A nemes, nagy hatalommal és jelentőséggel bíró Howard család egy elszegényedett tagjának nyolc gyermeke közül az egyiket, a tízéves Katherine-t magához veszi nagyanyja, Norfolk hercegné. A jó szándékú, nyíltszívű, ám tanulatlan naiv és befolyásolható kislányt megszédíti a szokatlan környezet. Nagyanyját teljesen lefoglalja másik unokája, Boleyn Anna királyné tragédiába forduló, szédítő karrierje, nagybátyját, Norfolk herceget pedig az államügyek, a király körüli intrikák kötik le. Katherine élete felelőtlen szolgálók, udvaroncok társaságában telik, szeretetvágya, tapasztalatlansága korai szerelemnek képzelt kalandokba kergetik.
Élete nagy fordulatot vesz, amikor az Udvarba kerül Henrik király negyedik feleségének udvarhölgyeként. Az igazi szerelem is rátalál, de nem teljesedhet be, mert a gyönyörű, életvidám fiatal lányra szemet vet a boldogtalan, öregedő király, és feleségül kéri. A káprázatos, csillogó élet, a hatalommal járó örömök, a király odaadó szerelme csak rövid… (tovább)
Rózsa tövis nélkül (Anglia királynéi és királynői 11.) 33 csillagozás

Eredeti cím: The Rose Without a Thorn
Eredeti megjelenés éve: 1993
Enciklopédia 4
Szereplők népszerűség szerint
Katherine Howard · Thomas Howard (Norfolk 3. hercege) · Jane Boleyn · Jane Seymour
Kedvencelte 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 14
Kívánságlistára tette 9

Kiemelt értékelések


Nagy ritkán szeretek ilyen könnyedebb történelmi regényt olvasni. Bár olvasás közben folyamatosan azon szoktam gondolkodni, hogy vajon mennyi lehet a valóság és mennyi a kitaláció. Jelen esetben nem gondolom, hogy VIII. Henrik korában ennyire szabadosak lettek volna a hajadon lányok. Mindenesetre érdekes volt bepillantani a „feleségfaló” király udvari életébe.


Azt hiszem VIII. Henrik túltengésem van. Már amikor elkezdtem az volt, eléggé nehéz is volt így haladni vele. Meg én szerintem teljesen félreértelmeztem Howard Katalint. Mindig nagyon ellenszenves volt számomra, de ezzel a könyvvel „kiengesztelt” :D. Jó kis könyv.


Nagyon tetszett! Egyébként is érdekel VIII. Henrik kora. Szerintem valósághűen adja vissza az eseményeket és jól bemutatja a szereplőket. Főleg a főszereplő, Howard Katalin naivságát, butaságait.
http://ritaolvas.blogspot.com/2010/06/victoria-holt-roz…
Népszerű idézetek




– Ennyit tesz a király kegye, kedves Katherine. Jó benne sütkérezni, csak nem szabad elfelejteni, hogy hamar el tud illanni. Az „Ön jó és hűséges szolgám” után gyorsan következhet a „Csapják le az úr vagy a hölgy fejét”.
– Ó, Jane, te olyan vicces vagy.
– A tréfa mögött igazság rejlik, kedves gyermek.
161. oldal




– […] Jobban kedvel, mint utál; és bármennyire is sajnálom, nem állíthatom ,hogy a király magas rangú embere lennék. De azt hiszem, a fejem kicsit szilárdabbal ül a nyakamon, mint a nálam magasabb rangban lévőké.
– Ennek örülök – mondtam.
– Tudom, hogy szívből mondod, kuzin.
120. oldal




Az emberek a mérgüket gyakran azokon vezetik le, akik az ő mulasztásuk áldozatai, mert igazából magukat hibáztatják.
115. oldal




– A férfi belehalt a szerelembe – mondta lágyan. – Elbűvölő! Azért halt meg, mert a szeretett hölgy kegyetlen volt hozzá.
– Nem volt kegyetlen. Nem tehetett róla, hogy nem szerette viszont.
– De a fiú szíve megszakadt.
– De nem a lány hibájából.
35. oldal




Margaret nővérem szerint nagyon könnyen kimutatom az érzéseimet. Egy Howardnak nem illene így viselkednie. Én nem értettem egyet Margarettel. Mi a rossz abban, ha kimutatod az embereknek, hogy kedveled őket, ha egyszer az az igazság? Már csak azért is, mert rendszerint ők is viszonozzák, ami jó dolog.
10. oldal




Ha a herceg képes volt mutatkozni a mosónőjével, hogyan ítélhetne el azért, amit én tettem?
118. oldal




Így hát meghalt a tökéletes feleség. Nemcsak, hogy világra hozta a rég áhított fiú örököst, de még abban a kegyben is részesült, hogy eltávozott, mielőtt a király ráunhatott volna.
76. oldal




Elképedtem, milyen kitartóan hivatkoznak alacsony származására. Apját gúnyolták, hogy kovács volt, és birkanyíró, és sörfőzdét tartott fönt Putneyban, ami egyúttal vendégfogadó is volt. És ez a Cromwell, kovács fia, volt olyan vakmerő, hogy Anglia főkamarásává küzdötte fel magát.
Én magam naiv módon úgy véltem, nagyon szorgalmas lehetett a kovács, ha ennyi mindent csinált. Ami pedig a fiát illeti valóban nagyon okosnak kellett lennie, ha ilyen magasra jutott a szerény indulás ellenére.
132. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Philippa Gregory: A másik Boleyn lány 93% ·
Összehasonlítás - Alison Weir: Lady Elizabeth 88% ·
Összehasonlítás - Alison Weir: Boleyn Anna 86% ·
Összehasonlítás - Jojo Moyes: Mielőtt megismertelek 95% ·
Összehasonlítás - Charlotte Brontë: A lowoodi árva 94% ·
Összehasonlítás - Milly Johnson: Teaház a sarkon 93% ·
Összehasonlítás - Jane Austen: Büszkeség és balítélet 93% ·
Összehasonlítás - Simon Sebag Montefiore: Szásenyka 92% ·
Összehasonlítás - Elizabeth Haynes: A lélek legsötétje 93% ·
Összehasonlítás - Jojo Moyes: Áradó fény 93% ·
Összehasonlítás