És… ​felvétel! (Where's the Love? 1.) 25 csillagozás

Vidó Kinga: És… felvétel!

Lili ​és a barátja, Patrik Törökországban nyaral ezen a nyáron. Már nyaralás első napján, a VIP tengerparti bulin megismerkednek egy neves amerikai producerrel. A producer imádnivalónak találja Lili akcentusát és a tudta nélkül beajánlja egy sorozathoz, amelyet két amerikai színész, a hatalmas rajongó táborral rendelkező Aiden Lokhart és Cole Ahearne jegyez. Lilit meghívják Atlantába egy meghallgatásra, amit ő elutasít, a színészek azonban nem tágítanak. Liliék repülője alig ér földet Budapesten, amikor Cole megjelenik és egy elképesztően hatalmas összeget ajánl Lilinek, aki végül a film sztorijától elvarázsolva és a több oldalról érkező nyomásnak engedve aláírja a szerződést és egy évre Patrikkal Atlantába költöznek. Az „És… felvétel!" című regény az Atlantában töltött első hat hónapot öleli fel. Lili belecsöppen a filmforgatások, fotózások, interjúk, közönségtalálkozók, fogadások csillogó, varázslatos, örvénylő világába és próbál minden fronton megfelelni. Ahogy telnek a napok,… (tovább)

Vidó Kinga, 2021
PublishDrive, Magyarország, 2020

inci81 P>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Amióta olvastam az Akarom-e tudni? című regényét, azóta nagy rajongója vagyok az írónőnek, így hatalmas öröm volt számomra, hogy lehetőséget biztosított következő könyvének olvasására még megjelenés előtt. Egy kissé elhúzódott az olvasás, mert lekötötték az energiáimat a gyermekeim, akikkel itthon tanultam, meg persze dolgoznom is kellett. Így történt, hogy már megjelent a kötet, mire befejeztem az olvasást. Viszont ahogy több időm lett elmélyedni az És… felvétel! eseményeiben, már le sem tudtam tenni.

Miért is szeretem annyira Vidó Kinga könyveit? Mert úgy alkot romantikus történetet, hogy nem hemzsegnek a sztoriban az erotikus jelentek, hogy csupán az érzelmek leírásával képes érzékeltetni a felfokozott vágyat, a szereplők között szikrázó levegőt.

Persze semmi bajom az erotikus jelentekkel, és kedvelem azokat a regényeket, amelyekben megjelennek, vagy a fő vonalát képezik a pikáns részek.

Viszont mostanában kevesebb olyan könyvel találkozom, ami romantikus, de nem játszik benne fő szerepet az erotika, pedig én nagyon kedvelem ezeket a típusú regényeket. Lenyűgöző tud lenni számomra, amikor egy szerző úgy érzékelteti a vágyat, az érzelmeket, hogy csupán elmeséli, de azt a szereplők nem élik meg igazából.

Na de nézzük csak, hogy miről is szól az És… felvétel! című történet. Pár órája értem a végére a regénynek, de még mindig ez foglalja le a gondolataimat. Annyira magával ragadott, hogy nehéz lesz másik történetbe kezdeni ezután. Valószínűleg egy teljesen más műfajú olvasmány lesz az, amit olvasni tudok majd, de azt sem tudom még mikor, mert most minden kétséget kizáróan „könyvmásnapos” vagyok. Jelenleg gondolni sem tudok arra, hogy másik sztoriba kezdjek.

Adott egy magyar nő, aki egy (látszólag) boldog párkapcsolatban él, sőt a lánykérésre is sor került már.

Egy törökországi nyaralás alkalmával felfigyelnek Lilire egy amerikai film producerei, akik végül a szövegkönyvvel felkeltik az érdeklődését és aláírja a szerződést, így a vőlegényével együtt Amerikába költöznek. Ott érzelmileg kötődni kezd az egyik színészhez.

Ez az a pont, ami miatt én félve kezdtem bele a történetbe, holott biztos voltam benne, hogy egy remek sztorit kapok ismét az írónőtől.

Féltem attól, hogy a főszereplő, Lili hogyan éli meg a rázúduló érzelmeket, hogyan viszonyul ennek kapcsán a vőlegényéhez Patrikhoz?

Nem akartam arról olvasni, hogy egy nő gátlások nélkül félredobja a kapcsolatát, mert megszédíti a fejét a vágy egy másik férfi iránt.

Talán nem Patrik az igazi Lili számára, de ott volt mellette, amikor kellett, és nem éreztem volna tisztességesnek, ha egyszerűen félredobják, nem akartam ilyen főszereplőről olvasni.

Végül annyira érdekelt a történet, hogy nem bírtam távol tartani magam tőle. Persze aztán kiderült, hogy a félelmeim alaptalanok voltak, mert igencsak vívódik Lili a két férfi között. Igyekszik ellenállni a vágyainak és bűntudat is gyötri. Szóval nem veti csak úgy magát más karjaiba, miközben ott a vőlegénye.

Az ember azt hinné, hogy egy egyszerű romantikus történetet kapunk, amikor ezt a könyvet olvassuk, de Vidó Kinga szépen megbonyolítja a szálakat, így igazán izgalmas eseményeket követhetünk végig.

Azzal, hogy egy érdekes hátteret kapott a regény, bizony felkeltette az olvasók érdeklődését az írónő. Mert ugye ki fantáziáját ne izgatná, hogy milyen lehet egy forgatás a kulisszák mögött? Nem is sejtem hogyan volt képes ilyen részletesen, ilyen aprólékos gondossággal kidolgozni ezt az elemet az írónő, de számomra hihető volt. Alapos kutatómunka, utánajárás lehet ez mögött a könyv mögött.

Imádtam ezt a történetet az első betűjétől az utolsóig, nem véletlenül lett Vidó Kinga az egyik kedvenc magyar írónőm.

Mindenkinek ajánlom az És… felvételt!, aki egy igazán jó, érzelmekkel, váratlan fordultokkal, titkokkal teli romantikus történetet olvasna, amit egy izgalmas háttérrel fűszerezett az írónő.

Részletesebb vélemény a blogomon:

okatio>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Zseniálisan megírt, szívet melengető, igazi romantikus történt. Lebilincselő, izgalmas, folyamatosan fenntartja az érdeklődést. Annyi minden történt a könyvben, hogy fel sem tudnám sorolni. A cselekmények szépen vannak felépítve, a karakterek kidolgozottak. A forgatások kulisszatitkai kifejezetten tetszettek. Egyszerűen tökéletes, letehetetlen, ugyan ráment egy teljes éjszakám, de én egyben olvastam ki a könyvet. Izgatottan várom a folytatás.

lénafekete>!

Elvarázsolt!
Végre egy igazi romantikus regény!

Ott éreztem magamat a szereplőkkel az öltözőkben, a díszletek között, vagy éppen a fotózáson. Magával ragadott a történet. Együtt izgultam Lilivel, átéreztem a szereplők közötti feszült vagy éppen felszabadult, boldog pillanatokat.
A forgatások világáról is nagyon sok meglepő információval gazdagodtam.
Izgalmas volt, fordulatokban bővelkedett és nagyon szerettem, hogy a szereplők nem jók vagy rosszak, hanem van ebből is abból is, ettől emberiek.
Ahogy Vidó Kinga előző, Akarom-e tudni? című regényénél, itt is nagyon örültem, hogy az eseményekhez konkrét dalok is társultak, én folyamatában mindig meghallgattam az említett számokat. Számomra a hangulatában és témájában passzoló dalok még ráerősítettek az élményre.

Na, de a könyv vége…. nos, a befejezés az megdöbbentett. Most azon gondolkodom, hogy milyen gyorsan tudja megírni vajon az írónő a sorozat második részét? Csak remélni tudom, hogy mindössze pár hónap választ el attól, hogy megtudjam, hogy mi történt az utolsó estén pontosan…

Ma este másodjára is elkezdem olvasni.

csengus>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Tegnap éjszaka olvastam el és még mindig a hatása alatt vagyok.
Zseniális könyv. Bár nem így terveztem, de képtelen voltam letenni, mert csak vitt, sodort magával. Egy szuszra olvastam végig.
Több szempontból is különleges ez a történet. Leginkább az tetszett, hogy nem egy tipikus romantikus regény. Nem hemzsegett az ágyjelenetektől, mégis azoknál összehasonlíthatatlanul nagyobb hatással volt rám. A másik kiemelésre méltó, hogy fantasztikusan van megírva, mintha egy filmet néznék. Látom a karaktereket magam előtt, tökéletesen látom a helyszíneket is.
A vége pedig egyszerűen döbbenetesen jó lett!

Most úgy jártam, hogy várhatom tűkön ülve a folytatást.
Nagyszerű élmény volt elolvasni.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!

anna_kerekes001>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Az És… felvétel! egy letehetetlen könyv, csodás romantikus regény!

Az a típusú könyv, amelyiknél, ha a végére értem, már azonnal hiányzik a hangulata és kezdeném is újra. Sőt ebben az esetben a függővég miatt folytatnám azonnal. Most szerencsém van, mert lesz második része, amit nagyon várok. Bár ennek ellenére már kétszer elolvastam. Végtelenül tetszik, hogy végre nem egy tucatkönyvet kaptam szép borítóval és sablon szereplőkkel, hanem valódi tartalmat.

Már maga a feldolgozott háttér téma is érdekes volt. Ki ne szeretne belátni a kulisszák mögé? Az emberek többsége kíváncsi, én is az vagyok. Egy nem mindennapi világba csöppen az olvasó, érdekes emberek közé. A történet szépen bontakozik ki, kellően részletes, de soha nem terjengős. A karakterek kidolgozottak. Nem jók, vagy rosszak, hanem emberiek. Nagyon tetszettek benne a váratlan csavarok.

Különleges olvasmány a forgatások világáról, az ott szövődő kapcsolatokról és érzelmekről.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom!

Ildikó_Koreny>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Tavaly olvastam elsőként e-bookban Vidó Kinga És…felvétel! című könyvét, ami a „Where’s the Love?” sorozat első kötete volt. Majd nemrégiben végre megérkezett a folytatása is, amit már türelmetlenül vártam, az És…ennyi! című második kötet.
Az egész történet beszippantott, elvarázsolt. Annak ellenére, hogy közel 900 oldalnyi romantikus történetről van szó, az első és a második részt is szinte egyhuzamban felfaltam.
A sorozat bevezet a filmforgatás titkos világába, alaposan beleláthatunk így a kulissszák mögött zajló izgalmas, érdekes mozzanatokba. A szemünk előtt rajzolódik ki a filmes produkció, amely megannyi profi szereplő, káprázatos kellék, tűpontos PR munka és aprólékos gonddal véghezvitt szervezés eredményeként születik meg.
A fő romantikus szál az elragadó Lili és a sorozat másik főszereplője, a szuperszexi Aiden között kibontakozó szenvedélyes szerelmet mutatja be, amelyet a sorozat cselekményében végig hihetetlenül fordulatosan, félreértésekkel, olykor komikus szituációkkal tarkítva alakít az írónő.
Aki ismer, nagyon jól tudja, hogy tőlem igazán távol állnak a romantikus regények, ám ezt a két kötetet egészen egyszerűen nem tudtam letenni!

Simon_Hanna>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Romantikus regényből ilyen jót talán még nem is olvastam. Végre valami más, végre valami új. Megfogott, magával vitt és nem eresztett el a történet. Tegnapelőtt csak beleolvasni szerettem volna, de arra eszméltem, hogy már hajnal van. Tegnap pedig ahogy hazaértem, már vettem is a könyvet a kezembe. Nagy hatással volt rám. Izgalmas, érdekes, lendületes a történet. A végén pedig nagyszerű volt a csavar. Már megvettem a sorozat következő részét és izgatottan várom, hogy belekezdhessek. Én mindenkinek ajánlom, aki igazi romantikára vágyik.

bogiwhite>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Ez a könyv lett a kedvenc romantikus regényem! Nem tudtam letenni. Szerettem a tempóját. Szerettem a karaktereket, de nemcsak a főszereplőket. Az egyik nagy kedvencem Mendez karaktere, de Giorgio is közel áll a szívemhez. Szerettem, hogy mindig történt valami, de soha nem volt erőltetett.

A szerelmi vonal kifejezetten szépen felépített, magával ragadó. Ennél ízlésesebben tálalt erotikus jeleneteket nem tudok elképzelni. Az írónő profin adagolta az információkat, a feszültebb szituációt mindig sikeresen feloldotta egy-egy kellemesen könnyedebb jelenettel.

Nagyszerűek a leírások, mindent az utolsó szögig láttam magam előtt és a szinte a szereplők között éreztem magamat.

És a könyv vége… Alig várom a sorozat következő részét!

Mia_ú>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Huuuh!!! Nagyon Nagyon, nagyon jó volt! Nem tudtam, hogy lesz folytatása, így téptem a hajam, amikor a tetőponton, az érzelmeimet teljesen és totálisan felkorbácsolva, levezetés nélkül elvágta a történetet. Úgy éreztem magam, mint egy kisgyerek. Hisztizni és csapkodni szerettem volna, hogy nem kaphatom meg azonnal a folytatást, hisz még ki sincs adva. Ilyesmi nem sűrűn fordul velem elő! Rengeteg könyvet leteszek a harmadánál, felénél, mert egysíkú, unalmas, klisés, idegesítő szenvedős, ostoba stb…..
Én is nagyon félve kezdtem bele, de kifejezetten boldog vagyok, hogy megtettem! Szerintem majdnem, hogy kenterbe veri a legtöbb, általam eddig olvasott magyar és külföldi romantikus könyvet. Pár dolgon változtattam volna az írónő helyében, pl. picivel több titok, tilosban járás, véletlen, „pirulásra és bűntudatra” ösztönző érintkezés lehetett volna benne ( esetleg némi, igazi erotika) és kevesebb -azaz kisebb- sterilitás a főhősnő részéről. Ennyire senki sem steril és visszafogott. A Patrikozást pedig túl soknak, helyenként már idegesítőnek éreztem, szóval abból elég lett volna néhány adaggal kevesebb. A stílus sokmindent ellensúlyozott. A vége egyenesen arcul ütött. Mondanom sem kell, rettentően várom a 2. részt!

Valery>!
Vidó Kinga: És… felvétel!

Nekem nehezen indult a történet, túl sok minden (nem kis dolog) történt a történet kezdésekor. Arthur, Cole nagyon szimpatikus. Becca, Hanna, Mendez jó barát, de kicsit nekem furák. Aiden-ről nem igazán tudom mit gondoljak, ez a huza-vona kiakasztott. Lili csak a biztonságot akarja a vőlegénye oldalán, és nem egyenes, nem korrekt a játék, amit csinál. Érdekes volt a forgatás világába kicsit betekinteni. A vége kiakasztott, így kénytelen vagyok a következő részt mielőbb elkezdeni.

inci81 P>!

Sokáig nézett a szemembe. Ohh, micsoda szemek! Egyszerűen még levegőt is elfelejtettem venni. Majd egy ideig a számat nézte, visszatért a szememhez, egyszer csak egészen közel hajolt, lehunyta a szemét, azt tettem én is automatikusan és megcsókolt. Gyengéd volt a csókja, amikor visszacsókoltam, szorosabban ölelt magához és a csók is erőteljesebbé vált. Hiába is tagadnám, a vér száguldott az ereimben, dübörgött a fülemben. Keze a könyökömről, a derekamra, onnan a hátamra vándorolt, végül a hajamba túrt, én pedig elvesztem.

anna_kerekes001>!

A nyakamban éreztem a meleg leheletét, a szája valahogy műsoron kívül került egy pillanatra a nyakamra. Eszembe jutott a moszkvai külön bejáratú erkélyjelenetünk, elöntött a forróság. A szabad kezével szorosan magához húzott. Egy pillanatra behunytam a szememet és hagytam, hogy az agyam elhiggye, hogy csak ketten vagyunk az erkélyen. A szél egyre jobban fújt. A kamerák előtt fordultunk egymás felé.

Lorelai1998>!

Közelebb lépett hozzám, a derekamnál fogva magához húzott és hosszan megcsókolt. Istenem mennyire vágytam már erre! Nehéz megfogalmazni, mit éreztem. Mintha egy bomba robbant volna bennem. Párizs óta nem láttam, a hiánya miatt szépen fokozatosan nőtt bennem a feszültség, vágytam a jelenlétére, a figyelmére, az érintésére és ehhez hozzáadódott a fotózás alatti közelsége, a mosolya, a bőrének az illata, a hangja, az édes évődés keltette ellentmondásos érzelmek. Most hirtelen fejtetőig merültem az érzelmek kavalkádjában. Erősen magához szorított, én pedig úgy simultam hozzá, mintha ölelése képes lett volna megóvni a mindentől és mindenkitől.

okatio>!

– Szeretlek. – mondta halkan, de elfelejtette hozzátenni, hogy Zuzanna, ahogy a szövegkönyvben volt. Döbbenten néztem rá, levegőt sem mertem venni. Most ez véletlen volt? Lassan húztam magam felé az jelenetben lévő öleléshez, de Aiden máshogy döntött és megcsókolt. Beletúrt a hajamba. Hirtelen újra Moszkvában az erkélyen éreztem magamat. A szívem összevissza kalimpált. Még azt is elfelejtettem, hogy egy üveglapon állok egy hatalmas szakadék felett. Elfelejtettem, hogy nagyjából húsz ember áll körülöttünk és minket néz. Csak ketten voltunk és én ismét boldog voltam. Amikor elengedett, még összevillant a tekintetünk, de aztán ő Cole felé fordult, aki határozottan elégedettnek tűnt.

Where's the Love? sorozat · Összehasonlítás