Hagyd ​a dagadt ruhát másra! 5 csillagozás

Női időgazdálkodás
Vidi Rita: Hagyd a dagadt ruhát másra! Vidi Rita: Hagyd a dagadt ruhát másra!

„Amikor ​egy férfi azt mondja: Nincs időm semmire!”, akkor valójában csak nem tud fókuszálni. A férfiaknak elég a megoldáshoz egy menedzsernotesz, és egy naptár.

Amikor viszont egy nő mondja ugyanezt – Nincs időm semmire! –, akkor mindannyian tudjuk, ez tényleg így van.

A nők 24 órás szolgálatban állnak szinte egész életükben, és ha adódik is egy kis szabadidejük, azt bűntudattal telve töltik el, mert annyi mindent lehetne csinálni abban a néhány szabad órában is, ahelyett, hogy lazsálunk!

Ismerős gondolatok?

Mi nők, olyan magasra tesszük a mércét, amit szinte sosem tudunk teljesíteni, ha mégis sikerül, akkor pedig nem vesszük észre, hogy eredményt értünk el. Az életünk mókuskerék és taposómalom egyben: csináljuk, mert mindig is így csináltuk – mókuskerék –, és csináljuk, mert különben nem lesz ellátva a család étellel, itallal, tiszta ruhával, rendezett családi körülményekkel – taposómalom.

A Hagyd a dagadt ruhát másra! – A Női… (tovább)

216 oldal

Muzsika
Vidi Rita: Hagyd a dagadt ruhát másra!

Vannak benne nagyon jó gondolatok. Nekem néha azonban túl megmondós volt, az a típus, ami csak beszél, de semmi konkrétum (mint amikor azt mondják, gondolkodj pozitívan: ok, de hogy kell azt), de voltak kézzelfogható ötletek is. A vége kissé dagályos, és kissé kusza, nem is értem benne a logikát: ez most hogy jön ide? Ami zavart, hogy egyértelműen afelé terel, hogy fizess elő egy magazinra, ezzel még nem is lenne baj, ha nem több ezerbe kerülne egy-egy lapszám. Elektronikusan is. Hát.