Állatorvosi ​patológiai képes album / Colour atlas of veterinary pathology 0 csillagozás

Vetési Ferenc – Dobos-Kovács Mihály: Állatorvosi patológiai képes album / Colour atlas of veterinary pathology

A ​mű a maga nemében hazánkban egyedülálló, ilyen szakkönyv magyar nyelven még nem jelent meg, és egyes hasonló külföldi kiadások is rendkívül ritkák. A könyv a kórbonctan szemmel látható anyagáról általában színes fényképfelvétel és a hozzá tartozó leírás alapján ad átfogó képet, igazi érdeklődésre tarthat számot mind hazánkban, mind külföldön.
A könyv 15 fejezetben tárgyalja az emlős állatok különböző betegségeinek szervi morfológiai elváltozásait. A téma felosztása logikus, az ismertetendők szervrendszerek és szervek szerinti sorrendben követik egymást, és a beosztás könnyű áttekintést tesz lehetővé a műben foglaltakról. Az egyes szerveken belül is megfelelő sorrendet tartanak a szerzők a látnivalókról.
A képes album szakmai használhatóságát, a szükséges eligazítást, ismeretátadást segíti, hogy egyes kiemeltebb betegségről, kórképről egy-egy szervhez kapcsolódva olyan képsorozat tartozik, amely egyúttal a fontosabb egyéb szervi elváltozásokat is demonstrálja.
A… (tovább)

VET-Image, Budapest, 2006