Kémia ​a kétszintű érettségire 9 csillagozás

Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire

Korosztály: – tankönyv és feladatgyűjtemény a kémiából érettségiző 11-12. évfolyamos diákok számára, Téma: – témákra bontva, a lehetőségekhez képest jól elkülönülten tartalmazza a közép- és az emelt szint letételéhez szükséges ismereteket, összefüggéseket, – minden témánál módot ad a tanár számára szintfelmérő teszttel megállapítani, hogy milyen mélységben kell foglalkozni az adott összefüggésekkel, – szükség szerint az érettségin számon nem kérhető magyarázó értelmezésekkel kiegészítve segíti a nehezebb összefüggések megértését, – javaslatokat ad más feladatgyűjtemények használatához \(például az Ötösöm lesz kémiából c. feladatgyűjteményből kijelöli a gyakorlandó számítási feladatokat), – a szóbeli vizsgára való felkészüléshez számos, egyszerűen végrehajtható, többségében könnyen – háztartási boltból, gyógyszertárból vagy élelmiszerboltból – beszerezhető vegyszereket igénylő kísérletjavaslatokat tartalmaz az egyes témák végén.

Műszaki, Piliscsév, 2019
Műszaki, Piliscsév, 2017
Kemavill, Budapest, 2014

doresz93>!
Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire

Egy élmény volt :) Hallottam olyat, hogy több helyen van benne elvi hiba, de személy szerint nem fedeztem fel benne nagyon nagy bakikat. Most egy ideig semmi kémia… ősztől meg majd meglátjuk :)

valamimadar>!
Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire

Vártam vele addig, amíg meg nem csinálom az emelt kémia érettségit. Végül kilencven százalék lett (oké, 89, de annyira zavar, hogy mennyivel kevesebbnek hangzik, hogy inkább kilencvennek veszem :D), és a készülés oroszlánrészét ebből a könyvből végeztem, szóval most már jogalapom is van arra, hogy mindenkinek ajánljam. Logikus a szerkezete, jók a magyarázatok, és tényleg érettségicentrikus. Szerintem a legjobb könyv a készülésre. Azért nem adok neki öt csillagot, mert teljesen csak akkor tudtam nyugodt lenni, amikor a mozaikos könyvet is körétanultam; amiben sokkal több információ szerepelt, és igaz és érthető, hogy a többsége nem volt törzsanyag az érettségin, de – és erre sajnos nem tudok konkrét példát felhozni, szóval eszerint vegyétek komolyan – biztos vagyok benne, hogy amikor a próbaérettségiket írtam, találkoztam olyan kérdéssel, amire ebből a könyvből nem találtam volna meg a választ. Ha írásbelire ez tökéletes is, szóbelire szerintem jobb valami bővebből tanulni.

Kiwi>!
Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire

Tökéletes összefoglaló könyv azoknak, akik már egy közepesen jó szinten vannak kémiából, azoknak viszont, akik ebből akarnák megtanulni a dolgokat elsőre, nem ajánlanám. Nincs minden megmagyarázva benne amire hivatkozik, így ha nincs meg az alap tudás, akkor ez a könyv csak még mélyebbre lök a letargiába, hogy semmit sem tudsz… :D
Az hogy saját magunknak kell kitölteni néhány elméleti részt, kifejezetten jót tesz az ember lelkének – de csak ha tudjuk is, mit kell oda írni-, mert sikerélményt ad, és emellett nem hagy elaludni, mint a csak simán olvasós tankönyvek. :D

Siposné Kedves Éva – Horváth Balázs – Péntek Lászlóné: Kémia 10
Rózsahegyi Márta – Siposné Kedves Éva – Horváth Balázs: Kémia 11-12
Csúri Péter – Kiss László: Próbaérettségi feladatsorok – Kémia, emelt szint – 10 feladatsor megoldásokkal, magyarázatokkal
Z. Orbán Erzsébet: Kémia 10.
Tóth Zoltán: Érettségi témakörök vázlata kémiából
Horváth Balázs – Rózsahegyi Márta – Wajand Judit: Kidolgozott számítási feladatok – Kémia
Hortobágyi István – Rajkovits Zsuzsanna – Wajand Judit: Matematikai, fizikai, kémiai összefüggések / Négyjegyű függvénytáblázatok
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Kleininger Tamás: Érettségi – Last minute – Biológia
Juhász Katalin – Vargáné Lengyel Adrien: 130 tétel biológiából