A ​póráz két végén 19 csillagozás

Amitől a kutya tökéletes eb
Victoria Stilwell: A póráz két végén

„A ​kiképzés nem arról szól, hogy rákényszerítsük akaratunkat a kutyánkra. Sokkal inkább arról, hogy megteremtsük neki mindazokat a feltételeket, amelyek segítségével boldogulhat a mi világunkban.”

A televíziós sorozatának köszönhetően is népszerű Victoria Stilwell a világon az egyik legismertebb és -elismertebb kutyák kiképzésével foglalkozó szakember. Könyvében a kutyakiképzőként, kutyamenhelyi tanácsadóként hosszú évek során szerzett tapasztalatait foglalja össze: meglepően egyszerű és hatékony megoldásokat nyújt a gazdák mindennapos kérdéseire, de a gyakran reménytelennek látszó helyzetekre is.
A szerző a szobatisztaságra neveléstől, a kutyák számára megfelelő étrenden át a játékokig áttekinti a kutyanevelés legfontosabb kérdéseit. Segít eligazodni abban, hogyan értsük meg kutyánkat, hogyan értessük meg magunkat vele és hogyan szabjuk meg számára a határokat úgy, hogy az a mi életünket és kutyánkét is megkönnyítse.
– Hogyan gondolkodjunk kutya módra?
–… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789639971998

K_A_Hikari>!

Nagy bajban vagyok.
Egy időben szinte mindennap megnéztem egy-két részt, nagyon szeret(t)em Victoria módszerét, azt, hogy csak és kizárólag pozitív megerősítéssel dolgozik.
Lehet összehasonlítgatni őt meg Ceasert, nekem Victoria módszere jobban bejön.
@mrsp-nél láttam, hogy van könyv is és nagyon megörültem.
Ugyanakkor úgy érzem ez TV-ben látni hasznosabb, mint csak olvasni, valahogy könnyebb megérteni.
Könyvben nagyon „ámerikás” volt…Például Mo.-on minimum 8 órát egyedül van egy kutya, nincs kutyanapközibe adva, mint egy gyerek, és mégis boldog.
De vanbak benne használható tippek is, az biztos, hogy a sétatechnikát legközelebb kipróbálom, aztán meglátom mire jutok Dodóval.
Mert tanulni sosem késő.

mrsp>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Nagyon hasznosnak éreztem ezt a könyvet, sok új dolgot tanultam belőle, és tetszettek az érdekes információk, képek is a könyvben.

Áfonya74>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Sok hasznos tanács, tanítás van benne.

Jaina>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Mindig megfogadom, hogy nem veszek kutyás könyveket és mindig az a vége, hogy elvarázsolnak a gyönyörű, színes dalmatás képeikkel és az illatukkal. Itt is pontosan ez történt. Victoria Stilwell munkásságát nem követem, talán egy részt láttam a sorozatából, nem volt szimpatikus a hölgy. A könyv viszont használhatónak tűnik, bár kezdő kutyásnak semmiképp nem ezt adnám először a kezébe. Vannak benne jól hasznosítható dolgok, de sok tekintetben nem értek egyet azzal, amit ír (pl. a táplálás fejezettel úgy ahogy van, a nevelési részekkel részben) – nagyon meg kell szűrni és fenntartással kezelni az olvasottakat.
Ha kezdő kutyás vagy, NE ezt a könyvet vedd meg először!

lena91>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Szinte sajnálom, hogy nincsen kutyám.
Annyira jó ez a könyv, annyi sok jó tanácsot tartalmaz. Örömmel olvastam minden sorát, és alig várom már, hogy legyen kutyám és kipróbálhassam ezt a sok-sok mindent.

Szencsike P>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Victoria műsorát mindig néztem a tévében, de nagyon jó ezeket a tippeket írásban is olvasni. Kutyatartóknak kötelező, nem kutyatartóknak szintén kötelező!

Eszti0105>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Rengeteg hasznos tanácsot alkalmaz, az én kis Borderemet kiválóan kitudtam képezni ennek a könyvnek a segítségével.

EsztA>!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Gyerekkorom óta szeretnék kutyát, remélem hamarosan magamhoz is fogadhatok egyet. Stilwell módszereit már a tévében vetített műsorából ismertem. Ebben a könyvben nagyszerűen összefoglalja az alapvető dolgokat, amelyek egy kutyus tartásához hozzátartoznak.

Rena213 >!

Victoria Stilwell: A póráz két végén Amitől a kutya tökéletes eb

Belőlem ez a könyv vegyes érzelmeket váltott ki. Volt olyan rész amikor elcsodálkoztam, hogy tényleg milyen egyszerű és nagyszerű a kutyák gondolkodása. Milyen jó kis praktikák segítik a nevelést. Viszont több olyan rész volt, ahol megkérdeztem magamtól, miért is van nekünk kutyánk, ha annyira nem méltatjuk, hogy a leírt kötelező teendőket, gondoskodást képesek legyünk megtenni. Pl.: Ne hagyjuk a kutyánkat egyedül max 1 órára, ha mégis arra kényszerülünk, hívjunk kutyasétáltatót/felvigyázót, vagy vigyük kutyanapközibe. Naponta legalább 3-szor sétáltassuk (ez nekünk heti 1-2-szer ha sikerül). Külön kaját főzni neki, olyat ne adjunk amit mi nem ennénk meg… Szóval többször lelombozott ez a könyv, pedig a kutya nevelők negyede sem csinálja meg ezeket és mégis boldogok a kutyáik. Sajnos ez Magyarországon máshogy zajlik, itt mindenki reggeltől estig dolgozik, nincsenek annyira állatbarát központú hétköznapok és a többi.
Jó volt, de még sem, többet nem tudok hozzáfűzni.

mrsp>!

Könnyebb a kutya jellemének számlájára írni a negatív vonásokat, mint belátni, hogy az állat az általunk teremtett körülmények hatására vált ilyenné.