Vic Parker (szerk.)

100 ​klasszikus mese 5 csillagozás

Vic Parker (szerk.): 100 klasszikus mese

Ebben a gyönyörűen illusztrált könyvben a jól ismert, kedvenc mesefigurák nagyszerűen megférnek távoli tájak legendáival. A könyvet azoknak a gyermekeknek, illetve szüleiknek ajánljuk, akik érdeklődnek a csodákkal, varázslatokkal és kalandokkal teli történetek iránt. Olyan gyönyörű mesék várnak ránk, mint A kis hableány, A Csizmás Kandúr, Csipkerózsika, Ali baba és a negyven rabló vagy A három kismalac.

Ventus Libro, Budapest, 2010
512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639926370 · Fordította: Szilágyi Zsuzsa
Ventus Libro, Budapest
512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639701694 · Fordította: Szilágyi Zsuzsa

Vörös_Brigitta>!
Vic Parker (szerk.): 100 klasszikus mese

Nagyon jól összeszedett mesekönyv, örülök, hogy megvettem. Majd' 3,5 éves a nagyobbik fiam, nagyon szerette a „neki való” fél könyvet, a többit, majd ha sulis lesz (a két hónapos is hallgatta majd elaludt a kezemben egyszer).
2 részre van osztva, az elsőben vannak a jól ismert mesék 4-6 éves korúaknak, egész szépen megírva, nem elnagyolva és lebutítva, hanem pont érthetően. A második részbe belelapoztam csak, azt 7-9 éveseknek ajánlja, és tényleg nagyobbaknak való.
Ha lesz időm, teszek fel tartalmat is.
Túl sok illusztráció nincs benne, de nekünk az nem zavaró, sőt, szerintem nagyon jól eltalálták azokat is, az van lerajzolva, amit olvasunk (ki nem állhatom, ha a kettő elüt, pl. egyszer olvastuk egy könyvben Hamupipőkét, hogy megy a bálba arany, aztán ezüst ruhában, a képen meg rózsaszínben pompázik).