Eucharisztia 2 csillagozás

Ajándék, jelenlét, titok
VI. Pál pápa: Eucharisztia VI. Pál pápa: Eucharisztia

2020-ban ​Budapesten lesz a következő Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. A magyar főváros egyszer már otthont adott az eucharisztikus világkongresszusnak, mégpedig 1938-ban, amelyen részt vett Eugenio Pacelli bíboros államtitkár, mint a pápa követe (a későbbi XII. Pius pápa), és helyettese, Giovanni Battista Montini is (a későbbi VI. Pál pápa). Az itt közölt beszédek segíthetnek bennünket abban, hogy felfedezzük az Eucharisztia valóságának végtelen gazdagságát, s ezen túlmenően, hogy életünknek, tetteinknek, világszemléletünknek valóban az Eucharisztia legyen éltető forrása. Szent VI. Pál gondolatai, időnként egészen közvetlen hangnemben elhangzó mondatai nemcsak arra buzdítanak minket, hogy higgyük Jézus valóságos jelenlétét az Oltáriszentségben, hanem arra is, hogy megújítsuk döntésünket „az egész evangéliumi üzenet mellett”. Ez „egy szabad ajánlat szabad embereknek, ez egy ingyenes és érdekmentes ajánlat”, mely azt kéri, hogy mindig az egységre törekedjünk, utasítsuk vissza… (tovább)

Magyar Kurír / Új Ember, Budapest, 2019
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639981683 · Fordította: Tőzsér Endre
Új Ember, Budapest, 2017
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639981683 · Fordította: Tőzsér Endre

Tomekanna>!
VI. Pál pápa: Eucharisztia

VI. Pál pápa: Eucharisztia Ajándék, jelenlét, titok

Olvastatja magát a könyv, mert a pápa beszédeit tartalmazza. Nagyon jó a stílusa VI. Pálnak, és érthető. Nem dogmatikus, inkább biblikus, ami miatt közel áll a szívemhez.

Mindeközben olyan új nézőpontból közelíti meg az Eucharisztiát, ami nekünk, olvasónak is egy új lelki dimenziót nyit meg.