Amerikai ​bérgyilkos (Mitch Rapp 1.) 11 csillagozás

Vince Flynn: Amerikai bérgyilkos

Mitch ​Rapp, a már jól ismert CIA-ügynök nem volt mindig az elit egység tagja…
Fiatalon sikeres atlétaként élte a boldog amerikaiak életét, amíg a Pan Am 103-as járata fel nem robbant a skóciai Lockerbie fölött, kétszázhetven halálos áldozatot követelve. A gép fedélzetén utazott szerelme is, és ez a tragédia mindent megváltoztatott. Így kezdődött egy olyan ember nem mindennapi karrierje, aki bár nem született gyilkosnak, de a körülmények azzá tették.
Rapp ugyanis személyes bosszút esküszik a tettesek ellen, és a CIA kötelékébe lépve szívós munkával halálos fegyverré képezi magát, aki nem ad és nem kér kegyelmet a nemzetközi terroristák elleni harcban. Küldetései során eljut Isztambulba, majd Hamburgba is, de végül minden nyom a Közel-Keletre, Bejrútba vezet, ahol Rapp élete legnagyobb kihívásával szembesül, amikor bajtársait túszul ejtik a radikális iszlám harcosok…
Vince Flynn ezúttal a szuperügynök múltjába vezet be minket, és e regényében is kitűnően ábrázolja… (tovább)

Bérgyilkos címmel is megjelent.

Eredeti mű: Vince Flynn: American Assassin

Eredeti megjelenés éve: 2010

General Press, Budapest, 2017
408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520771 · Fordította: Mártha Bence
General Press, Budapest, 2017
408 oldal · ISBN: 9789634520788 · Fordította: Mártha Bence

Carl Ohlmeyer · Dorfman · Elsa Ohlmeyer · Greta Ohlmeyer · Irene Kennedy · Mitch Rapp · Smith őrmester · Stan Hurley · Szajed · Thomas Stansfield · Tschida · Victor

Bejrút

Vince Flynn: Amerikai bérgyilkos

A műfajában remek, mint Robert Ludlum vagy Lee Child történetei. Akció és adrenalin a köbön. Van néhány érdekes erkölcsi elemzés a bosszú és a megtorlás eszméje között. Vince Flynn egy terrorizmus-ellenes thrillert írt.

BallaNóci P

Wow! Ez igen!
Azt hiszem én még ilyen pozitívan sosem csalódtam egy könyvben sem.
Először is szeretném leszögezni, hogy ha nem jelenik meg Dylen O'Brien főszereplésével a moziban ennek a könyvnek az adaptációja, akkor valószínűleg soha az életemben nem olvasom el.
A borítóját imádom! Tetszik, hogy tulajdonképpen egy tipikus bérgyilkos színeit használja. Fekete, fehér és vörös. És nem utolsó sorban, Dylen igen jóképű, nem rossz őt nézegetni. :D
Na, de térjünk rá a lényegre.
Mindenki tudja, hogy egy könyv és annak a filmadaptációja soha nem ugyanolyan. Kihagynak dolgokat, vagy épp megmásítják azokat. Itt még ennél is messzebb mentek. Tulajdonképpen mondhatjuk, hogy a neveken kívül minden mást lecseréltek! A helyszínek, az alapsztori, az élettörténetek, a kapcsolatok. Mindent! Az elején kicsit nehéz volt elvonatkoztatni a filmtől, ezért nehezebben indult be. De aztán nem bírtam letenni. Az az undorító humor, amivel ezeket a szép szál legényeket megáldotta az író, az valami brutális. :D Beteges, de nekem nagyon átjött! Mind e mellett pedig rettentően életszagú. És azt hiszem, végső soron engem ez fogott meg benne. Nincs nyáladzás, romantika és semmi megszokott. A nagy szar, az van. És ha beleesel a szarba, akkor saját magadat kell kiásnod belőle. Nem számíthatsz senkire.
Hát szóval írhatnám itt a végletekig a véleményemet, de azt hiszem, akkor senki sem olvasná el. :D
Összegezve: életem egyik legjobb könyvélménye volt az Amerikai Bérgyilkos. Köszönöm Vince Flynn!

Weinhoffer_Petra
Vince Flynn: Amerikai bérgyilkos

Izgalmas, eseménydús sztori. Hurley új kedvenc karakter. A váltakozó szemszög néha kicsit zavaros, rengeteg név hangzik el, és néha belezavarodtam. Minden más azonban kiváló.

Bárkai_Brigitta
Vince Flynn: Amerikai bérgyilkos

Letehetlen könyv, minden lapját imádtam olvasni. Akciódús, felemelő, az élet másik sötét oldalát mutassa meg.

hdidus
Vince Flynn: Amerikai bérgyilkos

Régen olvastam már sajnos idő hiány miatt, de ezzel a könyvvel gyorsan végeztem. Letehetetlen.

robinson P

A fizikai sérülések elég egyértelműek voltak. Vagy meg lehetett gyógyítani őket, vagy nem. Az aggyal és a lélekkel azonban egészen más volt a helyzet.

robinson P

– Moszkva egy hatalmas tolvajtanya. Én már évekkel ezelőtt figyelmeztettelek benneteket.

robinson P

A szép új világ elérkezett. A pénz lenyúlása nemzeti sporttá vált.

robinson P

A pofonokban az a fura, hogy mindegyik másmilyen.

robinson P

Mitch Rapp a saját képmását bámulta a poros, törött tükörben, és komolyan megkérdőjelezte a saját józan eszét.

robinson P

Sakk-matt, gondolta magában Hurley. A nyakamon marad ez a kis pöcs. Legalábbis egy pár napig, míg rá nem jövök, hogyan tudom rávenni, hogy kiszálljon.

Nonaaa

… ha már hazudsz, hazudj minél nagyobbat.

robinson P

Árammal sokkolták, anélkül, hogy kérdésekre pazarolták volna az idejüket. A végkimerülésig ki akarták fárasztani. Hurley-nek hallgatnia kellett egy embere szenvedését, és ez volt a legnehezebb az egészben.

Dancsi97

– Sok mindent elviselek tőled, de az önsajnálat nem szerepel a listán. Sohasem adtál fel semmit, és nem most fogod elkezdeni.

Dancsi97

– Hogyan hozzam helyre, amikor azt sem tudom, hol basztam el?

Mitch Rapp sorozat · Összehasonlítás