Nóé, ​az indián meg a dínók 5 csillagozás

Vida Gábor: Nóé, az indián meg a dínók

Noé történetének személyes újramesélése a könyv, mély dialógus a szerző és az Írás között. Gyermekkori élménybe ágyazza Vida Gábor, a Látó Szépirodalmi Folyóirat szerkesztője az özönvíz történetét, ebből a perspektívából közelíti meg a megbocsátás, a szövetségkötés, a feltétel nélküli hit mozzanatait. Kees de Kort holland grafikus már-már puritán, foltszerű, ezáltal nagyon erőteljes illusztrációi mentén körvonalazódik egymással párhuzamosan a bibliai és az egyéni cselekmény, hogy a könyv végén egymásba olvadhasson, személyesbe fordulhasson. A teljes bibliai történet, illetve Visky András utószava kíséri Vida Gábor saját interpretációját

Eredeti megjelenés éve: 2009

Koinónia, Kolozsvár, 2009
Koinónia, Kolozsvár, 2009
48 oldal · ISBN: 9789731650074 · Illusztrálta: Kees de Kort

Juci P>!
Vida Gábor: Nóé, az indián meg a dínók

Ez a mese elsősorban olyan gyerekeket tud megérinteni szerintem, akiknek ismerős a templom mint közeg, láttak már családtagot a vallását gyakorolni élőben, és ismerik Nóé történetét. Szóval kimondottan adottnak veszi a vallásos neveltetést, ami nem baj, csak szerintem leszűkíti a potenciális olvasók körét. Különben aranyos, és a végén van egy nagy poén. 7-8 éves kortól ajánlom.

arni32>!
Vida Gábor: Nóé, az indián meg a dínók

Nagyon rosszkor talált meg minket ez a könyv. Épp egy prédikációra meg annak a magyarázatára nem volt szükségünk, még akkor sem, ha mindez egy gyermek szemszögéből történik. Az elbeszélő gyerek időben és térben ugrál, ezt szerintem nagyon nehéz megértenie egy gyereknek.

Vannak gyerekeknek szóló bibliák, amelyek képekkel illusztrálva elmesélik a célközönségüknek az olvasottakat – ezek jutottak eszembe ennek a mesének az olvasásakor. Hat éves kortól szerintem lehet olvasni, és ha jókor találkozik vele a gyerek, egy értékes beszélgetés kerekedhet belőle a mese elolvasása után.

julicsenge IP>!
Vida Gábor: Nóé, az indián meg a dínók

Huh, hát nekem ezek a „prédikálós” gyerekkönyvek nem igazán fekszenek, volt egy elég nagy adag erőltetett utóíze számomra. Érződik mögötte a vidagábor, de jobb, ha inkább marad a kaptafánál :)