Terhesség ​félelem nélkül 14 csillagozás

Tapasztalat és bátorítás egy orvostól, egy bábától és egy édesanyától
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Habár egy nő számára egy kisbaba érkezésének híre mindig óriási öröm, az előtte álló kilenc hónap beláthatatlan eseményei a legtöbbször félelemmel töltik el. Victoria Clayton szabadúszó újságíró, Joyce Weckl okleveles szülésznő, valamint Stuart Fischbein szülész-nőgyógyász szakorvos és termékenységi specialista ezeket a félelmeket igyekszik eloszlatni.

Hajja & Fiai, Debrecen, 2017
Hajja & Fiai, Debrecen, 2006

Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül Tapasztalat és bátorítás egy orvostól, egy bábától és egy édesanyától

Összességében valóban megnyugtató a könyv, viszont volt egy olyan mondata, ami épp, hogy inkább pánikot keltett bennem! Nekem sok újdonságot is mondott, hiába, hogy amerikai viszonyokat vett alapul, de így legalább össze tudtam hasonlítani, hogy hol-mit tesznek kötelező vizsgálattá, és inkább jó érzést keltett az, hogy nálunk (úgy érzem, bár nem írtam olvasás közben statisztikát) több a plusz.

Nofrit
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Néhány részét átugrottam, de voltak jó dolgok is benne.

Amy_taylor
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Érdekes tények és információk( valamelyik igaz és nem) a gyermek várás időszakára.
Néhány hasznos tény is volt benne.

porcellan
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Nem ettől a könyvtől érzem úgy, hogy már nem félek.

Bernadett_Juhász

Hasznos, könnyed olvasmány várandósság idejére, amolyan „parátlanító” :D

eeszter P

Nem árt, ha tisztában van azzal, hogy a szülészeti katasztrófák gyakorisága alatta marad a villámcsapások által okozott halálozási rátának, és hogy Rózsika néni szeme azért mégsem lát annyit, mint a háromdimenziós ultrahang.

eeszter P

Amikor a barátnőm, Karen megtudta, hogy gyermeket vár, félnaponta hívogatta az orvosát, hogy megkérdezze: „Mi van akkor, ha füstös helyiségben jártam?”, „Mi van akkor, ha nagyon hangos koncerten voltam?”, és „Úristen, Doktor Úr, az egyik vendégem rühes volt, mi lesz most a babával?” (Karen masszázsterapeuta.)
Mindezeket hallva nem csoda, hogy egy szülész csak akkor lehet sikeres, ha valamiféle estra adag türelemmel rendelkezik – hogyan is bírná különben cérnával a betegei „zaklatását”?

eeszter P

Pedig az irodalmi adatok azt mutatják, hogy a várandós asszonyoknak csak valamivel több mint a fele panaszkodik rosszullétről.

eeszter P

Amikor kétségei vannak, gondoljon arra, hogy a menstruáció, az ovuláció és a fogamzás csak egészséges szervezetben működik, vagyis ha ezekre képes volt, akkor valószínűleg egészséges volt. Ugyanezt az egészséges életmódot kell folytatnia ezután is, kerülve a szélsőségeket. Bármit szabad enni vagy inni, mértékkel. Az emberi szervezet nem annyira törékeny, hogy a benne növekvő magzat összeomoljon egy kis édességtől, egy pohárka ritkán fogyasztott bortól vagy egy kihagyott vitamintablettától.