!

Árnyak ​és jelek (Árnyak és jelek 1.) 36 csillagozás

Scifimarket.hu · 2.990 Ft –15% 2.538 Ft
Bookline · 2.990 Ft –15% 2.541 Ft
Könyvtár

Egy rejtélyes áram által átjárt galaxisban mindenki különleges adománnyal születik.
CYRA a shotet nép fölött uralkodó kegyetlen zsarnok húga, akit áramadománya fájdalommal és hatalommal ruház fel. A bátyja a képességeit kihasználva az ellenségei kínzására kényszeríti a lányt, ám Cyra nem csupán fegyver a testvére kezében: szívós, fürge és eszesebb, mint ahogy azt a zsarnok sejtené.
AKOS egy földműves és egy orákulum nagylelkű fia Thuvhe fagyott bolygójáról, akinek hűsége a családja iránt nem ismer határokat, és akit különleges áramadománya védelmez. Miután Akost és fivérét ellenséges shotet katonák ejtik foglyul, kétségbeesetten küzd azért, hogy a testvérét kimenekítse – kerüljön bármibe.
Akos Cyra világába kerül, és az országaik és családjaik közti viszály leküzdhetetlennek tűnik. Vajon segítenek-e egymásnak túlélni, vagy elpusztítják egymást?
Az Árnyak és jelek Veronica Roth lenyűgöző története a barátság – és szerelem – erejéről egy váratlan adományokkal teli galaxisban.

Eredeti mű: Veronica Roth: Carve the Mark

1.600 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
No_Exist könyve Veronica Roth: Árnyak és jelek

Zsófi_és_Bea P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Nem olvastam a Beavatott sorozatot, így Veronica Roth-ról sem tudtam semmit, teljesen ismeretlen írónő volt a számomra. Eddig valahogy nem is éreztem, hogy el szeretném olvasni, de most, az Árnyak és Jelek elolvasása után azt mondom, hogy mégiscsak teszek vele egy próbát.

Nem is tudom, hogy milyen kategóriába sorolható ez a történet, sci-fi és fantasy, vagy csak inkább sci-fi? De mindegy is, azt kell mondanom, hogy még én is meglepődtem saját magamon, de nekem ez a könyv nagyon tetszett. Tetszett az a világ, amit felépített Veronica Roth, a különböző áramadományokkal megáldott mindenféle népek és emberek kavarodása.
Elbűvöltek a világok, a szokások, a Thuvhe nép csendvirágának sokrétű felhasználása, a világításra használt fenzuk, az orákulumok szerepe, a sorskegyeltek sorsa, a shotet nép prédálása, az utazások a galaxisban, az áramadományok, a tollfű szerepe és a kis titkok, meglepetések, amelyeket azért elpotyogtatott a végére a szerző, hogy türelmetlenül várjam a folytatást.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.nl/2017/02/veronica-roth-arny…

HoneyBee0395 P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Nekem elsődlegesen az a célom, hogy úgy szeressetek olvasni, mint én. Egy kedves molyci szerint pedig a másik legfontosabb dolog az őszinte vélemény. Éppen ezért vagyok rettenetesen szomorú, amikor nem tudok csupa szépet írni. Próbálkoztam. Tényleg…

Bővebben ~ http://booksofdreamer.blogspot.hu/2017/01/veronica-roth…

molly_ P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Egy dupla matekóra is jobban lekötött volna.
Olvastam, és azon agyaltam, mikor lesz már vége… kábé 100 oldalanként történt valami, akkor egy-két jelenet erejéig úgy éreztem, nem is olyan rossz, de aztán megint belassult a sztori. Olyankor leginkább csak mérgelődtem, mert

a,) egy kitalált világról olvasok idegen bolygókkal meg minden, és Roth az orrom alá dug egyszerre vagy 40 totál idiótán hangzó nevet, de szinte semmit nem fejt ki normálisan, ezért nem értem, hogy ki kicsoda, mi micsoda, meg hogy most akkor mivan és miért. Elég soká tartott, mire belerázódtam.

b,) A váltott szemszög még soha nem zavart ennyire. Eleve nem szerencsés E/1 és E/3 személyt is használni, de akkor még jöttek a csodálatos hibák is a könyvben, például amikor rossz karakter nevét biggyesztették az aktuális fejezethez.

c,) A karakterek. Cyrát már nem is próbálom megérteni, Akos meg kb annyi érzelmet hozott ki belőlem (meg magából is), mint egy zsák krumpli. De komolyan, annak ellenére hogy főszereplő, olyan mintha nem is lenne jelen, ott van de mégse.

Pedig hogy virult a fejem, amikor kihoztam a Libriből… valakinek Árnyak és jelek könyv occón? :D

pattsims97
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Nem leszek népszerű ezzel az értékeléssel, de fő az őszinteség, ahogy mondani szokás!

Ez a regény pont olyan volt, mint amire számítottam: egy teljesen középkategóriás YA sci-fi, ami csak az írónő miatt lett ennyire felfújva. Próbáltam szeretni, és egy darabig még élveztem is, de nem nyújtott semmiféle különösebb érzést. És valljuk be, rengeteg probléma van ezzel a könyvvel. A világfelépítés gyenge, a karaktereket talán Cyra kivételével egyáltalán nem éreztem egyedinek.

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=0DqRA6FsDBA

wzsuzsanna P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ennek a könyvnek az egyik legjobb pillanata az volt, amikor 5 perccel ezelőtt végre kiolvastam, és túlestem rajta. Veronica Roth már a Beavatott-trilógia 2-3.részével sem győzött meg igazán, de gondoltam, adok egy esélyt ennek a regénynek, mert a fülszöveg alapján érdekesnek tűnt. És pont emiatt vagyok igazán mérges, mert az alapkoncepcióban rengeteg potenciál lett volna (mind a világban, ahol játszódik, mind a különböző áramadományokban), de olyan összecsapott és végiggondolatlan az egész (legalábbis számomra), mintha az írónő maga sem tudta volna, mit is akar ebből az egészből kihozni. Szeretem, ha egy kitalált világkép rendesen, részletesen ki van dolgozva, ha igazi munka van benne, de ezt itt sajnos nem tapasztaltam. A karakterek pedig olyan sablonosak, mintha kontrolcé-kontrolvével tették volna bele őket valamelyik másik történetből.
Tényleg kár érte, bízom benne, hogy én voltam csak túl szigorú vele, és mások nagyobb örömüket lelik majd benne.

popKORN0725
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Ez az ev eddig a csalodasokert… ez mar a masodik konyv, amin ekkorat koppanok, es amihez nagy remenyeket fuztem minden remenyem Ward-e mar.
Konkretan az utolso 30 oldalon meg a sajat kivegzesem is alairtam volna, ha az hamarabb vet veget a konyvnek.
Annyira de annyira erzodik benne az, hogy van mogotte egyfajta gondolatisag, otletek es meg nehol potencial, de nem tud az onnon maga altal krealt burokbol kitorni.
A tortenet mint olyan egy kozepes szintet ut meg, semmi extrat nem hoz magaval, nem nyujt olyan pluszt, amit ne olvastunk volna mar valahol. Pl. nekem vegig az jart a fejemben, hogy a Touch alapotlete mennyire hajaz erre…
Es ha ez meg nem lenne eleg, hogy tele van pumpalva elkonyvelheto dolgokkal. A szalak kimenetele elejtett felmondatokbol kitalalhato, es bar az irono probalta a medren kivul is vezetni a cselekmenyt, az sem jart tobb sikerrel, mert akkor olyan vontatotta valt az egesz, hogy meg a falioram kattogasa is erdekesebbnek tunt.
A szereplokrol sem tudok sokkal tobbet elmondani sajnos. Cyra-t egy pontig meg kedveltem, de aztan annyira irritativ modon kezdett viselkedni, hogy szivem szerint jol megrangattam volna. A kepessegei sem segitettek azon, hogy kedvelhetobb vagy erdekesebb legyen, sot… amiatt is csak a folyamatos hiszti es teketoria ment. A kedves battyrol nem is beszelve… ot is a lapokon keresztul rangattam volna ki a konyvbol par istenes pofonert.
Akos az egyetlen pontja a konyvre, aki szamomra total semleges marad, mint karakter es mint foszereplo ugy is. De azt vettem eszre rajta, hogy szamara is semleges a sztori. Szegenykem probalna felvenni a cselekmeny fonalat, de semmi melyseget nem sikerult beleszuszakolni es mindezek melle, olyan mintha csak allna onnon maga folott es nezni, hogy "je, ez a barom mit csinal…".
Annyira de annyira sokat vartam ettol a konyvtol, es az meg egy dolog, hogy mekkora rizikofaktor volt az olvasas kozben, hogy vajon szethullik e vagy sem. Meg azt is elviseltem volna, ha a lapjaira esik, ha legalabb tortent volna valami erdekes benne, ha megmozgatott volna… es ha csak egy kicsivel is jobb lett volna. :(

lafayette P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Amikor belekezdtem a könyvbe és nagyjából a 80. oldalon jártam, egyáltalán nem értettem mi ez a negatív hangulat itt a könyv körül …aztán úgy a 150. oldal környékén már kezdtem megérteni. :)

Nekem maga ez az elképzelt sci-fi világ nagyon tetszett, az elején a „térképpel” teljesen el is tudtam képzelni. Ez a naprendszert körbeölelő áramfolyam és a különböző áramadományok ötlete is érdekes. Látszik, hogy tényleg van gondolat a történet mögött. Tetszett, ahogyan a különböző népek és szokások meg vannak jelenítve, ez tényleg valami új volt.

A probléma a kivitelezéssel van. Teljesen olyan, mintha Veronica Roth-nak ez lenne az első regénye és még csak próbálgatná a szárnyait. A sztorit nem nagyon sikerült átadni, végig úgy éreztem, hogy csak a felszínt kapirgáljuk, kapunk valamennyit a történetből, de messze nem eleget. A karakterek sem tudtak közel kerülni hozzám, talán Cyra egy kicsit, mert tetszett a határozott kiállása, de őt se mondanám kedvencnek. Az egyedüli szereplő, akinek sikerült érzelmet kicsikarnia belőlem, az Akos anyja volt, őt jól megutáltam. :D A karakterek leírása össze-vissza volt, nem volt a könyvben egy normális karakterleírás sem. Cyra képességénél pedig végig azt éreztem, hogy ezt már olvastam valahol (Ne érints, Touch..), csak most annyi a változás, hogy saját magára is hatással van. A nevekről meg annyit, hogy nem az idióta kimondhatatlan nevek teszik a sci-fit sci-fivé. Az, hogy a Cyra fejezetek E/1-ben, az Akos fejezetek pedig E/3-ban íródtak szintén nem egy szerencsés választás, nem értem a mögötte húzódó logikát.
(És tudom, ez már csak az én hülyeségem, de akárhányszor olvastam azt a szót, hogy áram vagy áramadomány, mindig a villamos áram jutott eszembe.) :'D

(Nem tudom ki mennyire követi itt a külföldi booktubereket vagy a goodreads értékeléseket, de szerintem ez a hiszti, amit a könyv körül csaptak egészen nevetséges. Egyszer nem jutott eszembe olvasáskor, hogy a könyv rasszista elemeket tartalmazna.)

Kathreen
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Roth megint teremtett egy olyan világot, amiben nem szívesen élnék. És egy erős hősnőt, akit lehet szeretni minden jóságával és gonoszságával együtt. Cyra is elnyomás alatt élt, bármennyire erős is, és Akos végre megadta neki a kezdőlökést, spoiler
Összességében izgalmas volt, még ha voltak is számomra érthetetlen részek, kíváncsian várom a következő köteteket. spoiler

Vhrai P
Veronica Roth: Árnyak és jelek

Alapvetően nem rossz könyv, voltan az írónak nagyon jó ötletei. De túl sokat senki ne várjon tőle, ez is „egy kaptafára készült”, mint a többi young adult könyv.

Bővebben: http://libellum.blog.hu/2017/02/20/veronica_roth_arnyak…

Wonderwoman

A lágy szívek teszik a világot olyanná, amelyben érdemes élni.

Levandra P

…az, ami most vagyok, nem kell, hogy állandó állapot legyen. Talán megváltozom. Talán most is változom éppen, pusztán azáltal, hogy hiszek abban, hogy képes vagyok rá.

Levandra

Azt hiszem, hazudsz magadnak arról, hogy ki vagyok…

molly_

Mit mond az ember, amikor rájön, hogy a szörnyeteg nem érdemli meg a szörnyeteg nevet?

Levandra

Első lecke: a legkönnyebben úgy nyerhetsz meg egy küzdelmet, ha elkerülöd.

Levandra P

– Nehéz elképzelni, hogy egy ilyen ember félhet.
– Hát, mindannyian félünk – sóhajtottam. – A dühösek még jobban is, mint a többiek.

lafayette P

– Már ébredés előtt vesztettél. – közöltem vele. – Első lecke: a legkönnyebben úgy nyerhetsz meg egy küzdelmet, ha elkerülöd. Ha az ellenfeled mély alvó, vágd el a torkát még ébredés előtt. Ha lágy a szíve, játssz rá az együttérzésre! Ha szomjas, mérgezd meg az innivalóját. Fogod?
– Vagyis dobjam ki a becsületességet az ablakon?
– Becsületesség – fújtam megvetően. – A becsületnek nincs szerepe a túlélésben.

Kapcsolódó szócikkek: Akos Kereseth · Cyra Noavek
Wonderwoman

A gyilokjel téves elnevezés. Mindig veszteséget jelölnek . Sosem diadalt.