Egy ​kegyetlen dal (Verity szörnyei 1.) 581 csillagozás

Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Egy ​városban, amelyet háború dúl, és utcáit szörnyek róják, sehol sem vagy biztonságban

A város kettészakadt. Északot a rettegett Harker-család uralja, a Déli Várost pedig a Flynn-klán. Háborújuk szó szerint szörnyeket szabadított el a világban: lényeket, amelyek mások félelmével, húsával és vérével… vagy a lelkével táplálkoznak.

Kate Harker másra se vágyik, csak hogy bebizonyíthassa apjának, a keménykezű Harker-családfőnek, hogy ugyanolyan kegyetlen, mint ő. Kate ember, de szörnnyé akar válni.

August Flynn másra se vágyik, csak hogy jó ember lehessen, jószívű, mint apja, az ártatlanok védelmezője. Csakhogy egyetlen dallammal képes elragadni és elemészteni a védtelenek lelkét. August szörnyeteg, de emberré akar válni.

Egy nap lehetőséget kap, hogy segítsen: magát a nagyszájú Kate-et kell szemmel tartania, akit éppen újabb iskolából tanácsoltak el.

A háttérben azonban soha nem látott fenyegetés ébredezik. August és Kate több… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Fumax, Budapest, 2018
394 oldal · ISBN: 9789634700937 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
Fumax, Budapest, 2018
394 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634700302 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

August Flynn · Kate Harker · Ilsa Flynn · Henry Flynn · Sloan · Leo Flynn · Callum Harker · Emily Flynn · Rachel

nicosia P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Különleges hangulatú borzongató regény. Semmi szokványos nincs benne, egy-egy fordulat kitalálható, de klissémentes, újszerű, nyers hangú mese. Mégis szépséges. Különlegesek a szereplők is, egytől egyig, mindegyik egyedi, egyetlen szereotípiának sem felelnek meg maradéktalanul. Kate és August szerepe mintha felcserélődött volna, mégis működnek együtt. Nagyon jó volt a történet, megvolt az íve, könnyen olvasható, és haladós, de emellett elgondolkodtató is. Abszolút szerethető.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Hát ez a könyv kb annyira YA, mint a Nem vagyok sorozatgyilkos című könyv. Főszereplői tizenévesek, és ennnyiben ki is merül a dolog, az írónő ugyanis izgalmas szörnyes sztorit alkotott. Az alapötlet egyedi, érdekes, disztópikus világot hozott létre, persze a mai USA területén. A szereplők közül leginkább Augustot kedveltem meg, ( leszámítva a macsekot) ő volt a jófiú a történetben, aki mindig helyesen próbál cselekedni. Ellenben Kate egy igazi vadmacska, nem túl kedvelhető vonásokkal, bár a végére elég elviselhető lett.
Remélem hamar megérkezik a folytatás, amíg még frissek az emlékeim, mert egy cseppet függővéges.

Naiva P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Schwab írásmódja, világfelépítése, kevésbé szerethető, de annál érdekesebb karakterei mindig is lenyűgöztek. Szerintem ő korunk Seherezádéja. Imádom a történeteit olvasni, Minden mondatával a lapokhoz szegezi a figyelmem, pedig előre tudom, hogy a világfelépítése alapos és hosszas lesz, de megéri vele várni, mert tudom, hogy nagyon fog tetszeni. Annyira bele tudok merülni a történeteibe, hogy egyszerűen nem akarom, hogy véget érjenek.
Ez a történet egy alternatív Amerikában játszódik, amely ijesztő, mégis nagyon magával ragadó. Mind a két szereplőnek megvoltak az erősségei és gyengeségei, de August-ot az elejétől kezdve szerettem. Szerintem nem csak nagyon különleges, de nagyon aranyos karakter is. A maga módján még szerethető is, akinek minden vágya, hogy ember(i) lehessen. Annak külön örültem, hogy ebben az apokaliptikus, kemény világban nem volt helye a szerelemnek és egyáltalán semmiféle romantikus vonal nem volt benne (nem is hiányzott!) és mégis ennek a két különböző személyiségű szereplőnek a bizalmas barátságig fejlődött a kapcsolata. Ahol együtt tudtak működni azért, hogy minden nehézséget túléljenek. Úgy gondolom, így kellene működnie egy valódi kapcsolatnak, egy félig meddig apokaliptikus világban.
Szerintem nem fogok sokáig várni a második részig.

Wee IP>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Az elején nem tudtam, mennyire leszek én barátságban ezzel a „majdnem rómeóésjúlia” felállással, meg az iskolai környezettel.
Aztán hál' istennek a sztori hamar rácáfolt a sablonokra. A kitalált világ egyszerűen szuper, és az iskolában sem kínlódtunk sokat, a könyv felétől kb szóba sem került.
Nagyon ötletes és izgalmas volt, főleg az utolsó harmada, és ilyen befejezés után alig várom a következő részt! Schwab egyre jobb és jobb történeteket talál ki, és szépen átalakult YA szerzőből felnőtt fantasy íróvá. Számomra jelenleg az egyik legizgalmasabb szerző a piacon.

Dsheavenofbooks>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Kicsit nehezen indult be a történet, az első 100-120 oldal túlságosan is bevezető volt számomra, illetve nem is volt olyan sok időm olvasni, amikor elkezdtem – talán ez mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy félbe szerettem volna hagyni, és es másik könyvet választani helyette. De végül nem tettem. És milyen jól döntöttem!
Imádtam ezt a történetet, a karaktereket, a világot. Kate a legelső fejezetben nem volt szimpatikus, kicsit féltem is tőle, hogy vajon végig ennyire ellenszenves lesz-e, de pozitívan csalódtam, hiszen az ő karaktere is bámulatos. August pedig az elejétől kezdve levett a lábamról, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Egy szörny, aki a legkevésbé szörny egy minden rosszal teli világban.
Az egész történetet akkor kezdtem el élvezni, amikor végre megismertem a világot, a karaktereket, és amely az elején kicsit kusza volt, a végére egy zseniális egésszé nőtte ki magát. Ez volt az első regényem Victoria Schwab-tól, de nem az utolsó! Fordulatos, izgalmas, valami új. A történet folytatását már a regény közepefelé megrendeltem, és már nagyon várom, hogy végre olvashassam!
Mindenkinek nagyon ajánlom, szerintem egy hihetetlenül jó regény, amely sokkal több elismerést érdemelne! :)

off

Nettaa0316 P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

„Mindegy, hogy szörny vagy-e, vagy ember. Az élet fáj.”

Az alapötlet rendkívül tetszett: az erőszak szörnyeket szül, de ahogy az gyakran bebizonyosodik, az emberek kegyetlenségeikkel még velük is képesek felvenni a versenyt. A fénysugarat Verity városának sötét történetében számomra is August és Kate szépen, lassan kibontakozó barátsága jelentette. Ők ketten nagyon mások, sőt, különbözőbbek nem is lehetnének, és pont ettől voltak igazán dinamikus ’páros’. August egy szeretnivaló szörny, összetett karakter, aki szeretne jobbá válni, bármibe is kerüljön az. Kate eleinte nem volt a szívem csücske, kissé távol állt tőlem a mentalitása, de a folyamat során, ahogyan rájött, mik az igazán fontos dolgok, megkedveltem. A szörnyek közül a legjobban kidolgozott és legötletesebb csoport a Sunai-ok, ezenfelül pedig szerettem hármójuk kapcsolatát, az egymás iránti szeretetüket és testvéri féltésüket. Ilsa-t különösen kedveltem az elvontságával és a mély gondolataival.

Nagyon ötletes az egész alapkoncepció, a lassabb tempó ellenére is izgalmas, az egyedi stílus pedig nagyon kíváncsivá tett az írónő többi regényével kapcsolatban is.

Niki P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Egy szörnyeket teli modernkori Romeo és Júlia. Fantasztikus, kicsit démoni, szomorú és romantikus történet, mely teljes mértékben elvarázsolt.
August Flynn bár csak külsőleg ember, belsőleg szörny, minden cselekedetében ember akar lenni.
Kate Harker, aki mindent megtesz, hogy apja elfogadja őt, és méltó legyen a nevéhez.
A kettéosztott Verity 2 vezető családjának gyerekei, akiktől mindenki azt várná, hogy méltóképpen a családjához, végezzen az ellenséggel. De ők pont ennek az ellenkezőjét teszik. Megismerik a másikat úgy, mint még a családjuk sem. Megmentik egymás életét és együtt veszik fel a kesztyűt az igazi gonosz ellen.
Csodálatos történet, új kedvenc. Alig várom a folytatást ❤

Rituga P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

A könyv elején egyáltalán nem voltam biztos abban, hogy tetszeni fog ez a történet. Nos, a szereplők jellemével annyira nem is tudtam megbarátkozni és megszeretni sem őket. Viszont maga a történet nagyon erős, pörgős, izgalmas és hatásos. Egyetlen bánatom, hogy ennek a világnak keletkezéséről és a városokról nem tudtam meg többet. Számomra úgy még izgalmasabb lett volna… Kíváncsi vagyok, mi lesz a történet folytatása.

K_A_Hikari I>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Körülbelül tizenhat óra alatt fejeztem be mind a négyszáz oldalt. Most lehet azt mondani, hogy nem vagyok normális.
(…)
Ha gondolkodtál eddig azon, hogy elolvasd-e, hagyd abba az agyalást, és kezdj bele.
Ha röviden kellene összefoglalnom: Rómeó&Júlia történet, csak több izgalommal, szörnyekkel és vérrel.
Ízig-vérig fantasy, de a legjobb fajta. Az, amelyik olvastatja magát.
Egy percig sem hagy unatkozni, mert valami mindig történik.
Nagyon remélem, hogy a kiadó hamar elhozza a 2. kötetet is az olvasóknak, mert nagyon szívesen visszatérnék még V-városba.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/08/victoria-sch…

Dreamer_ P>!
Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Izgalmas, fordulatos, számomra igazi érzelmi hullámvasút!

Nagyon-nagyon rég óta kerülgetem az írónőt, most végre kezembe vettem egy könyvét, ez a legjobb választás volt.
Engem már az elejétől fogva megragadott és vitt magával a történet, sötét és borzongató, világban játszódik, tele egyedi karakterekkel.
Kate nem éppen olyan típus akiket szeretni szoktam, de mégis megkedveltem, és megértettem miért lázadozik minden és mindenki ellen. August a szívem csücske lett, a küzdelmeivel, önmagával és a természetével.♥️
Plusz pont az írónőnek, hogy nem volt felesleges romantikus szál, sem felesleges időhúzás, viszont, helyette néha felbukkantak olyan elgondolkodtató mondatok amit nem is vártam volna egy ilyen típusú ifjúsági történetben.

Ha egy nagyon izgalmas disztópikus történetre vágysz, olvasd el mert megéri! ;)

szonja08760>!

Szörnyek jönnek, szörnyek járnak,
és mindenkit felzabálnak.

Corsai, Corsai, karmos árnyék,
sok-sok foggal élve rág szét.

Malchai, Malchai, eszes gonosz,

és mindenkit felzabálnak!

Szyszyyy IP>!

– Fáj – suttogta August.
– Micsoda?
– Lenni. Nem lenni. Feladni. Kitartani. Akármit csinálok, fáj.

Kapcsolódó szócikkek: August Flynn
psych P>!

– Mire vagy rákattanva?
August drámai sóhajjal kimondta az igazat.
– Az életre.
– Ah – ingatta a fejét Kate bánatosan. – Az halálos.
– De lassabb, mint a cigaretta.

Brill88>!

– Fáj – suttogta August.
– Micsoda?
– Lenni. Nem lenni. Feladni. Kitartani. Akármit csinálok, fáj.
Kate nekidöntötte a fejét a kád szélének.
– Ez az élet, August. Élőnek akartad érezni magad, igaz? Mindegy, hogy szörny vagy-e, vagy ember. Az élet fáj.

SzRéka P>!

Kate Harker nem volt sem dühös, sem részeg azon az éjjelen, amikor eldöntötte, hogy felgyújtja az iskola kápolnáját.

Kapcsolódó szócikkek: Kate Harker
psych P>!

– Mi olyan vicces? – állt fel August.
– Mit érez egy jóllakott Sunai?
– Mi?
Lelkesedést!
August szótlanul nézett rá.
– Nem érted? Mert…
– De értem – válaszolta a fiú színtelen hangon.
– Jaj már, ennél jobb poén volt!

fannislibrary P>!

– Azt ne mondd, hogy félsz a magasban! – Kate odébb araszolt a párkányon.
– A magastól nem – mormolta August. – Csak a zuhanástól.

SchizoVampire P>!

Megannyi emberben rejlik szörnyeteg,
és annyi szörnyeteg tudja, miként színlelje magát embernek.
V. A. Vale

Luxell>!

És akkor a kislány énekelni kezdett.
– Szörnyek jönnek, szörnyek járnak – dalolta vidáman –, és mindenkit felzabálnak.
August megborzongott.
– Corsai, Corsai, karmos árnyék,
sok-sok foggal élve rág szét.
Malchai, malchai, eszes gonosz,
véred issza és mosolyog.
August nagyot nyelt: tudta, mi következik.
– Sunai, sunai, szén a szeme,
lelket lop az éneke.
A kislány még szélesebben mosolygott.
– Szörnyek jönnek, szörnyek járnak,
és mindenkit felzabálnak.

Brill88>!

– Mi olyan vicces? – állt fel August.
– Mit érez egy jóllakott Sunai?
– Mi?
– Lelkesedést!
August szótlanul nézett rá.
– Nem érted? Mert…
– De értem – válaszolta a fiú színtelen hangon.
– Jaj már, ennél jobb poén volt!
August megrázta a fejét és elfordult, de Kate látta, hogy a szája széle megrándul.

Verity szörnyei sorozat · Összehasonlítás