Terhesség ​félelem nélkül 17 csillagozás

Tapasztalat és bátorítás egy orvostól, egy bábától és egy édesanyától
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Habár egy nő számára egy kisbaba érkezésének híre mindig óriási öröm, az előtte álló kilenc hónap beláthatatlan eseményei a legtöbbször félelemmel töltik el. Victoria Clayton szabadúszó újságíró, Joyce Weckl okleveles szülésznő, valamint Stuart Fischbein szülész-nőgyógyász szakorvos és termékenységi specialista ezeket a félelmeket igyekszik eloszlatni.

Hajja & Fiai, Debrecen, 2017
Hajja & Fiai, Debrecen, 2006
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637054189 · Fordította: Szakszon Katalin

Simon_Ziti>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül Tapasztalat és bátorítás egy orvostól, egy bábától és egy édesanyától

Azt hiszem szerencsés vagyok, amiért nem állapotosan olvastam a könyvet. Sok dologra rávilágított, és emléletileg a félelemtől akar megszabadítani, de helyenként meg jobban megijedtem/elbizonytalanodtam. Hát akkor állapotosan hogyan reagáltam volna?!

Nessie1226 P>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

A többi várandóssággal kapcsolatos könyv mellett ez is kicsit később jutott el hozzám, az Az a 9 hónap után kezdtem el olvasni, így sok újdonságot már nem tartalmazott számomra. Terjedelemben is rövidebb kötetről van szó, illetve a témái kicsit könnyedebbek, a félelmek, amiket megemlít nem kifejezetten csak a szüléssel, vizsgálatokkal, illetve esetleges komplikációkkal kapcsolatosak, hanem sok hétköznapi kérdésre válaszolnak. Ilyen pl. a női test változása, az öltözködés, az életmód, a babakelengye és bútorok útvesztője, kéretlen tanácsok, utazás és még sok más téma. Úgy gondolom az mindenképpen klassz, hogy nem szeretnének riogatni, olyan anyukáktól hoznak példákat, akik maguk is tele voltak kételyekkel a szülés előtt és ezekre igyekeznek tényleg megnyugtató, ésszerű válaszokat, megoldásokat kínálni. Ettől függetlenül lehet, hogy pont azért nem tudott annyit nyújtani, mert magával a várandóssággal kapcsolatban nem bővelkedett szakmai információkban, nem bocsátkozik részletekbe, inkább egy általános képet ad az egész folyamatról és tényleg a mindennapi dolgokat fejti ki jobban, amelyek a legtöbb kismama fejében megfordulnak, de nem feltétlenül ezek a problémák a leglényegesebbek. A stílusa fesztelen és ha valakire nem is vonatkoznak egyes részek, mindenki magával tudja vinni a számára fontos gondolatokat.

Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Összességében valóban megnyugtató a könyv, viszont volt egy olyan mondata, ami épp, hogy inkább pánikot keltett bennem! Nekem sok újdonságot is mondott, hiába, hogy amerikai viszonyokat vett alapul, de így legalább össze tudtam hasonlítani, hogy hol-mit tesznek kötelező vizsgálattá, és inkább jó érzést keltett az, hogy nálunk (úgy érzem, bár nem írtam olvasás közben statisztikát) több a plusz.

Luna_Iceshard>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Tulajdonképpen nem egy rossz könyv, az internetes horrorsztorik után szerettem volna már valami pozitívat is olvasni, és részben össze is jött, de néha azt vettem észre, hogy ez meg bagatellizál. Egyébként valamennyire csalódás nekem a könyvkínálat a témában. Legalábbis hamar észrevettem, hogy engem zavar, hogy a legtöbbet amerikai írók írják, ahol sok minden máshogy működik, és oké, hogy ebben is van lábjegyzet, de kizökkent. Nem szeretnék olyan dolgokra készülni,ami Magyarországon nem adott, vagy máshogy van, szóval jó lenne egy kicsit az itteni viszonyokhoz igazodni, de a magyar könyvek között is olyanokat találtam még csak, ahol meg túl van spiritualizálva az egész. Szóval kutatok, de eddig a magazin a legjobb, amit a védőnőtől kaptam :D Nekem tárgyilagos hangnemre van szükségem, ami praktikus tanácsokat ad, azt pedig, hogy hogyan élem meg ezt az időszakot, jobban el tudom dönteni én magam, könyv nélkül is. Márpedig ez egy nagyon szép időszak :)
Szóval visszatérve a könyvhöz, nem rossz, de nem ez lett a bibliám a mostani időszakra.

Nofrit>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Néhány részét átugrottam, de voltak jó dolgok is benne.

Amy_taylor>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Érdekes tények és információk( valamelyik igaz és nem) a gyermek várás időszakára.
Néhány hasznos tény is volt benne.

porcellan>!
Victoria Clayton – Stuart Fischbein – Joyce Weckl: Terhesség félelem nélkül

Nem ettől a könyvtől érzem úgy, hogy már nem félek.

Bernadett_Juhász>!

Hasznos, könnyed olvasmány várandósság idejére, amolyan „parátlanító” :D

eeszter>!

Nem árt, ha tisztában van azzal, hogy a szülészeti katasztrófák gyakorisága alatta marad a villámcsapások által okozott halálozási rátának, és hogy Rózsika néni szeme azért mégsem lát annyit, mint a háromdimenziós ultrahang.

eeszter>!

Amikor kétségei vannak, gondoljon arra, hogy a menstruáció, az ovuláció és a fogamzás csak egészséges szervezetben működik, vagyis ha ezekre képes volt, akkor valószínűleg egészséges volt. Ugyanezt az egészséges életmódot kell folytatnia ezután is, kerülve a szélsőségeket. Bármit szabad enni vagy inni, mértékkel. Az emberi szervezet nem annyira törékeny, hogy a benne növekvő magzat összeomoljon egy kis édességtől, egy pohárka ritkán fogyasztott bortól vagy egy kihagyott vitamintablettától.

eeszter>!

Amikor a barátnőm, Karen megtudta, hogy gyermeket vár, félnaponta hívogatta az orvosát, hogy megkérdezze: „Mi van akkor, ha füstös helyiségben jártam?”, „Mi van akkor, ha nagyon hangos koncerten voltam?”, és „Úristen, Doktor Úr, az egyik vendégem rühes volt, mi lesz most a babával?” (Karen masszázsterapeuta.)
Mindezeket hallva nem csoda, hogy egy szülész csak akkor lehet sikeres, ha valamiféle estra adag türelemmel rendelkezik – hogyan is bírná különben cérnával a betegei „zaklatását”?

eeszter>!

Pedig az irodalmi adatok azt mutatják, hogy a várandós asszonyoknak csak valamivel több mint a fele panaszkodik rosszullétről.