Bogáncs ​és rózsa (Tudor Saga 1.) 26 csillagozás

Victoria Holt: Bogáncs és rózsa

Tudor ​Margit a záloga annak a békének, amelyet apja VII. Henrik a skótokkal köt. Az angol uralkodó legidősebb gyermeke, a mindössze tizenkét éves hercegnő büszkén, ugyanakkor félve tekint közelgő házassága elé. Ám amint megpillantja nála tizenhat évvel idősebb férjét, IV. Jakabot, azon nyomban szerelemre lobban iránta. Jakab jóképű, elbűvölő férfi, ám amilyen kedves, olyan csalfa is. Margit hamarosan rádöbben szerelme nem elegendő ahhoz, hogy magához láncolja férjét.
Házasságuk nem tart sokáig, hiszen Jakab életét veszti egy, az angol sereggel vívott csatában. Margitnak – aki angol hercegnő, ugyanakkor Skócia királynéja – kegyetlen választással kell szembenéznie: szülőföldje kedvesebb-e számára, vagy új hazája. Fia, V. Jakab mindössze egy éves, amikor fejére kerül a korona. A királyné hosszú éveken át elkeseredetten küzd fiáért, aki uralkodása első felében csak tehetetlen báb a francia- és az angolpárti frakció harcában.
Margit – átélve egy botrányos második házasságot… (tovább)

Eredeti cím: The Thistle and the Rose

Eredeti megjelenés éve: 1963

I.P.C., Budapest, 2008
338 oldal · ISBN: 9789636353315 · Fordította: Fazekas Eszter

Shawn_Spencer>!
Victoria Holt: Bogáncs és rózsa

Ebben a könyvben megismerkedhetünk VII. Henrik lányával, Tudor Margittal. Mint a többi Victoria Holt mű, úgy ez is tele van izgalmas és fordulatos eseményekkel, ami miatt nem tudtam letenni. A legjobb az benne, hogy nem csak és kizárólag Margit esemény teli életével ismerkedhetünk meg, hanem IV. Jakabbal, valamint az akkori Skóciával is, hogy milyen helyzet uralkodott ott. Szerintem megéri elolvasni.

Funtinelli>!
Victoria Holt: Bogáncs és rózsa

Nagyon szórakoztató történelmi regény, én szerintem abszolút hiteles alakokkal.

Tudor Saga sorozat · Összehasonlítás