Barátnőim ​a terhességről 64 csillagozás

Amit inkább nem az orvostól kérdeznél
Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről

Vicki Iovine, a szülőszoba négyszeres „veteránja” amolyan legjobb barátnőként, csevegve és őszintén kalauzolja olvasóit az ominózus kilenc hónap alatt gomolygó riasztó, kaotikus és szentimentális érzések között. Feleleveníti, milyen félelmekkel kellett neki és barátnőinek megküzdeni a terhesség során. Ez az időszak ugyanis nemcsak az öröm és a bizakodás ideje, hanem a tétovaságé és az önmarcangolásé is.

Eredeti megjelenés éve: 1995

Park, Budapest, 2015
Park, Budapest, 2010
328 oldal · ISBN: 9789635308620 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa
Park, Budapest, 2004
264 oldal · ISBN: 9789635306329 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa

Linszyy P>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Első könyv nekem a témában, de nem voltam teljesen elégedett.
Nem volt vicces, de néhol legalább rémisztő, viszont informatív is. Tudni akartam minden ilyen „zaftos” kis részletet a terhességről, mert nem szeretem a meglepetéseket ilyen téren. Erre jó volt a könyv, lefedte, amit le akart. A szülésről is kaptunk elég információt. Szubjetív volt és ez tetszett benne.
Viszont túl sok volt az ismétlés és az olyan témák, mint a divat. A férfiak szerepe és viselkedése nagyon lelombozó ebben a könyvben, ilyeneknek én egyszerűen nem szülnék gyereket. Éppen elég, hogy a nő cipel nagyobb terhet, igazán részt kellene vennie ebben a férfinak is, ahogy tud, ha már hozzájárult a projekthez.
De összességében megtudtam, amit akartam, bár azért terhesség előtt még néhány könyvet elolvasok a témában.

ÁrnyékVirág>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Repülhetnek a kövek: szerintem ez a könyv jó. Csak arra kell használni, amire való. Ez nem szakkönyv, hanem egy négy gyerkőcöt nevelő anyuka és rengeteg barátnőjének a sztorizgatása a terhességről és a szülésről. NEM szakkönyv. Nem biblia. Viszont vicces, jópofa, sok idétlen és néhány valóban jó tanáccsal, valamint azzal a megnyugtató érzéssel, hogy mások is átmentek már ezen, és túlélték. A legfontosabb és legmegszívlelendőbb tanácsa számomra az, hogy türelemmel és szeretettel kell viszonyuljunk önmagunkhoz is a terhesség alatt, valamint az, hogy nem egyetlen helyes út van, legyen szó bármilyen megosztó vitáról, például a természetes szülés vs. császármetszés, vagy az eldobható vs. mosható pelenka témaköre.
Mivel én a dolgok biológiai hátterével nagyjából tisztában vagyok orvosként, a felfrissítés pedig nyilván szakkönyvből fog történni, szívből kacagtam Vicki éles nyelvén, kedves öniróniáján és humorán. Pontlevonás néhány égbekiáltó marhaságért, amiket szerencsére nem vettem komolyan, mivel volt már alkalmam kismamát látni közelről.

KönyvMoly_1989>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Humorosan megfogalmazott, könnyed nyelvezetű könyv, jókat mosolyogtam közben. Sok dologban magamra ismertem. :D
Újat nemigen tudtam meg belőle, de kellemes kikapcsolódás volt.

Vacskamati78>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Amikor először voltam várandós minden babaváró olvasmányra lecsaptam, de ehhez foghatóan szórakoztató, derűs és őszinte, nem tudományos hanem hétköznapi felfogásban íródott könyvvel nem találkoztam. Kellően megnyugtatott, és felbátorított. Ezt olvasva elmúltak a szorongásaim, és végre mertem szívből, áradóan örülni, és nem érdekeltek többé a „jóakaratú” ismerősök terhességi rémtörténetei, mert ebben a regényben bár nem köntörfalaz, és a kevésbé örömteliről is ír, megtaláltam a félelem ellenszerét. Olyanoknak ajánlom, akik éppen gyereket várnak, vagy a párjuk pocakosodik és bár minden kívánságuk teljesült azzal, hogy az a pirinyó új élet megfogant, mégis félnek egy picit. Kellemes szórakozást, jó babázást!

BakosJuci>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Kezdő terhesként pont ideális kezdő olvasmánynak. Részint nem magyar rendszerben hozza az infókat, másfelől pedig olyan nagyon sok infó nincs benne. Ettól függetlenül viszont humoros és pont annyira tényszerű (és ijesztő), amennyire még befogadható kismamaként.

Eszter622>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Ez volt az első terheskönyv, amit vettem.
Első kisbabámat várom, és elsőre valami könnyed olvasmányra vágytam. Ezt a feladatát elég jól teljesítette. Volt sok dolog, amiben segített és amiben megnyugtatott. De sok helyen inkább kidobtam volna, hogy valami hasznosabbat kerítsek. A terhesdivat részt hetekig nem olvastam tovább, annyira felbosszantott a könyv semmitmondó jellege.
Összességében örülök, hogy elolvastam, bár könnyen harmad ekkorára is le lehetne redukálni, és még a poénok is benne maradnának.

seya I>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Összességében szórakoztató könyv volt, sokat nevettem rajta, ugyanakkor kb. ugyanennyiszer szerettem volna falhoz csapni is. Az írónő kioktató, fensőbbséges, „Óh, majd te is meglátod, hogy az igazi terhes és az igazi anya SZENVED!” stílusától szálanként tudtam volna kitépni a hajamat, pláne, amikor nyomorult férjeket alacsonyította le gyámoltalan ösztönmajom szintre. Nyilván voltak benne részek, amik hasznosak voltak, mert magamra vettem őket, és megnyugtató volt olvasni, hogy nem vagyok egyedül egy-egy félelemmel vagy panasszal, másokkal viszont nem tudtam azonosulni. Engem a hormon-agybaj ezidáig például elkerült, és bár senki felett nem akarok ítélkezni, hormonokkal takarózva bunkónak lenni terhesen és nem terhesen is bunkóság.
Végül azért adtam 4 csillagot, mert tényleg egy csomó olyan para szituációról is lerántotta a leplet, amit az életben senki az orromra nem kötött volna, bár ezek főleg a szülés és a gyermekágy témakörébe tartoznak – na meg mert azokon a fejezeteken, ahol épp nem a szenvedés volt a kulcs, hanem tudott nevetni magán vagy a barátnője hóbortjain, ott tényleg jól szórakoztam.

Andienn P>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Nem feltétlenül a szakmai tartalma miatt, hanem inkább a könnyed, humoros hangvétele miatt volt nekem egy nagyon hasznos könyv. Hajlamos vagyok a túlzott szorongásra, a várandósság elején sokat segítettek a “barátnők” a stressz csökkentésében. Talán leginkább azzal, hogy tudtam, nem vagyok egyedül.

Halász_Eszti>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Nagyon tetszett, jókat nevettem rajta

nmoni>!

Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről Amit inkább nem az orvostól kérdeznél

Ez nagyon szórakoztató, és egyben hasznos könyv is volt. Első babámat várom, nem sok mindent tudok a részletekről, és ez nagy segítség volt számomra, hogy nemcsak a minden szép minden jó oldalról hallottam, mint általában, vagy a durva szülésekről. Tényleg mint egy barátnő. Aztán persze majd meglátom mi az igazság.

Ninácska P>!

A dolog szabályos menete a következő: mikor az első gyereked cumija a földre pottyan, a sterilizálóba rakod vagy leforrázod, mielőtt visszaadnád neki. Mikor a második gyereked cumija esik le, elmosogatod forró vízben, úgy adod vissza. Mikor a harmadik gyereked cumija esik le, lenyalod neki, úgy adod vissza. Úgyse találod ki, hogyan intézzük a cumiügyet a negyedik gyerekemnél! Ha leejti, észre se veszi senki, neki kell kirángatni a kutya szájából és visszarakni a magáéba.

Ninácska P>!

Igaz lelkemre: nem tudok olyan nőt, akinek a szülés kiírt dátumig ma előtt egy hónappal már ne lenne elege a kismamamaratonból.

Ninácska P>!

A mai fiatalok folyton kitalálnak valamit.

Ninácska P>!

Ha a közérzeted pocsék és nincs lázad, elő a terhességi tesztet!

Ninácska P>!

A barátnők azt tanácsolják, hogy amikor csak teheted, a terhességed alatt aludj.

Ninácska P>!

Talán semmi nem látszik még rajtad, de a közös ágyban többé nem ketten feküsztök. Te is meg a férjed is élénken észlelitek, van ott veletek még valaki.

Ninácska P>!

A szexuális lelemény legfőbb próbaköveinek egyike a manőverezés a terhes domborzaton.

Ninácska P>!

A tompa világítás csodálatosan nyugtató a babának is, neked is, mikor eteted. Ott fekszik a karodban jó melegen, hallgatja a szívverésedet a méhet idéző félhomályban. Talán rád se néz, úgy megmámorosodik a védettségtől, bezzeg te nézed őt, hogy milyen szívszakasztóan gyönyörű.

Ninácska P>!

A pigment csúnyán megtréfálhatja a terhes nőt.

Ninácska P>!

Ha alacsonyabb vagy 170 centinél és átlagos méretű magzatot hordozol, már a tüdőd megtöltése is nehéz, ha ugyan nem lehetetlen feladat.