A ​francia királyné (Tudor Saga 2.) 27 csillagozás

Victoria Holt: A francia királyné

Mary ​Rose hercegnő, VIII. Henrik húga, azon kevesek egyike, akit a király gyermekkoruk óta feltétel nélkül, rajongásig szeret. A szépséges, bájos, életvidám Mary a Tudor-család „aranygyermeke” mindenki kedvence, akinek nem létezik teljesíthetetlen kívánsága. Kivéve, mikor a házasságról születik döntés. Kislánykorában eljegyzik nagy birodalmak örökösével, a még szintén gyermek Kasztíliai Károly főherceggel. Ezt a jegyességet később fontosabb politikai és államérdekek miatt fölbontják, és Maryt – minden könyörgése ellenére – fivére férjhez adja XII. Lajos francia királyhoz. Az ártatlan, gyönyörű, tizenéves lánynak nincs választása, kénytelen Franciaországba hajózni, hogy a sosem látott, ismeretlen, öreg, betegeskedő uralkodó felesége legyen. Mary mindenkit elbűvöl a francia udvarban, még a jóképű, fiatal dauphint is, akinek régen várt trónra lépését megakadályozná, ha Lajosnak fia születne. Rövid házasság után a király meghal, és Mary ezúttal saját kezébe veszi sorsának irányítását.… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2008
312 oldal · ISBN: 9789636353407 · Fordította: Csillag Zsuzsanna

OlvasóMókus>!
Victoria Holt: A francia királyné

Nagyon nehezen indult be a történet. Az eleje elég unalmas volt, aztán a könyv felétől felpörögtek az események. Izgalmas volt a sok intrika és cselszövés.
Azért csak három és fél csillagot kap, mert a stílusával nagyon nem voltam kibékülve. Igazából semmi stílusa nem volt, szinte csak tényszerűen leírta, hogy mi történt. Alig volt benne jellemábrázolás és hiányoltam a leírásokat is.

Shawn_Spencer>!
Victoria Holt: A francia királyné

Szerintem nagyon romantikus regénye ez az írónőnek. Mary Rose, VIII. Henrik húga sok izgalom és fáradság árán összeházasodhatott szerelmével, Charles Brandonnal.
Emiatt az egyik kedvencem az írónőtől.

Lancaster>!
Victoria Holt: A francia királyné

Így újraolvasva jöttem rá, milyen naiv és hiteltelenül könnyed egy Tudor hercegnő életregényéhez képest. Mintha az írónő sem vette volna komolyan a munkáját, miközben megalkotta.

madyson>!
Victoria Holt: A francia királyné

Ez a könyv kapott már hideget-meleget az eddigi értékelőktől.Én kellemes kikapcsolódásnak mondanám,ha nincsenek nagy elvárások,de ha valaki Antonia Fraser stílusú könyvre számít, csalódni fog.Ritkán fordul elő,hogy átlapozok oldalakat,itt megesett a dolog.A dauphin „életrajza” néhol untatott…
Összességében azonban sokkal jobb volt mint vártam!

carol>!

Élek, és szándékomban áll fenntartani ezt az állapotot.

118.