Sörkönyv 4 csillagozás

Sörforradalom, sörgasztronómia, sörös receptek, sörkoktélok
Vétek György – Rosenstein Róbert: Sörkönyv

Sokan és sokat beszélnek manapság „sörforradalomról", amelynek nyomán végre Magyarországon is egyre változatosabb és jobb ihatunk, miközben ezek az italok – a borhoz hasonlóan – a gasztronómiában is helyet követelnek maguknak.
A Sörkönyvben elmeséljük, hogyan tört ki a sörforradalmi láz Amerikában, miként csapott át Európára, majd érkezett el hozzánk is az elmúlt években. Bemutatjuk a sörfőzés legújabb külföldi és hazai trendjeit, az új sörözőtípusokat, a különféle sörfajtákat és azt, hogy napjainkban miként válik a sör egyszerű tömegtermékből a gasztronómia kiemelt szereplőjévé.
Könyvünkből bárki megtanulhatja, hogyan kell sört kóstolni, szervírozni és azt is, hogy melyik sörtípushoz melyik sör illik a leginkább. S hogy megmutassuk, hogy mihez lehet kezdeni a sörrel a konyhában, közel harminc izgalmas étel és néhány sörkoktél receptjét is közreadjuk.

Corvina, Budapest, 2015

ViraMors P>!
Vétek György – Rosenstein Róbert: Sörkönyv

Vétek György – Rosenstein Róbert: Sörkönyv Sörforradalom, sörgasztronómia, sörös receptek, sörkoktélok

Határozottan igényes könyv, hozzám hasonló sörkedvelőknek csak javasolni tudom. Masszív, mutatós darab, és a belseje is igényes. Információtartalmát tekintve alapos, itt-ott még humoros is, tetszetős a képanyag is. Picit sokallottam a amerikai részt, meg talán Nagy Britanniát, de szépen összeszedi a magyar vonatkozású dolgokat is, szóval igazából nincs okom panaszra.
A sörös recepteknek és koktéloknak kifejezetten örültem, lévén, hogy sörös lánynak vallom magam, régóta szerettem volna a koktélos könyvek közé (mellé) valamit, ami alaposabban foglalkozik a sörkoktélokkal. Persze most nem rohanok keverni, de párat szeretnék majd kipróbálni.
A balra zárt szöveg, a „megrágott” jobb margóval viszont zavart.

BakosJuci>!
Vétek György – Rosenstein Róbert: Sörkönyv

A tökéletes ajándék sör-gurmand ismerősöknek.
Keménykötéses, amitől az egész masszìv keretet kap. A szedés, az elrendezés szintén tökéletes, a képek ínycsiklandóak. Picit sok az USA, de igen részletesen vannak a magyar és egyéb európai országok sörlelőhelyei. Van benne sörtörténelem, sör-ABC, zseniális sörreceptek és koktéltippek. Megérdemli az 5 csillagot. Ez a könyv minden minőségi sörfogyasztó polcának kötelező eleme!