Jégvarázs ​– Party láz 15 csillagozás

Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Elérkezett Anna szülinapja! Elza és Kristoff hatalmas mulatsággal készül az alkalomra – de vajon nem fogják Elza varázslatos képességei megfagyasztani az ünnepi hangulatot? A Jégvarázs – Party láz című nagy sikerű animációs rövidfilm alapján készült különleges meseregényben nyolc oldalnyi színes rajzot is találsz!

Kolibri, Budapest, 2017
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634370239 · Fordította: Bekker Anikó

gab001>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Nem láttam vagy olvastam az eredeti mesét, így kicsit félve kezdtem neki. Szerencsére alaptalannak bizonyult a bátortalanságom, mivel önmagában is érthető volt, s még inkább kedvet kaptam hozzá, hogy megismerjem Elza és Anna történetét, bár sok mindenre fény derült. Elza a legszebb születésnappal akarja meglepni a kishúgát, aminek a megvalósítását egészen az ötlet megszületésétől kísérhetjük nyomon. Aranyos, ahogy mindenki titokban az ünnepségen dolgozik, s próbálják Anna figyelmét elterelni. A könyv második fele pedig a nagy nap történéseit beszéli el, ami bőven tartogat meglepetéseket, nem csak Annának. A könyv közepén található több oldalnyi kép az azonos című animációból feliratokkal, ami szerintem a végén jobb helyen lenne, mivel az egész történetet elmeséli. A kettő együtt mesés élményt nyújt, jó volt olvasni. Varázslatos meglepetés.

Kolibri, Budapest, 2017
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634370239 · Fordította: Bekker Anikó
Vandaboszi P>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Jégvarázs jöhet minden mennyiségben legyen szó filmről vagy könyvről :) ! Ajándékba kapta tőlem a barátaink szülinapos kislánya ezt a csodás mesét. A rövidfilmet is nagyon szeretem és a könyvecske is ugyanolyan jó volt. Sőt az elején kicsit kibővült a sztori a kisfilmhez képest. Nem értettem, hogy a képeket a filmből miért a könyv közepére rakták, de aki így találta ki biztos tudja miért van így :D ! Imádnivaló szívet melengető történet :)!

Jeyne_Poole>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Mivel a kis rövid filmet is szerettem így ez is tetszet, sőt kicsit bővebben volt a sztori főleg az elején. Viszont a közepére bebiggyesztve hót felesleges volt a színes képes rész az animáció képeiből, mert így elspoilerezte a történet végét, amit ha nem ismerem volna már a rövidfilmből akkor kicsit haragúdnék.

PTJulia P>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Aranyos, a kisfilmet követő történet jópár plusz információval. A célközönségnek is nagyon tetszett, a fél csillag levonás a helyenként nehézkes fordításért jár.

kedaiyun>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

A rövidfilm alapján készült ez a könyv. Azt hiszem, a Jégvarázs – Party láz még jobban is tetszett, mint az eredeti film (tulajdonképpen szinte minden jobban tetszett, mint az eredeti rajzfilm, a könyvek is jobbak voltak szerintem). A könyv közepén egy melléklet is található a film képeivel. Aranyos kis történet volt, bár a fordítás néha kissé magyartalan. Itt „a legjobb szendvics valaha” és hasonló jellegű mondatokra gondolok.

L_Sandra P>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Aranyos és tündéri mese Anna hercegnő szülinapjáról. A közepén néhány oldal gyönyörű illusztrációval kiegészítve. Tetszett, hogy Elza egy meglepetés szülinapi partival akarta kárpótolni Annát a korábbi nem megünnepelt szülinapokért.

Dia9117>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Hogy egy nem kifejezetten Disney mese, hanem egy spin-off mit keres a Hachette Disney gyűjteményében, ahelyett, hogy előszednék végre az igazi klasszikus meséket, azt nem egészen értem. De attól még aranyos kis mellék sztori volt.

Mária_Hans>!
Victoria Saxon: Jégvarázs – Party láz

Gondolom senkinek nem kell bemutatnom a Jégvarázst. Ennek a mesének van pár kisebb kb. 20-30 perces kis filmjei, illetve sok kis könyvecske. Ez, amit beszereztem ez a Party láz, ami kis filmben is már lehet látni.
Aki látta a filmet ezt sem kell bemutatnom. Meg egyezik a filmecskével, kivéve az eleje. A könyv eleje onnan kezdődik, hogy elkezdi tervezni Anna közelgő szülinapi buliját.
A könyv is olyan mókás, mint a film. A könyv közepén a filmből kiszedett képeket láthatjuk.
Ezt a könyvet talán óvodás korú gyerekek már évezettel hallgatják.