Királyok ​átka 9 csillagozás

Victoria Holt: Királyok átka

Judith ​Osmond kislánykora óta romantikus álmot dédelget magában: Tybalt Travers, a kiváló régész felesége szeretne lenni. És bármennyire képtelennek tűnik is az álom – hiszen Judith nem büszkélkedhet társadalmi ranggal, csupán társalkodónő egy kiállhatatlan vénasszony mellett –, mégis megvalósul: Tybalt megkéri a kezét, és hamarosan összeházasodnak.
Tybalt Traves expedíciót szervez Egyiptomba. Nemcsak a jelentős régészeti feltárás a cél, hanem az is, hogy Tybalt kiderítse: apjának miért kellett meghalnia néhány hónappal korábban, ugyanezen a helyszínen zajló ásatásokon. Judith – most már Lady Travers –, természetesen elkíséri férjét az expedícióra.
Egyiptomban, a fáraók földjén, a rejtélyek, a különleges szokások, különös hiedelmek világában folytatódik a történet. Judith egyre jobban elbizonytalanodik, kétségek gyötrik: valóban szereti őt a férje? Tybalt ugyanis egyre furcsábban viselkedik, Judith lassan elhidegül a férjétől, majd félni kezd tőle. Valóban tartania… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1973

I.P.C., Budapest, 2000
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636351732 · Fordította: Wertheimer Gábor

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Victoria Holt: Királyok átka

Nekem tetszett ez a történet, még ha nem is volt olyan jó mint a szerző más alkotásai. Ez néha kicsit unalmas volt és egy kicsit erőltetett.
Viszont a helyszínt nagyon díjaztam, Egyiptom az egyik kedvenc nyaralóhelyem. Szeretem a nevezetességeit, a konyháját. a nilusi hajókázást, a piramisokat, Kairót a fővárost, és a Vörös-tengert. Szinte úgy éreztem, mintha ott lettem volna a szereplőkkel és sok mindent még a Ramadan ünnepét is megörökítette az író.
Szóval jó történet volt, krimi szállal és a szereplők kétségeivel és titkaival.

Isabelle>!
Victoria Holt: Királyok átka

Borzasztó halovány volt. Egész jó kezdődött de aztán az istennek se akart igazán kibontakozni.
A végére persze kiderültek a dolgok, de olyan erőtlenek voltak az indokok stb, hogy kifejezetten untam. Pedig Holtot alapvetően szeretem és értékelem a romantika általa képviselt elegáns formáját.
De ezt a sztorit jól elcseszte kb a a felétől.
Tulajdonképp nem történt a végén az égadta világon semmi.