A ​titokzatos asszony 3 csillagozás

Victoria Holt: A titokzatos asszony

Anna ​Brett szülei Indiában élnek, ezért a kislány hogy angol iskolába járhasson – Charlotte nénihez, a nénjéhez kerül, egy folyóparti kisvárosba. Szülei váratlan halála után a nénikéje lesz a gyámja. Annát igazából két dolog érdekli: nénikéje munkája és szenvedélye, a régiségkereskedés, meg a házuk szomszédságában álló, titokzatos Crediton kastély, illetve annak lakói. Különösképpen Redvers Stretton, a tengerész, a kastély urának törvénytelen fia kelti fel az érdeklődését. Anna már kislány korában szerelemre gyúl a rejtélyes és roppant vonzó férfiú iránt. Sokáig úgy tűnik, hogy a vonzalom kölcsönös, ám Redvers egyszer egy ifjú, polinéziai feleséggel tér vissza az egyik hajóútról. Miután súlyosan beteg nénikéje rejtélyes körülmények között meghal (a jelek öngyilkosságra utalnak, de Anna képtelen elhinni, hogy nagynénje önkezével vetett volna végett életének), a lányra iszonyatos terhek nehezednek. A kisváros lakói azt suttogják róla, hogy valamiképpen köze van nénikéje halálához,… (tovább)

Eredeti cím: The Secret Woman

Eredeti megjelenés éve: 1970

I.P.C., Budapest, 2001
414 oldal · ISBN: 9636352119 · Fordította: Wertheimer Gábor

Kawaii_vIVIv>!
Victoria Holt: A titokzatos asszony

Jókor olvastam ezt a könyvet, nem kell tőle sokat várni, de kellemes kikapcsolódást nyújt.
Anna történetét követhetjük nyomon, majd belép az életébe Chantel és mivel mind a ketten vezetnek naplót, amit kicserélnek sokszor olvashatjuk Chantel hogyan élte meg a kastélyban eltöltött idejét. Néhol kicsit laposabb a könyv, de nem lesz unalmas ettől. Az egyik kedvenc részem közé tartozik, amikor álarcosbál volt a kastélyban és Chantel elment rá, pedig ő nem szerepelt a megívottak között. Elképzeltem, hogy abban az időben milyen jó is lehetett az efféle mulatság.
Végül Anna és barátnője útrakelnek a többiekkel Redvers feleségének a szigetére. A sziget nekem sem volt szimpatikus annak ellenére, hogy itt tényleg kiderült minden, bár lehetett tudni ki áll emögött, csak az indokok voltak nem túl jók, és persze aki rosszat tesz, előbb utóbb visszakapja, ahogy jelen esetben is történt.
A kis Edwardot megkedveltem, okos fiúcska és látszik mennyire bálványozza az édesapját és hogy büszke rá, hogy hajóskapitány.
És a könyv vége, reményt ad az olvasónak a szerelmesekkel kapcsolatosan, aminek örülök, mert megérdemlik azt, hogy végre együtt legyenek.