Vic Parker (szerk.)

Klasszikus ​rémtörténetek 39 csillagozás

Horror, misztikum és természetfeletti jelenségek
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Síron túli fuvallatoktól borzonghat az olvasó, miközben olvassa ezeket a kísértethistóriákat.
A legjobbakat válogattuk ki a rémtörténetek bőséges tárházából. Képzeletgazdag illusztrációk mutatják be nekünk a kísértetek, a családi átkok és a vérfagyasztó események világát, a széppróza legördögibb, nemegyszer földöntúli jellemeit. A kötetben többek között Edgar Allan Poe, Washington Irving, Oscar Wilde és Bram Stoker rémtörténetei kaptak helyet.

Eredeti cím: Vic Parker: Classic Ghost Stories

A művek szerzői: Robert Louis Stevenson, Washington Irving, Edgar Allan Poe, M. R. James, Gertrude Atherton, Ambrose Bierce, Oscar Wilde, Joseph Sheridan Le Fanu, Emily Brontë, Charles Dickens, Frank Norris, Mary Shelley, Bram Stoker, Edith Nesbit, Arthur Conan Doyle, Henry James, Mary E. Wilkins Freeman, Amelia B. Edwards

Ventus Libro, Budapest, 2011
512 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639926721 · Fordította: Béresi Csilla

Judyt IP
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek Horror, misztikum és természetfeletti jelenségek

Itt a Halloween éjjele és itt a beígért szöveges értékelés is!

Azt hiszem nem árulok el nagy titkot azzal, hogy ez egy fantasztikus gyűjtemény, amelybe olyan nagy nevek alkotásai, vagy alkotásainak részletei kerültek, mint Edgar Allen Poe, Mary Shelley, Bram Stoker vagy éppen Washington Irving. Mind-mind önállóan is nagy nevek, együtt pedig valami hatalmasat képesek adni. Főleg ilyenkor, Halloween éjjelén, amikor köztünk járnak az ártó szellemek.

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2018/10/31/vic-parker-klassziku…

Ventus Libro, Budapest, 2011
512 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639926721 · Fordította: Béresi Csilla
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Csodás kivitelezésű könyv, csodás illusztrációk, az egyetlen hátránya a könyvnek, hogy nagyon nem praktikus kézben tartva, esetleg fekve olvasáshoz. A történetek hátborzongatóan jók, lett is pár kedvencem, sőt meghozta a kedvem a hosszabb változatuk elolvasásához is.

Marée_Noire
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Nekem abszolút bejött ez a könyv, néhány közepes történeten kívül szerettem az egészet. Ugyan borzongatónak csak helyenként bizonyult, ám (számomra) meglepő módon találtam olyan részletet, ami kíváncsivá tett az eredeti mű egészére; erre pedig nem számítottam igazán. :) Sosem olvastam hasonló történeteket – a Dorian Gray arcképét kivéve, ami nemigen tetszett, itt pedig nem is értettem, mit keres a kísértetsztorik közt… – a szépirodalom is messze áll tőlem, a régi korok pedig még inkább, így én csodálkozom legjobban, hogy több is érdekelni kezdett. Az abszolút kedvencem A canterville-i kísértet lett, el kell olvasnom; tetszett még a Történet a kísértetkézről, Az elvarázsolt babaház, A kísértetbatár és A pályaőr is. Túl rövid részlet volt a Dr. Jekyllből és a Frankensteinből, és még most sem vagyok biztos, hogy teljesen értem A baelbrow-i rémet, de jó volt olvasni így télen. ;) Amit még muszáj megemlítenem, hogy ritkán látni ilyen gyönyörű könyvet! :O Minden oldala egy élmény, szépséges; igényes, fényes, vastag papíron; a borítót is szeretem, az egyetlen megjegyzésem, hogy jobban örültem volna egy keményborítónak, de így is jó ám. ;)

Gabye
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Ez egy fajsúlyos olvasmány több szempontból is – nekem legalábbis mindenképp :-). Egyrészt a kivitelezése gyönyörű ami egy rémtörténet válogatás esetében kicsit képzavarnak tűnhet, de tényleg!! Igényes kívül belül. És ez nem csak szó szerint de átvitten is értendő, mivel egy nagyon jó kis válogatás, melyben ismert (Poe, Wilde, Dickens stb) és kevésbé ismert történetek találhatók tematikusan csoportosítva. Másrészt viszont olyan súlya van, hogy akár gyilkos fegyverként is használható lenne csak hogy stílszerű maradjak.
Összességében nekem tetszett, és jó szívvel ajánlom azoknak, akik kedvelik a régimódi kísértethistóriákat, ahol a lényeg nem a vér mennyisége hanem a hatáskeltés.

Ingryd
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Igazi kísértethistóriák, szórakoztatóan, részlet gazdagon megírva. Rémesen horrorisztikus, de rettentően olvasmányos. Ajánlom a műfaj kedvelőinek.

Allanon
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Egy nagyon élvezetes és jó kis összefoglaló a klasszikus rémtörténeteknek. A régies hangulatot majdnem mindegyik történet megadta. Nagyon jó volt arra ez a gyűjtemény, hogy szemezgessek közülük. Sikerült is néhánynak felkeltenie az érdeklődésemet, amelyekről szívesebben olvasnék többet is. Ilyenek például: Kropfsberg őrtornya; Pár szó egy múmiával; A canterville-i kísértet; Csalárd kísértet és a Vörös halál álarca. Voltak közöttük olyanok is, melyeket már olvastam de jó volt visszaemlékezni ezekre. A többi történetrészlet sem volt rossz, csak éppen nem fogott meg valamiért annyira, mint a fent felsoroltak. Érdemes volt elolvasni.

RoseMarry
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Szerintem, aki szereti a rémtörténeteket azoknak ez a könyv kötelező:) Először is, mert maga a könyv gyönyörű. Ütős borító, szépen dekorált oldalak és jól kiválasztott képek. Másodszor, mert este olvasva tényleg a frászt hozhatja az emberre.
Voltak benne jobban és kevésbé ijesztő történetek. Néha a részleteket túl rövidnek éreztem és szerintem így pont a csattanó maradt le. És nekem néhol a nyelvezet túl szép irodalmi volt és néhány történetnél ezért is haladtam lassabban.
Összességében viszont örülök, hogy elolvastam:))

mrsp
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Sokat vártam ettől a könyvtől. Gyönyörű (és iszonyatosan nehéz!) kívülről, de nekem kicsit túl tömény volt, inkább urban legendekre számítottam, nem novellákra, regényrészletekre. Az illusztrációk tetszettek.

adrykacska P
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Egyszer legalàbb mindenkinek el kell olvasnia. :) imádtam.

Ms_Mississippi
Vic Parker (szerk.): Klasszikus rémtörténetek

Most hogy megint a kezembe került egy kísértethistóriás könyv megrohantak az emlékek, és úgy gondoltam írhatnék egy rövid összegzést erről a könyvről. Hosszú hosszú évekkel ezelőtt olvastam. Még 14 évesen kértem karácsonyra, és meg is kaptam mivel a kiadás borítója inkább gyerekes, mint ijesztő az albínó bábbal. (egyébként a belseje is tele van rajzokkal, amik nagyon szépek és meglepően színesek).
Azt hiszem megérte a szüleimnek beruházni erre a kiadásra, mivel rengeteg híres íróval megismerkedtem benne; Poe, Dickens, Wilde, Bronte, Shelley stb. És nem is álltam meg a fejlődésben mivel a történetek nem kimondottan ijesztőek már mai szemmel. Csak olyan kellemesen sötét témájú történetek.
Nem ijesztgetős történetek, inkább elgondolkodtatóak (A Csönd történetét a mai napig nem teljesen értem, de a mai napig néha visszagondolok rá.)

Összességében egy nagyon szép, igényes kiadás, érdekes történetekkel. A sok rajz miatt, akár gyerekeknek esti mesének is simán elmegy.

Az egyetlen dolog amit kicsit furcsállok, hogy igazi regények is vannak a könyvben, persze alaposan lerövidítve (Karácsonyi ének, A Sátán kutyája, Dorian Grey arcképe) és nem értem miért kellett így kurtítva bepasszírozni ezeket is. Jobb lett volna inkább még néhány rövid történet.

Szimirza P

– Háborog a lelke, monsieur. Nyög és jajong, valami rettenetes, fojtott sóhajokkal, mintha egy kéz tapadna a szájára …

Szimirza P

Ha ez a teremtés lelket lehel azokba, akik híján vannak ennek; ha szépséggel árasztja el azokat, akiknek az élete csupa komorság és csúfság; ha ki tudja szakítani őket önösségükből, és arra indítja őket, hogy megsirassák mások bánatát, minden megbecsülésünket megérdemli.

Szimirza P

Most már mindenki tudta, hogy a Vörös Halál jött el a bálba, tolvajként lopózva be az éj leple alatt. A mulatozók egymás után estek össze a vérharmatos termekben, s lelték halálukat a haláltusa kétségbeesett görcsében.

s_l_m

Sokan tanúsíthatják, hogy akit elhantoltak, nem „ment el” mindörökre.

s_l_m

Túl drága legenda ez ahhoz, hogy odahagyjuk a kétkedők kényére-kedvére.

s_l_m

Mondtam már, ugye, hogy amit az emberek őrültnek hisznek, nem más, mint az érzékek túlfeszítettsége?

s_l_m

Mosolyogtam…hisz nem volt mitől félnem.

Szimirza P

– Minden halandótól megkívántatik – kezdte a kísértet –, hogy a benne élő lélek széltében-hosszában járjon embertársai között, s messze földre eljusson.

Ingryd

Sápatagon világolt a hold kehes karéja; farkasordító hideg volt, s a város még csak ébredezett a fagyos, szeles téli hajnalban.

16. oldal (A hullarabló)