A ​szuperdió (Emma és a... 3.) 14 csillagozás

Mire jó az agy?
Vibók Ildi: A szuperdió

Veled is előfordul, hogyha megakadsz a tanulásban, akkor szeretnél egy igazi SZUPERAGYAT? Milyen jó lenne mindent elsőre érteni és megjegyezni!
Emma is pont így érez, amikor az előtte tornyosuló házi feladatokra gondol. El is indul Dokihoz, mert tudja, hogy ő épp a szuperagyat kutatja az egerei segítségével. Hamarosan ki-derül, hogy Emmának már így is nagyszerű agya van: egy csomó mindent megért, megjegyez, feldolgoz századmásodpercek alatt.
Hogy hogyan? Megtudhatod, ha Emmával és Dokival együtt bebarangolod az agypalotát, ahol a hallás, a látás, a beszéd, a memória és még sok más működéséről mesélnek az idegsejtek.

Pagony, Budapest, 2022
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635872831 · Illusztrálta: Mayer Tamás

Tarja_Kauppinen IP>!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

Nagyon hasznos és informatív ismeretterjesztő könyv elsősorban gyerekeknek az agyról. Sok olyan infó van benne, amit felnőttként sem árt átismételni, így pl. a férfi és női agy közötti alapvető és kőbe vésett különbség, miért nem vagyunk képesek élethosszig tanulni – főleg a nyelvet, és a memória működése. Csak a „hobbitház” hasonlatért kár, egy 6-10 éves gyerek ugyanis biztosan nem olvasott még Tolkientől, és a filmek sem valók még ennek a korosztálynak (meg egyébként sem helyettesíti a filmnézés a könyv elolvasását, pláne egy olyan mű esetében, mint a GYU, ahol azért elég jelentős különbség van könyv és film között).

nicosia P>!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

Új volt számomra ez a sorozat, és persze a 3. résszel kezdtem, így érdemben nem is tudom viszonyítani az előzményekhez. Azaz nem tudom milyen a teljes széria, de ez a rész szuper. Mozgalmas, érdekes, vidám és mesélve tanít. Valamint tanítva mesél. Az agyról, az agyműködésről, és általában a tanulásról remek összefoglaló, ráadásul jól megjegyezhető a tartalma. A kivitelezése is tetszett, szuperek a rajzok.

krlany I>!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

Szeretem ezt a gyerekeknek szóló ismeretterjesztő sorozatot. Az oltás és a DNS után most itt az agy. Ez egy nagyon jól sikerült rész, szerintem azért is, mert a gyerekek is tudják kötni a saját dolgaikhoz, ráadásul jól, érdekesen és szemléletesen magyaráz. Még több Emmát!

bagie P>!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

Az Emma… sorozat szerintem eddigi legjobb része

Juca P>!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

„- Azt hiszem, az agyam a legkacifántosabb dolog a világon”

Valóban így van. Vibók Ildi ebben a fantasztikus összeállításban mutatja be az agy működését, méghozzá a gyerekek számára is érthetően, rengeteg példával. Az illusztrációk remekül szemléltetnek, segítik a magyarázatokat. Nagyon tetszett, hogy az agyat egy dióhoz hasonlította, tényleg olyan barázdált formája van. Végig fenntartotta a könyv a figyelmemet, érdekes, olvastatja magát, és sokat lehet tanulni belőle.

Ancsúr >!

Vibók Ildi: A szuperdió Mire jó az agy?

Vibók Ildi nagy fába vágta a fejszéjét, mikor ilyen összetett témáknak szentelte a könyveit. Ám ha engem kérdeztek, akkor a téma nehézségében rejlik a könyv varázsa. Számomra ugyanis az ilyen kötetek kincset értek és érnek mind máig. Kicsit hasonlítanak a régi korok mesefilmjeire, ahol egy adott kisbarát elkalauzolt minket, nézőket a természet apró csodáiba, és én már akkor is nagyon szerettem ezeket a gyerekeknek szánt tudományos meséket.
„A szuperdió" szintén egy hasonlóan nagyszerű alkotás. Kicsit tömény, az igaz, de amúgy kellően informatív, gyerekbarát történet ez a kötet az emberi agyról. Nekem a történet legalább annyira tetszett, mint az illusztrációk. Hála ennek a könyvnek a sorozat előző két részéhez is kedvet kaptam.