A ​rettegő fogorvos 36 csillagozás

Vig Balázs: A rettegő fogorvos Vig Balázs: A rettegő fogorvos

A Zománc utca 20.-ban rendel a félelmetes Fognyűvő doktor. Rebesgetik róla, hogy gyerekeket eszik. Gyerekeket, akik élnek-halnak az édességért, de fogat mosni azt már nem szeretnek. Az igazság az, hogy Fognyűvő doktor a legfélénkebb orvos a világon. Amikor Pajti és Húgi a rendelőjébe lép, ő nyomban a széke alá bújik. A két testvért nagyon kíváncsivá teszi a fogorvos félénksége. Vajon miért retteg Fognyűvő doktor a gyerekektől?

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra · Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2023
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636033675 · Illusztrálta: Ritter Ottó
Móra, Budapest, 2015
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199536 · Illusztrálta: Kalmár István
Móra, Budapest, 2012
44 oldal · ISBN: 9789631192797 · Illusztrálta: Kalmár István

dontpanic IP>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

A témája miatt egyáltalán nem vonzott ez a kis könyvecske – ki akar fogorvosokról mesét olvasni…? :)
Aztán belekezdtem, és már az első bekezdésben levett a lábamról a humora.

A stílusán kívül, ami a legjobban tetszett benne, hogy tökéletes hozza azt a módszert, amit például a kapcsolódó nevelés szemlélet is ajánl feszültségoldásnak: fordítsuk meg a szülő-gyerek hatalmi dinamikákat, hadd érezze a gyerek néha, hogy ő van „felül”, azaz kontrollban. Ezt lehet például egy játékos birkózás során alkalmazni: jajongjunk hangosan, és dőljünk el akár túlzóan is, amikor a gyerek legyűr minket.
Na, ez a könyv is ezt csinálja: az „ő jobban fél tőled, mint te tőle” frázist alkalmazza a fogorvosokra. :)

Nekem picit már túlzás volt a végén, hogy egyébként a fogszabályzó szuper énekhangot csinál, a fogtömés meg dadogást szüntet meg, szerintem pont elég lenne az is, hogy a gyerekek félelem nélkül távoznak (és érkeznek később) a rendelőből-be.

Plusz, én anyukát nem dicsértem volna meg az erőteljes fülcimpa csavarásért, mert az ilyesmit inkább mellőzni érdemes, nem csak a kapcsolódó nevelés elvei szerint…

Ezektől az apróságoktól eltekintve azonban nálam kedvenc lett ez a kötetecske. Az új kiadás illusztrációi pedig tökéletesen illenek a történethez.

KönyvParfé P>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Aranyos mese, hogy ne féljenek a gyerekek a fogorvosi rendelőben. Ezt be fogom vetni a családban is, mert nálunk a nagy és erős férfiak be vannak tojva a fogdokitól. Mondjuk, ha sör ízű lenne a fogtömés, biztos kevesebbet kellene őket nógatni. :) Öhm, ha létezne Milka, vagy Nutella ízű, akkor én kilyukasztanám a fogacskáimat egy ilyen tömésért… na jó, nem… inkább egészséges fogakkal nassolok. :)

btunde P>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Ez a legkedvesebb fogorvos! A gyerekek is odavoltak érte, sokat nevettünk. Mekkora ötlet úgy felbátorítani a gyerekeket, hogy eljátszuk, mi félünk tőlük. Ám a kevesebb néha több igazságát most is éreztem. Úgy éreztem már kicsit túl van játszva a szerep.

brena>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Fogkőleszedésen innen,foghúzáson túl végig hallgattam az autóban ezt a fura könyvet. A témáján belül nem rossz,de felbosszantott a vége,mert nem, NEM minden fogorvos akar a széke alá bújni….jah és a kóla ízű tömés…hmmm..na mindegy:)Igen lehet szédíteni a gyerekeket,de ne csak ezzel a könyvvel….már mint a fogorvostól nem kell félni témakörben.

Jeffi P>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Kedves mese a fogorvosi rendelőben, egy fogorvosról, aki fél a gyerekektől, és két bátor gyerekről, egy bátor anyukáról, és egy kis „varázslatról” :)
@PuPilla ezt olvasd el, ha még nem olvastad :D

kukumaluthch>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Aranyos kis mese volt, de nekem néhol már túlzásnak tűnt a fogorvos rettegése és bugyutának tűnt. Ettől függetlenül a kisebbeknek biztos segítség lehet egy fogorvosi vizsgálat előtt, hogy felkészítse őket, igazából nincs mitől tartani.

lalalac>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

humoros, kedves, vicces, aranyos; a kölkök szeretni fogják, s ha valaki felnőtt fejjel elolvasná, akkor ő is kap a sorok közül jó pár kacsintást, ne sajnálja senki azt a fél órát! :)

Evelin81>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Ez egy nagyon aranyos kis mese, nem bugyuta, aranyos humorral próbálja a gyerekek bátorságát meghozni a félelmetes fogorvosi látogatásokhoz.
Nekem a grafika nem tetszett (de ez miatt nem vonok le pontot, ez egyéni ízlés kérdése)
A lényeg hogy nekem is tetszett, a két lányom pedig (5, 7 évesek) nagyokat nevetett rajta.
Keresni fogom az író további könyveit :)

Fleur_Rouge_Cerise>!
Vig Balázs: A rettegő fogorvos

Hogyan neveljük a gyerekeket arra, hogy ne féljenek a fogorvostól.

Nikolett0907 P>!

A Zománc utca 20.-ban rendel a félelmetes Fognyűvő doktor.

Evelin81>!

Pajti és Húgi, szeretném, ha jó alaposan az eszetekbe vésnétek:mindegy, hány fogorvossal hoz még össze benneteket a sors, higgyétek el nekem, hogy-félelmében vagy kényelmében-ha megtehetné, legszívesebben minden fogorvos a széke alatt üldögélne.