Szeretnék ​egy aranyhalat! 26 csillagozás

Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Ugye, ​mindenki ismeri azt a helyzetet, amikor kutyát, cicát, teknőst, nyuszit és halat szeretne a gyereke tartani? Persze jó dolog egy kisállat, csak gyerekfejjel nehéz felmérni, hogy mennyire nehéz gondoskodni róla, és minden ígéret ellenére általában az egész család dolga etetni, orvoshoz vinni, sétáltatni a kiskedvencet. Jól jön ebben a vitában egy mindentudó állatbarát nagybácsi, amolyan zseb-Durrell, mint a könyv Berti bácsija, aki megtanítja a gyerekeknek, hogy mennyi mindenre van szüksége egy boldog háziállatnak.

Akár nyuszit, akár teknőst, akár kutyát, akár repülőkutyát vagy zsiráfot akarsz tartani, ebben a könyvben rengeteg vicces (de 100%-ban igaz!) információt olvashatsz róluk, és elgondolkozhatsz, hogy együtt tudnál-e élni velük. Ha úgy döntesz, mégis szeretnél háziállatot, akkor nézz utána alaposan, megbízható forrásból, hogyan kell felelősen tartani!

Vibók Ildi biológus, és számtalan boldog állat boldog gazdája, a felelős állattartás híve. Erről szól… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Pagony, Budapest, 2020
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105718 · Illusztrálta: Mayer Tamás

meseanyu P>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Nagyon helyes könyv, egy vicces mesébe ágyazott kis- és nagyállattani útmutató, rengeteg poénnal, de hasznos és érdekes ismeretekkel is. Állattartás előtt is remek lehet, felkészülésnek, de nekem is nagyon élvezetes volt, pedig mostanában nem szeretnék házi kedvencet. Az illusztrációk, a színvilág is nagyon jó, az egész kötet megjelenése roppant esztétikus.

csgabi P>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Szórakoztató és vicces módon tanítja meg az olvasót arra, hogy az állattartás bizony felelősség, nem lehet hirtelen fellobbanó szalmaláng módjára belevágni. Szerettem az illusztráviókat, élveztem a történetet, nekem nagyon bejött. :-)

krlany I>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Imádtam. Használati utasítás különféle állatokhoz leendő gazdiknak vicces formában… Ha szeretnél egy cicust, tacskót, kaméleont, törpenyulat, kengurut és zsiráfot, aranyhalat vagy papagájt, görög tekit stb. stb. stb. akkor feltétlenül javallott eme könyv olvasása, mert amellett, hogy a helyes állattartás szabályaival megismertet, még mellé rengeteg érdekes információt is kapsz a különböző állatokról, és mindjárt egy Gerald Durrell is elvész benned, és mán azonnal szeretnél egy állatkertet is.
Szuper könyv állatbarátoknak.

stippistop>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Az állatokról szóló ‘használati utasítások’ nagyon szórakoztatóak és érdekesek voltak, de a kerettörténet nekem elég zavarosnak tűnt.

PTJulia P>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Egyedi kisállat-kalauz. A célt, miszerint egy állat tartása rengeteg felelősséggel jár, szerintem abszolút eléri. A képek is kedvesek, viccesek.

Rózsabogár78>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Roppant szórakoztató és egyben hasznos könyv is ez a kis kedvencekről szóló „mesekönyv”. Laza keretbe foglalva követhetjük végig a félig vicces (zsiráf, kaméleon) és egészen komoly (macska, kutya, törpenyúl) leírásokat a kisállatok tartásáról.A szerző elkötelezett a felelős állattartás mellett, ezért hitelesek az információk, amiket felsorakoztat egy-egy állat mellett. Például a tacskókról szóló rész nagyon hasznos, hiszen sokan nem tudják, hogy ez a fajta nem kifejezetten városi létre való, ennek ellenére nagyon sokszor lehet látni őket, amint kétségbeesetten kaparásszák a betont a járdán. Mindenkinek ajánlom, aki kisállat tartáson gondolkodik, vagy aki egyszerűen csak egy nagyon jó humorú infomatív könyvre vágyik.

TarkaBarkaVilág P>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Én mindenkinek ajánlom ezt a könyvet aki a közeljövőben szeretne háziállatként egy zsiráfot vagy egy kaméleont:)
Vicces, szórakoztató, de engem mégis elkeserít, hogy mennyi már gazdival rendelkező állatkának keresnek újra gazdit.
Hozzunk felelős döntést. Akár egy aranyhalat, akár egy nyuszit vagy zsiráfot szeretnénk nagyon gondoljuk át és tanítsuk meg gyerekeinknek is a felelős állattartást.Hiszen Ők is családtagokká válnak.

Könyveslány P>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

A felelős állattartás fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni, ehhez jó eszköz lehet ez a könyv is. Ugyanakkor a történet szövegezése, nyelvezete egyáltalán nem illik a megcélzott 5-10 éves korosztály alsó feléhez (5-7), vagy sokat kell mellé magyarázni, vagy szövegrészeket kell átugrani (vagy mindkettőt egyszerre) ahhoz, hogy a kisebbek számára is élvezhető legyen. A viccesnek szánt részek pedig sajnos, olykor elég erőltetettnek tűntek.

lakatoszoltan>!
Vibók Ildi: Szeretnék egy aranyhalat!

Ritkán nevetgélek könyvön, de ezen nagyon tudtam felolvasás közben. Vicces, humoros, ötletes, poénos és jól illusztrált. Minden benne van, ami kell egy gyereknek, hogy felkeltse az érdeklődést a helyes állattartáshoz. Ötletes, hogy nem csak átlagos háziállatokat mutat be.

Külön tetszett, hogy tényleg komolyan vehetők a használati utasítások, mert jól be van ágyazva minden fontos figyelmeztetés, amit ne csináljunk egy-egy házikedvenccel.

Szerintem az egyik legviccesebb könyv volt, amit olvastam.

Rózsabogár78>!

Az aranyhal-mint a Mikulás-kívánságteljesítésre való, de a Mikulással ellentétben nem időszakos, hanem alkalmazható télen-nyáron, éjjel-nappal, munka-és ünnepnapokon, vízben és szárazon…Igazság szerint szárazon csak egészen rövid ideig.