A ​Moszad szolgálatában 1 csillagozás

Victor Ostrovsky: A Moszad szolgálatában

Kevés könyv robbant akkorát, mint Victor Ostrovsky pillanatok alatt világsikerré lett könyve. A Moszadról, az izraeli titkosszolgálatról sok a szóbeszéd és a találgatás – a most Kanadában élő Ostrovsky viszont tényfeltáró, hiteles beszámolót közöl a szervezet különböző akcióiról, amelyeknek közvetlen részese volt. Hosszú éveken át szolgált a rettegett szervezetben, mint káca (főügynök). Valóságos hátborzongató krimi bontakozik ki a lapokon a félelmetes kiképzés, a vakfegyelem próbái, majd a hálózatszervező munka, információgyűjtés, követségi tevékenység, az iraki atomreaktor felrobbantása, a Carlos elleni hadművelet, különböző európai bevetések, merényletek megelőzése gyilkos akciókkal…

Magyar Világ, Budapest, 1995
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637815716 · Fordította: Vajda Gábor

Minka>!
Victor Ostrovsky: A Moszad szolgálatában

Victor Ostrovsky: A Moszad szolgálatában Az ezredes megszólal / Bepillantás az izraeli titkosszolgálat nemzetközi akcióiba

Elég nagy csalódás volt ez a könyv, mert egyáltalán nem azt kaptam, amit a fülszöveg ígért.
[spoiler] „Hosszú éveken át szolgált a rettegett szervezetben, mint káca (főügynök).”
Hosszú éveken át? 1985 novemberében fejezte be a 3 éves kiképzést (195 oldal) és 1986 márciusában kilépett (2015 oldal). Még egy év sem volt, nemhogy hosszú évek. [/spoiler]
Nem mondom, hogy rossz volt a könyv, de nem tudom mennyire hiteles, ugyanis olyan történeteket is mesél, amik jóval azelőtt történtek, hogy ő odakerült és olyanokat is, amik azután játszódtak le, miután ő kilépett.
Nem tudom miért kell így átverni az olvasót.