Barátnőim ​az anyaság első évéről 13 csillagozás

Amit magadnak se mersz bevallani
Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről

Könnyed hangvételű, őszinte, humoros alapmű kezdő anyák számára. – (People Magazine) Eufória – A csecsemő valami tudatmódosító szer? Férj? Milyen férj? A kisbaba mellett a nagy gyerekkel is foglalkozni kell? Lóg az orrom, lóg – Rossz gondolataim vannak. Kérem vissza a testem! Ami helyrehozható, és ami nem. Beszűkültem? – Csak a saját gyerekemről bírok beszélni. Muszáj házitündérré válnom? Kiborít a mosás, a főzés, a mosogatás. Anyaverseny – Miért csinál ő mindent jobban? Újra munkában – Ilyen rossz anya vagyok? A csecsemővel kapcsolatban mindenki számtalan tanáccsal látja el a kismamákat. Abban azonban senki sem nyújt segítséget, hogyan foglalkozzunk saját magunkkal. Minden helyzetben alkalmazható csodaszerek természetesen nem léteznek, de a szülőszoba négyszeres veteránja, Vicki Iovine válaszol a kérdéseinkre, körüljárja félelmeinket és megnevettet minket úgy, ahogy csak a legjobb barátnőnk képes.

Park, Budapest, 2011
352 oldal · ISBN: 9789635309153 · Fordította: Dudik Annamária Éva

icu79 P

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Közvetlen stílusban, sok tapasztalattal alátámasztva ecseteli az első év nehézségeit, tényeit, szépségeit. Főleg a szülés utáni időszakra helyezi hangsúlyt, milyen változásokra számíthat az Anya fizikai, lelki, szellemi területen. Igazából nem tudom, hogy mikor igazán aktuális olvasni. Szerintem szülés előtt ez még nem érdekes, legalábbis én ennyire nem gondolkodtam előre. Közvetlenül a szülés után kizárt, hogy valakinek legyen ideje az olvasásra. Pár hónap elteltével pedig már boldogan nyugtázhatjuk, hogy ezen mi már túl vagyunk. :)

Morgiana

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Kicsit amerikaias (=bő lére eresztett;)) könyv az anyaság első évéről, de voltak benne hasznos tanácsok.
Tetszett, hogy egy négyszeres anyuka írása, szóval van egy-két-három dolog, amit meg lehet fogadni, persze a magyar valósághoz viszonyítva.
A stílusa is jó, viccesen húzza vissza az embert a rózsaszín álmokból a valóság talajára – szerintem nem árt, ha leendő szülő fel van készülve némi rázós helyzetre (az összesre úgyis lehetetlenség, ugyebár).

Marta_Kotai_Szabone

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Nem is tudom mi volt igazán a baj vele de nem tetszett. Az eleje még igen,de a közepétől csak ásítoztam. A témában van ennél jobb könyv.

Bíborszél

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Jópofa volt valóban, humoros. Ha valaki az első szülés előtt olvassa, akkor még nem igazán érti, érzi a lényegét, illetve hajlamos könnyedén átlépni a tényleg hasznos tanácsokon. Ha meg már túl van a szülésen – ekkor lenne igazán érdemes elolvasni – ideje sincs ránézni a könyvre. Mire a gyereknevelés mellett lesz néhány órája kézbe venni, már a javán túl van annak, amit a könyv boncolgat.

morzsi

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Szórakoztató, de nem erőltetett – leginkább így tudnám körülírni. Nem vártam túl sokat a könyvtől, így nem is okozhatott csalódást, pont azt nyújtotta, amire számítottam: amerikai álomba bújtatott, könnyed limonádé-sztorikkal körített hasznos gyakorlati tanácsok, rengeteg (de egyáltalán nem felesleges és nyomulós) lelkizés és olyan önigazolások és megnyugtatásul szolgáló dicséretek, amik minden bizonnyal minden frissen szült kismamának jól esnek – még akkor is, ha egy könyvbéli 'barátnőtől' hallják. Nem nagy kaland, nem is a spanyolviasz, de nagyon aranyos kis könyv:)

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Érdemes egyszer elolvasni hamar a szülés után, majd az első év eltelte után is. Mindkétszer remekül szórakoztam, de másodjára többet bólogattam :-D Ja és komolyan kell venni ezt a gyermekágyi depresszió dolgot. De tényleg.

ritusss P

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Én már egy kicsit késve akartam elolvasni, úgyhogy inkább csak átfutottam, mivel ezeken szerencsésen túltettem magam. Arra számítottam, hogy a gyerek fejlődéséről, tennivalókról ír első egy évéről, ehelyett inkább közvetlen a szülés utáni helyzetről, érzésekről, az anyáról szól a könyv.

nmoni

Vicki Iovine: Barátnőim az anyaság első évéről Amit magadnak se mersz bevallani

Most, hogy a gyerekem több, mint egy hónapja elmúlt egy éves, sikerült is befejeznem a könyvet. Nagyon sok hasznos tanácsot találtam ebben is, és sokszor jól esett olvasni, hogy nem vagyok egyedül, és mennyire egyformák vagyunk mi, anyukák. Én szülés után jóval olvastam a könyvet, pedig jó lett volna elötte, az elsö fejezetek még a kórházi tartózkodásról szólnak, akkor viszont minden mást csináltam, de könyvet nem olvastam. Söt az azt követö hetekben, honapokban sem… „A kismama nem olvas semmit, amit a vécén ülve nem lehet befejezni.” Teljesen egyetértek.

Anett_Veres

Sose állj, ha ülhetsz, sose ülj, ha fekhetsz és sose maradj ébren, ha alhatsz.

10 dolog, amit a kismamák sosem tesznek

10. A kismama nem tud azonnal elindulni otthonról.
9. A kismama nem étkezik ülve.
8. A kismama nem olvas semmit, amit a vécén ülve nem lehet befejezni.
7. A kismama semmit sem tud azokról a filmekről, amelyeket Oscar-díjra jelöltek.
6. A kismama nem szereti mások gyerekeit, pláne ha azok az ő drágasága körül sündörögnek.
5. A kismama nem képes végighallgatni olyan történeteket, amelyekben kisgyerekeket bántalmaznak.
4. A kismama nem úgy fekszik le este, hogy elégedetten gondol a sok elvégzett feladatra.
3. A kismama nem hord olyan ruhát, amit vegyileg tisztítani vagy vasalni kell.
2. A kismama nem alszik annyit, hogy egyetlen álmot is végigálmodjon az elejétől a végéig.
1. A kismama nem emlékszik arra, korábban hogyan tartotta karban magát. VAGY
1. A kismama nem emlékszik semmire.
(Azt hiszem ez minden…)

Anett_Veres

Az emberek akkor szeretik az életet, ha annak olyan a hangulata, mint a karácsonyi képeslapoknak, és ünneprontóknak tartanak, ha megjegyzed, hogy az érzelmi életed ennél egy cseppet talán bonyolultabb.