A ​kísértetház asszonya 13 csillagozás

Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Victoria Holt újabb romantikus regényének hősei ezúttal a legendás, babonákkal terhes valamikori kelták lakta vidéken, a festői szépségű Cornwallban élik kalandos életüket. Favel Farrington Capri szigetéről kerül az ősi Pendorric kastélyba, ahol kálváriája elkezdődik. A hiedelem szerint átok sújtja a családot, kísértet jár a falak között, s csak az alkalmas pillanatot várja, hogy hősnőnket magával vihesse a túlvilágra. Az események a babonát erősítik, Favel egyre biztosabb benne, hogy az életére törnek. De ki, földöntúli hatalmak, vagy valaki más? Csalódás, féltékenység, félelem, gyanú, bizonytalanság… Victoria Holt regénye izgalmakban meglepetésekben bővelkedve jut el a végkifejletig.

Eredeti megjelenés éve: 1963

I.P.C., Budapest, 1997
430 oldal · ISBN: 9636350760 · Fordította: Sinka Erika

KönyvMoly_1989>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Az egyik legjobb Holt regény!
Titkok, szerelem, legendák, vadregényes helyszín… Izgalmas volt és letehetetlen, némi romantikával. Nagyon tetszett! Aki még nem olvasott az írónőtől, akár ezzel a könyvvel is kezdheti az ismerkedést.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Ez nagyon jó könyv volt, mindig is szerettem VH regényeit. Tetszett.
Kicsit meglepett, hogy mai korban játszódik, mert általában történelmi romantikusokat ír a szerző, de ennek ellenére izgalmasnak találtam csipetnyi misztikummal fűszerezve.
Izgalmas, rejtélyes krimiszála mellet természetesen romantikus szerelem is helyet kapott, ahogyan a szerző többi alkotásában is.

Banshee>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Ilyen 15 év körül olvastam a könyvtárból Victoria Holt regényeit tucatszámra. Most megtaláltam a könyvespolcon az antikvár példányaimat és elkezdem újraolvasni őket, hogy felnőttként milyen érzés olvasni őket.
A kísértetház asszonya volt az első, amit újraolvastam. Stílusában a Menderley-ház asszonyára hasonlított, romantikus, kísértettörténet egy kastélyban, de szerencsére nem klisés volt, hanem inkább izgalmas. Talán most jobban tetszett, mint gyerekkoromban. Favel szimpatikus karakter, nem ostoba és nem is bénácska, Roc viszont nem volt nekem szimpatikus, valahogy nem tudta megkedveltetni velem a karakterét az írónő. Izgalmas volt, hátborzongató és csavaros.

Anna_Sera>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Egyik kedvenc írónőm Victoria Holt,de most aztán felülmúlta önmagát.Izgalmas ez a könyv jó pár csavarral.Favel a főszereplő úgy érzi az életére törnek,szaporodnak a rejtélyek,de mindegyiknek lehet ésszerű magyarázata is.Vajon Favel csak képzelődik?Őmaga se tudja.Mindenki nagyon nagyon gyanús aki él,és az is aki nem,mert van egy kisértet szál is.Igaz a könyv felénél már kitaláltam ki a gonosz/vagyis inkább elmeháborodott/ figura,de a végkifejlet nagyon meglepett.Végig ott van a regényben az a lappangó feszültség,amit imádok.

knitta02>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Tudom, szinte hihetetlen, de még soha életemben nem olvastam semmit Victoria Holttól, pedig roskadoznak tőle a könyvtár polcai! Ez a könyv valamiért megtetszett és megvettem, de bár ne tettem volna!
Elsőre mintha a Manderley-házat olvastam volna. Volt egy sajátos hangulata.
Valójában a ház és a környék maga valahogy jobban érdekelt (és a könyvben is nagyobb hangsúlyt kapott), mint a lakói. Elvarázsolt vidék ez a titkaival, babonáival és kísérteteivel. Mintha évszázadokkal ezelőtt megállt volna itt az idő. Ez adta a báját.
Favel olyan semleges volt. Csak elfogadta, ami van, járta a környéket és beszélgetett az emberekkel. Tette a dolgát, amit Pendorric asszonyaként elvártak tőle, de nem éreztem azt a lángoló szerelemet közte és Roc között. Ráadásul mindenki el akarta hitetni vele, hogy minden gyanús dolog körülötte csak a képzelete szüleménye vagy Lowella átkára vezethető vissza. Milyen kényelmes volt így, hogy elfedjék a saját kis titkaikat! A végén csak azt érték el vele, hogy végképp mindenki gyanús lett. Főleg amikor fény derült Favel származására. Na az tényleg váratlan fordulat volt!
Roc szerencsejátékos lévén ügyesen csavarja a szót, de nekem már sokkal hamarabb megingott benne a bizalmam és ez később sem változott. Szörnyen egészségtelen kapcsolatok jöttek itt létre.
A napló elolvasása végképp mindent vitt.
Nem mondom, hogy bánom, hogy elolvastam, mert viszonylag gyorsan pörögtek a lapok, de a jövőben biztosan nem fogom keresni az írónő könyveit!

Dephi>!
Victoria Holt: A kísértetház asszonya

Fordulatos, izgalmas könyv. Vannak kiszámítható fordulatok, de ez nem rontott a sztorin. Néha pattanásig feszültek az idegeim olvasás közben. Nagyon jó könyv, érdemes elolvasni. Aki szereti az izgalmakat, hogy mindig történik valami; az imádni fogja.