Denevért szeretne, de kérdem én, miért?
Fura fiú, ezért?
Végül belátja,
nem ez lesz a barátja.

Sastojci P>!

"Jaj… hát… mert a denevérek
lakásokban sosem élnek,
inkább csakis barlangokban.
Szerinted hány barlangunk van?"

Trudiz>!

"Jaj, Emil, térj már észre, hé,
fél barlang sincs errefelé!
Tudod jól, hogy a denevérek
ráadásul éjszaka élnek!"