A ​tisztesség nyomában (Mitch Rapp 12.) 3 csillagozás

Vince Flynn: A tisztesség nyomában

A washingtoni Nemzeti Terrorelhárító Központban bomba robban. Hat nappal később még mindig nem tudják, ki a felelős a 185 áldozatot követelő szörnyű merényletért. A halottak között a rengeteg civil mellett kormányhivatalnokok, képviselők, szenátorok és több CIA-alkalmazott is volt. A helyzet gyors és különleges intézkedéseket követel a keménykezű Mitch Rapptől és hűséges társától, Mike Nashtől. Amikor Nash összeroppan a támadás során látott borzalmak hatására, Rapp mindent megtesz, hogy kedvező képet fessen a CIA-ról, és a barátját is megmentse. Eközben a merényletet végrehajtó három terrorista meglapul, és csak a megfelelő időpontra vár, hogy elmenekülhessen. Rapp azonban minden hivatalos és nem hivatalos eszközzel a nyomukba ered, és megkezdődik a versenyfutás.

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek

General Press, Budapest, 2010
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431990 · Fordította: Mártha Bence

Vince Flynn: A tisztesség nyomában

Ott folytatódik a történet, ahol az előző befejeződött. 6 nappal a terrorelhárító központot ért támadás után Rapp és Nash a terroristákat nyomában jár, miközben a saját nemzetük árulóit is próbálják leleplezni. Nash nehezen dolgozza fel a történteket, minek következtében Rapp úgy dönt barátját a rivaldafénybe állítja és hőst csinál belőle, hogy ezzel megszabadítsa a kémek életétől és elkövetkező éveit a családja társaságában tölthesse. Eközben a három megmaradt terrorista Amerika közepén bújkál, de az Al-kaida oroszlánja egyre paranoiásabb és emiatt újabb ártatlan emberek kerülnek a tűzvonalba.

Vince Flynn ismét odatette magát és remek akció-thrillert írt, politikai viszályokkal tarkítva. Nagyon örültem, hogy Hurley karaktere ismét visszatért. Sok szálat épített Flynn a történetbe, Rapp a nyomozások során egyik helyről utazik a másikra a terroristák kézre kerítése végett, árulókat leplez le, új szövetségeket köt és mindent megtesz barátjáért, hogy az normális életet élhessen családjával.

PRicsmond

Az orvos azt mondja, hogy a csípőprotézis-műtét utáni első héten a legtöbben teljesen be vannak gyógyszerezve. Én szart se vettem be.
– Ha nem számoljuk azt az üveg whiskyt, amit mindennap betolsz.

PRicsmond

A kétely határozatlanságot szül, a határozatlanság pedig lehetőséget nyújt az ellenfél számára.

PRicsmond

– Ez őrültség. Én vagyok a CIA főfelügyelője. Engem nem lehet csak úgy elrabolni és kihallgatni az éjszaka közepén!
– A tény, hogy itt ülsz, azt bizonyítja, hogy mindkét dologban tévedsz.

PRicsmond

Ha valaki keménytökű zsoldost akar játszani, akkor tudnia kell, hogy a golyók valódiak.

PRicsmond

– És ha megpróbálnak megállítani? Rapp ezen egy pillanatra elgondolkozott. – Néhányan valószínűleg kórházban végzik majd – felelte aztán.

PRicsmond

Nash figyelte, ahogy lánya a kis zöld hintában löki a kisöccsét. Hirtelen elfogta az idegesség. – Muszáj hagynom, hogy ő vezessen hazafelé?
– Igen – felelte Maggie.
– De nem csinálja túl jól. Úgy értem, ne érts félre… nagyszerű kölyök, csak vezetni nem tud.

PRicsmond

„– Most már te vagy a főnököm. Hugyozni sem mehetek el anélkül, hogy megbeszélném veled – kacsintott Rapp Nashre szarkasztikusan.
– Ő… istenem – nyögött föl Hurley. – Egyszer régen én is voltam a főnöke. Életem két legrosszabb éve volt.

Mitch Rapp sorozat · Összehasonlítás