A ​kettétört birodalom (A kettétört birodalom 1.) 12 csillagozás

Victoria Aveyard: A kettétört birodalom

A nagy sikerű Vörös királynő-sorozat szerzőjétől.

Különös sötétség terjed Vigilia földjén. Még a tengerparti kis faluban élő Corayne an-Amarat is érzi. A sors egy legendákból előlépett halhatatlan és egy könyörtelen bérgyilkos képében toppan be az ajtaján, akik felfedik előtte, hogy egy ősi vérvonal utolsó leszármazottja, és csak az ő hatalmában áll megmenteni a világot a megsemmisüléstől.

Egy szívében bosszút forraló férfi ugyanis soha nem látott sereget gyűjt, és a világ alapjait forgatja fel. Egy ellopott, különleges karddal a kezében az egész birodalmat hajlandó széttörni, csak hogy az ura lehessen, és csakis Corayne állíthatja meg.

Corayne különcökből álló, szedett-vedett csapata élén kétségbeesett hajszát folytat az idővel, hogy végrehajtsa a lehetetlent, és a vérében pezsgő mágiával lezárja a kapukat, amelyeket soha nem lett volna szabad kinyitni.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

GABO, Budapest, 2022
680 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635662791 · Fordította: Hári Katalin
GABO, Budapest, 2022
680 oldal · ISBN: 9789635663255 · Fordította: Hári Katalin

Victoria Aveyard: A kettétört birodalom

"Két gondolat cikázott át a fejemen a történet befejezése után: túl sok, ugyanakkor túl kevés volt ez a könyv. Alig vártam, hogy olvashassam, bár a terjedelme miatt egy ideig tologattam magam előtt (mostanában nemigen estek jól az ehhez hasonló féltéglák), de pár nappal ezelőtt végre rávettem magam. Egyelőre nem tudom, hogy jól tettem-e.
Valószínűleg túl sokat vártam tőle a Vörös királynő után, de azt hiszem, ez igazán nem az én hibám. Az a könyv szuper sorozatkezdés volt, pedig ezt ritkán szoktam mondani. Ehhez képest A kettétört birodalom nyomokban sem tartalmazta az általam eddig ismert Aveyard-stílust; mintha egy teljesen más író alkotta volna meg ezt a szöveget.
Annak ellenére, hogy az adott pillanatban nem találtam meg a könyvben azt, amit kerestem, mégis tudom ajánlani. Többszöri átgondolás után is úgy érzem, hogy kifejezetten Trónok harca feelingje van, tehát ha stílusban egy ahhoz hasonló sorozatot keresel, csak rövidebb változatban, akkor szerintem ez jó választás lehet."

Bővebben:

fantasy_is_my_mate>!
Victoria Aveyard: A kettétört birodalom

Pont most voltam reading slump-ban és ez a könyv kimentett onnan. Egy igazi fantasy regény volt. Ha szeretted a Gyűrűk urát ez neked való!

Dreamer_>!

A fiúk ostoba dolgokat tesznek, hogy férfinak érezzék magukat, mindegy, hány évesek.

Dreamer_>!

A mesék és mendemondák mindig az igazságban gyökereznek

csfannie P>!

– Egyetlen birodalomban sincs olyan lény, aki ne tudna szeretni – felelte Dom indulatosan.

Dreamer_>!

Magadban bízz, hited ne inogjék.
Jő a sötétség; már nincs sok lehetőség.

csfannie P>!

Egy madár volt, aki repülésre született, nem pedig arra, hogy egy sziklán rothadjon, ahol az egyedüli társa a szél.

csfannie P>!

Ez a seb sosem fog begyógyulni, ha folyton felnyitod, figyelmeztette magát Dom.

csfannie P>!

– Ne köszönd meg, hogy azt teszem, ami helyes. Még akkor is, ha elég nagy ostobaság.