A ​fekete hattyú (Anglia lányai 16.) 8 csillagozás

Victoria Holt (Philippa Carr): A fekete hattyú

Lucie Landsdont egy gonosz bába a születésekor elválasztja az apjától, s csak évekkel később nyeri vissza az őt jogosan megillető helyet a neves politikus, Benedict Lansdon házában. Az elmulasztott éveket szeretettel igyekeznek pótolni, kapcsolatuk rendkívül szorossá és meghitté válik, s boldogok mindaddig, amíg egy ír terrorista golyója meg nem öli a politikust. A vád koronatanújaként Lucie-nek döntő szerep jut abban, hogy a merénylőt halálra ítélik, ugyanakkor kétségek gyötrik, hogy valóban a bűnös ellen vallott-e, nem ártatlan embert küldött-e akasztófára.

Eredeti cím: The Black Swan

Eredeti megjelenés éve: 1990

I.P.C., Budapest, 2002
382 oldal · ISBN: 9636352437 · Fordította: Fazekas László

zia P>!
Victoria Holt (Philippa Carr): A fekete hattyú

Azt hiszem, ha úgy 15+ éve olvasom, amikor a szerző többi könyvét is olvastam (ebből a sorozatból), akkor sokkal jobban tetszett volna.
Most se volt rossz, de végig zavartak a túl apró betűk, ami szinte élvezhetetlenné tette a könyv olvasását.
Volt itt minden; ármány, intrika, szerelem, csalás, önfeláldozás…. ami tényleg érdekessé tette a könyvet, mert spoiler végre beindultak az események, egyik izgalom jött a másik után. Szóval nem volt ez rossz könyv a maga kategóriájában.
Ami miatt viszont levontam egy csillagot az a főszereplő, Lucie. Tudom, hogy megrázkodtatások érték, de allítólag okos, akkor miért volt annyira passzív, aki csak sodródott az eseményekkel? Néha már a fájóan naív szintjéig lement miközben más dolgokat pl: a politikát jól átlátta. Ha kicsit cselekvőbb lett volna, sokkal jobban tudtam volna szimpatizálni vele.

Anglia lányai sorozat · Összehasonlítás