Mrs. ​Escobar 18 csillagozás

Életem Pablóval
Victoria Eugenia Henao: Mrs. Escobar

PABLO ​ESCOBAR TÖRTÉNETE ANNAK AZ ASSZONYNAK A TOLLÁBÓL, AKI A LEGKÖZELEBB ÁLLT HOZZÁ.

Egy fiatal nő élete, aki a világ egyik legértékesebb műkincsgyűjteményét mondhatta magáénak, éd szolgák hada leste a szavát, aki a világ egyik leggazdagabb asszonya volt, aki túlélt egy bombamerényletet, és aki hosszú évekig a saját, a férje és a gyermekei életéért rettegett…

Victoria Eugenia Henao tizenhárom évesen ismerte meg a nála több mint tíz évvel idősebb Pablo Escobart, minden idők talán leggazdagabb, leghatalmasabb és legellentmondásosabb drogbáróját.

Tizenöt volt, amikor elszökött vele, és a felesége lett. Közismert hűtlensége, és kegyetlensége dacára a következő tizenhat esztendőben, egészen a férfi haláláig mellette maradt.

Arra próbálta ösztönözni a férjét, hogy kössön békét az ellenségeivel, és adja fel magát. Pablo halála után elképesztő bátorsággal küzdve a túlélésért, sikerült megváltania a saját és a gyermekei életét és a szabadságát, a cali… (tovább)

Eredeti cím: Mi vida y mi cárel con Pablo Escobar

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pablo Escobar titkai

Művelt Nép, Budapest, 2019
Művelt Nép, Budapest, 2019
500 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155905568 · Fordította: Dornbach Mária

Zanit
Victoria Eugenia Henao: Mrs. Escobar

Butább nővel szerintem még egyetlen könyv oldalain sem találkoztam. Mindent elmond egy idézet „…hogy a fenében bírta feltétel nélkül támogatni ezt az állatot? Hogy jutott eszébe szerelmes leveleket írogatni ennek a rohadt szemétnek, aki olyan hűtlen volt önhöz?” Ebben benne van minden. De kiegészíteném még azzal is, hogy hogy a bánatba lehet egy anyának fontosabb a csalfa bűnöző férje, mint a saját gyerekei biztonsága? Nem tudtam átérezni egyetlen gondolatát sem, nagyon távol áll tőlem ez az egész, úgy ahogy van.

Ana_blogger
Victoria Eugenia Henao: Mrs. Escobar

„Ha nagyon jellemeznem kellene ezt a könyvet, akkor leginkább azt tudnám mondani, hogy bárcsak egy jól megírt thriller lenne.” – olvasd tovább: https://anablogjaesirasai.blogspot.com/2019/12/victoria…

Léda_22
Victoria Eugenia Henao: Mrs. Escobar

Majdnem egy hónapig tartott kiolvasni, pedig majd megvesztem, hogy olvassam. Olvastam a szeretô által îrt könyvet is. Azok utàn ez sem nyûgözött le. Ez a nô egy fiatal naív iskolàzatlan egyszerû kislàny volt amikor megismerkedtek(ès maradt is naív buta), akinek nem csak akkor volt bekötve a szeme mikor a bùvòhelyekre vittèk a ferjèhez, hanem egèsz èletèben. Hangosan felnevettem a rèszletre vàsàrolt mûtàrgyakon….kèrdem èn tènyleg ettôl èrezte magàt önàllónak???? Az a pènz is drogból szàrmazott…de ô csak havi rèszletekben fizetett. Hàt mit mondjak igazàn humoros. Közben meg hatalmas fènyûzèsben èltek. De amin a legtöbbet nevettem, hogy bàrmilyen nô jött Pablo èletèbe sose hagyta el a felesègèt. Mindig visszatèrt hozzà. Na bravo!! Erre legyen büszke valaki. Ès az utolsó fejezet….akkor egyszer megsajnàltam, egyszerûen nincsenek szavak. Csak felidegesített ez a könyv.

Angie0
Victoria Eugenia Henao: Mrs. Escobar

Ez a világ amiben élt Escobarral a nő borzalmas volt róla olvasni. Az állandó rettegés, hogy mikor lőnek le vagy robbantanak fel, ezt átélno hihetetlen. Tényleg nem értem mért nem tudta ott hagyni Pablo Escobart. Mondjuk szerintem kinyirta volna, ha elhagyja.
Zseniálisan lett megírva.
A legdurvább rész szerintem az volt mikor meghalt Escobar és az asszonynak összekellett ülnie kb 10 maffia főnökkel és beszélni a sorsukról. Életbe hagyják őket a vagy sem. Durva.
Elhiszem, hogy még 25 év elteltével sem tud normálisan aludni.

MiNiki P

Hány bőrt lehet még lehúzni Escobarról?! :/

Barbara_Szitás P

Pablo imádta ezeket a pillanatokat, mert kikapcsolták. Ez volt az egyik lehetőség, hogy elmeneküljünk a kemény valóságunk elől.

korponka

Ennek a fájdalmas történetnek a végén, amit most megosztok önökkel, érzem, hogy újra megcsapott Pablo kegyetlensége és elmerenghettem rajta, vajon a félelem vagy a szerelem fűzött -e hozzá.

Barbara_Szitás P

Akkor azt mondtam magamban: én is Bak vagyok és a Bak sosem adja fel a cél előtt..

Utoljára láttam.
Hetvenöt nap volt hátra az életéből.

korponka

De ahogy a nagyanyám mondogatta: tolvaj tehén nem felejti el a kiskaput.

DonátaBatta

-Lányom, készen állsz, hogy egy életen át ételt hordjál Pablónak a börtönbe?
-Igen, anya, készen állok.

korponka

-Fiacskám, akinek vaj van a fején, ne menjen a napra.

DonátaBatta

-Tata, a beiktatáson nem viselek majd öltönyt és nyakkendőt, ingujjban fogok belépni a képviselőházba.

Barbara_Szitás P

Ide kéne ültetni a feleségeinket,hadd hallják,miket mond a felvételeken,hogy megtanulják, hogyan kell egy asszonynak támogatnia a férjét..

Barbara_Szitás P

…és egy nagy tábla Jet csokoládé is kísérte, aminek évekig őriztem a papírját.