A ​vetélytárs 222 csillagozás

Vi Keeland: A vetélytárs

„Vi ​Keeland történeteinek mindig sikerül teljesen lekötniük. A végén úgy érzem, mintha én is a regény egyik szereplője lennék. Az írónő tudja, hogyan varázsoljon el, és hogyan érezd otthon magad a sztoriban.” – Reading Keeps Me Sane

„Igazán szeretem Vi Keeland írásmódját. Tudom, ha belekezdek valamelyik könyvébe, az egy remekül megírt, összetett és bonyolult szerelmes történet lesz – az a fajta szerelem, amit nem könnyű elnyerni.” – Red Cheeks Reads

„Szuperszexi olvasmány, fantasztikus felépítéssel. Te is bele fogsz szeretni Bennettbe és az ő tökéletlenségébe.” – Keri Loves Books

Bennett Fox egy pokolian vacak hétfő reggelen sétált be az életembe.
Késésben voltam a munkahelyemről. Épp aznap, amikor egy váratlan fúzió miatt versenyeznem kellett a pozíciómért.
Mialatt a holmimat cipeltem át az új irodámba, megbírságolt a parkolóőr.
Sorban ragasztgatta az autókra a büntető cetliket – kivéve arra az Audira, ami előttem parkolt, és ami… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

400 oldal · ISBN: 9786156013910 · Fordította: Seres Noémi
394 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156013903 · Fordította: Seres Noémi

Bennett Fox · Annalise O'Neil · Bennett Fox · Annalise

Nikolett0907 SP>!
Vi Keeland: A vetélytárs

„Nem a tökéletes emberbe szeretünk bele, hanem egy ember tökéletlenségeibe.”

Bár nem teljesen első próbálkozásom az írónővel, de önálló kötetként most olvasom először.
Azt kell írjam, hogy tetszett.
Szórakoztató volt a két karakter „nász” tánca. Hősnönk karakánsága nagyon kellett, és bizony nem egyszer helyre kellett tennie hímünket.
Az erotika része elegendő volt a számomra.
Viszont helyenként a fordítás meredek. Megvettem angolul is, kíváncsi leszek.

Egy pár órás kikapcsolódásnak megfelelt.

400 oldal · ISBN: 9786156013910 · Fordította: Seres Noémi
Enikő_Darai_Enii P>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Emlékszem, egy évvel ezelőtt ez volt az első, amit angolul olvastam az írónő könyvei közül. Ugyan a fordítás nem lett a legtökéletesebb, de érdemileg annyira nem vett el a kötetből, hogy ne lehetne jóra értékelni magát a történetet.
Szeretem a munkahelyi, rivalizálós románcokat, ezért is örültem meg, amikor rájöttem, itt is egy ilyen történetet kaptunk.
Tetszett, hogy Annalise és Bennett között az első pillanattól fogva szikrázott a levegő, ám egyikük sem támadta le a másikat pár fejezet után. Hagyták épülni a kapcsolatukat. Ezen kívül a kis rivalizálásuk is inkább szórakoztató, de határokat tisztelő maradt, mintsem valami mocskos kis játszma. A csavar sem volt kiszámítható, teljesen derült égből villámcsapásként ért és kimondom őszintén, okozott egy enyhe szívinkfartust is.
Mindkét karakter kedvelhető, Annalise azzal a felvágott nyelvével, de a kis szerencsétlenkedéseivel – amik egyáltalán nem zavaróak, inkább szórakoztatóak –, Bennett pedig azzal tuskó modorával, ami mögött egy igazi férfi érző szíve rejtőzik. A párosuk pedig elképesztő! Érzelmileg és „kémialilag” is tökéletesen passzolnak!
Az egészet élveztem, az elejétől a végéig, ugyan angolul jobban átadja az írónő stílusát, de így sem volt rossz, úgyhogy jogosan jár neki itt is az az öt csillag.

rebeka202 P>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Hogy miért nem adom fel Vi Keeland könyveinek az olvasását? Na, pontosan ezért! Mert mindig bízom abban, hogy tud jobbat, többet adni, mint az előző. És ez ebben az esetbe is igaz.

Amikor kinéztem magamnak a kötetet, egyáltalán nem számítottam jobbra, mint A megbízó. Valahogy úgy voltam vele, hogy totál ugyanaz lesz, más címmel és más szereplő nevekkel. De ez nem így volt. Olvasás közben úgy éreztem, mintha nem is Vi könyve lenne. Hiányoztak az erőltetett drámák, a klisés, unalmas szereplők, már-már túlzottan is titkos, sötét múlt, kiszámítható végtörténet. Mi volt helyette? Egyszerűbb, de valóságosabb szereplők, fölösleges dráma mentes, normális cselekmény, különböző élethelyzetekben sokkal valósághűbb reakciók és jelenetek. Természetesen a vállalati, céges légkör az valahogy nem hiányozhatott. Ez az írónő gyengéje szerintem :D Viszont nagyon tetszett benne, az, hogy nem erőltetett semmit, minden folyt egy szép mederben. Nem csinált hisztikirálynőt a főhősnőből és papucsot a főszereplő férfiból. Jó volt úgy ahogy volt az egész. A történet vége nagyon meglepett, jó kis fordulat volt a spoiler. Nagyon élveztem olvasni, nem idegesített, nem forgattam a szemem, szóval ez egy határozottan JÓ Vi Keeland volt, és várom a következőt :D

Réka0128 P>!

Töretlenül imádom Vi könyveit. ♥

Egyre jobban hanyagolom romantikus-erotikus regényeket, de Vi Keeland az, akitől még mindig szívesen olvasok. A legjobban azt szeretem a történeteiben, hogy egyáltalán nem sablonosak. Ez most sem volt másként, mert nagyon szórakoztató, humoros és műdrámáktól mentes romantikus sztorit kaptunk. Az írónő könyvei közül talán ebbe volt a legkevesebb erotika, de ezt egyáltalán nem bántam. A főszereplők kapcsolata elég érdekesen indul és fokozatosan alakul ki köztük mélyebb kapocs. Bennett nagy titkát sejtettem, de azért így is akadtak meglepetések a vége fele. :)
Annalise nagyon szerethető női karakter a nagy szájával és a naivitásával. Bírtam, hogy folyamatosan vissza tudott vágni valahogy Bennettnek. Annyira jókat nevettem a szócsatáikon. :D Bennett eleinte egy igazi nagyképű bunkó, de aztán idővel kiderül, hogy van egy sokkal rendesebb oldala is. Egy picit azért nekem is sikerült belezúgnom… :)
Örülök, hogy szinte folyamatosan érkeznek új könyvek az írónőtől. Ami viszont még mindig zavar az a fordítás minősége…

Deziréé>!

Ez most jól esett.
Szimpatikus szereplők, humor és szerelem.
Ez eddig a legjobb Vi Keeland könyv, amit olvastam.
Tetszett nagyon mindkét szereplő, főleg a kis csipkelődések.
Végig tudtam, hogy mi fog történni, de ettől függetlenül nagyon tetszett a könyv.
Az írónő könyvei mindig kellemes kikapcsolódást nyújtanak.

Vi Keeland: A vetélytárs

Nehezen ment most a könyv is, meg az értékelés is.
Ezt az alapsztorit mintha olvastam volna már az írónőtől. Volt egy dettó ilyen könyve már, csak azt nem tudom megmondani melyik. Az se volt maradandó élmény nálam.
Fogyaszthatóan ír, populárisan még mindig ez a véleményem róla. A történet kedvencem nem lesz, de egyszer elment.
A karakterek számomra nem voltak szerethetőek. Tehát kicsit csalódtam most.

Zso89 P>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Nincs mit tenni imádom Vi könyveit.❤
Viszont elmorzsoltam több száz könnycseppet az eredeti borító miatt.
Miért?Miéérrtt?Miéérrrrttttttt??????
Az élmenyből nem vont le,viszont így nem simogatom halálra a borítót.
Sajnos………

Annalise
Újabb kedvenc női karaktert avattam.
Megmosolyogtatott a nagy szája,a visszavágások,a pirulások,és a néha kicsúszott káromkodások,na meg persze a bénázásai spoiler☺️☺️☺️
Egy merő nagy ellentmondás volt Annalise de ezért volt számomra annyira szerethető.
A munkában való helytállása,kitartása szimpatikus volt,bár be kell valljam tényleg naiv tudott lenni,nem látta a fától az erdőt.
Kiszámítható sztori?Talán igen,de sablonosnak abszolúlt nem mondanám.

Bennett Fox ❤❤❤
Jajjj te „férfiállat” ❤❤❤
Egyelek meg reggelire,ebédre vagy vacsorára…….
Ruhástól vagy anélkül mindegyis….
TudomTudomTudom
Igen mindíg elcsábulok ezeknek a s@ggfejeknek de ez van,nincs mit tenni.☺️☺️☺️
Már az elején tudtam hogy jó lesz,izgalmas lesz és ez nem is volt másként.
Az állandó csatározásaikat imádtam,főleg amikor már kacérkodtak is egymással,a kémia igencsak működött közöttük.☺️☺️☺️
Megint bebizonyosodott hogy a kemény külső érző szívet takar csak a megfelelő nő kell hozzá.
Kiegészítették egymást a „rendszerető” és a „rendetlen”.
Jó párszor megmosolyogtatott.
Biztos újraolvasós lesz.❤☺️

Ács_Milán>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Vi Keeland regényei vagy nagyon tetszenek, vagy nagyon nem… A vetélytárs legnagyobb sajnálatomra az utóbbi kategóriát erősíti.
Számomra egy elég eseménytelen és semmitmondó történet volt ez.
Az írónő által írt és eddig elolvasott regények közül nekem ez volt a leggyengébb.
Sem a történet, sem a szereplők nem fogtak meg igazán.
Kb. a könyv 2/3-ig úgy éreztem, hogy csak fogynak a lapok, de nem történik semmi említésre méltó.
Az utolsó 1/3 pedig már nem volt arra elég, hogy feledtetni tudja velem az addig olvasottakat és kellőképpen felkeltse az érdeklődésemet.
Sokkal jobban érdekelt volna Bennett múltja, – amiről azért nem sok mindent tudhattunk meg – mint a jelenlegi élete.
A befejezés nem okozott meglepetést, hozta az elvárhatót és nyilvánvalót, amit egy ilyen regénytől remél az olvasó.
Sajnálom, ez most nagyon kevés és gyenge volt. :-/

perpetua P>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Nekem ez megint tetszett, nagyon is. :D
Apró részletek most is változtak, amitől jobban lehet szeretni a történetet. Legjobban a marketinges folyamatok tetszettek, ahogy a két főszereplő közösen agyal egy-egy projekten és persze közben zajló szórakoztató párbeszédek is. A versenyszituáció egy alap feszültséget, izzást adott a történetnek, végig ott volt a levegőben a szikra, ami tudtuk, hogy bármikor belobbanhat és főhőseink egymásnak esnek. Ezt nem siette el az írónő, már kezdetem azt hinni, hogy elmaradnak a megszokott forró jelenetek.
Az is felüdülés volt, hogy nem a múlt nagy titkait rejtegették egymás elől a szereplők, hanem jelenbeli akadályok nehezítették az utat a boldogságuk felé.
Egyetlen egy dolgot nem értek, hogy ha Annalise sűrű, göndör szőke hajú hölgy, akkor mit keres egy egyenes, barna hajú nő a borítón? :D Maga a borító képe tetszik, jól szokott választani a kiadó, de egyszerűen végig zavar volt a fejemben, ha a lányra gondoltam, hogy most milyen nőt is képzeljek magam elé. :D

meteoritastar>!
Vi Keeland: A vetélytárs

Bennettről Drew jutott az eszembe a Behálózva című könyvből. De azért nem érte el a szintjét. Rokonok lehetnek, de Bennett még csak a tanítványa.
Ő is az a jópofa seggfej volt, akire nem lehet sokáig haragudni.
Hiába voltak szemét húzásai Bennetnek, de mivel Annalise is hamar megbocsátott neki, így én is. / Bár én amúgy se haragudtam rá. / Emiatt azért csalódtam. A fülszöveg alapján azt vártam, hogy Bennett megközelíthetetlenebb lesz. Így mentes volt a nagy drámáktól és csak egy remek kikapcsolódásnak mondanám ezt a könyvet . Nem „huhha” kategória.
De így tetszett. Jó páros voltak. Többször is megmosolyogtattak.
Kiszámítható fordulatok voltak benne. Eszembe jutott róla Julie James egyik könyve is.
Nem olvastam még sok könyvet az írónőtől. De eddig ez tetszett a legjobban. Könnyed kikapcsolódás.

bodor_regina>!

A sebhelyek a múlt térképének kulcsai.

KMReni P>!

„Ez a szerelem lényege. Nem a tökéletes emberbe szeretünk bele, hanem egy ember tökéletlenségeibe.”

zuna19>!

– Mit mondhatnék? A cél szentesíti az eszközt. A háborúban és a szerelemben is.

konyvmolyblog >!

– Vannak olyan sebek, amik nem érdemlik, hogy meggyógyuljanak.

krisztin1>!

Nem a tökéletes emberbe szeretünk bele, hanem egy ember tökéletlenségeibe.

zuna19>!

– Egy kis ép észre lenne szükségem, mert azzal hadilábon állok.

krisztin1>!

– Ki az a Tom?
– A macskám.
– És a Tom és Jerry után nevezted el?
– Nem. Tom Hardy után. Imádom.

Kapcsolódó szócikkek: Annalise · Bennett Fox
Zso89 P>!

„– Szóval nem ismertem be a macskabűntettemet, de azért fizetek macskagyerektartást. Nem akarom, hogy azt gondold, totálisan bunkó vagyok.”