Kor-képek ​1938–1945 2 csillagozás

Vince Mátyás (szerk.): Kor-képek 1938–1945

A Kor-képek fotóalbum-sorozat második kötete a Kor-képek 1938–1945 a II. világháborút megelőző utolsó békeévtől kezdve a háború befejezéséig ad átfogó képet a politikai folyamatokról, politikai szereplőkről, ugyanakkor sokszínűen mutatja be Magyarország hétköznapjait is. Reméljük, olyan válogatást sikerült összeállítanunk, amely hitelesen mutatja be az utolsó „boldog békeévet”, a Trianon által elcsatolt területek visszatérését, Magyarország háborús szerepvállalását a keleti fronton, a háborús hátország mindennapjait, az ország német megszállását, a zsidók jogfosztását, a magyarországi harcokat, a nyilas uralmat és pusztulást, valamint az emberek töretlen élni akarását.

Magyar Távirati Iroda, Budapest, 2005
360 oldal · ISBN: 9632190718

Czoff>!
Vince Mátyás (szerk.): Kor-képek 1938–1945

Olyan régen sorakoznak már ezek a könyvek a polcunkon, és egyszer-kétszer bele is lapoztam már korábban. űMost viszont elővettem és az elejétől a végéig, a bevezetőkkel, háttérinfókkal és mindennel együtt alaposan végig tanulmányoztam.
Az előszóban van egy nagyon megkapó gondolat: próbáljuk kicsit a mögöttes tartalmat figyelni a fotókon, próbáljunk utánagondolni egy kicsit mi lehet az előzménye vagy a következménye egy egy cselekménynek vagy eseménynek. Sokszor önmagukban is megrázó dolgokat tárnak elénk a fotók, tovább gondolva azonban a pillanatokat gyakran a sírás kerülgetett, hogy milyen tragédia elő- vagy épp utóhírnökei is ezek a fotók.
A könyv kivitele és minősége nagyon szép, igényes munka. A történelmi hűség teljesen rendben van, bár az egyértelmű, hogy ez inkább „csak” egy ismeretterjesztő műnek készült, nem nagy doktori disszertációnak.
Mindenképpen folytatom a sorozatot :)