Könyvesbolti ​szerelmek 270 csillagozás

Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Emilia ​az apja halála után átveszi a kisvárosi könyvesbolt irányítását, és a nyakába szakadó adósság ellenére az életében valami varázslatos veszi kezdetét: mert aki belép az üzletébe, azt körbefonja a szerelem, vagy egyenesen társra talál.
Jönnek sorban a vevők: Thomasina, a lakáséttermet működtető, visszahúzódó tanárnő; June, egy régi csalódását évtizedek óta magába rejtő, odaadó asszony; Jackson, a könyveket eddig óvatosan elkerülő fiatalember, akinek mindene a kisfia, és akinek a gondolatai még mindig a régi szerelme körül járnak. Aztán itt van Bea, a menő folyóirat művészeti vezetője, aki majd belebolondul a gyereknevelésbe és a vidéki élet egyhangúságába; Sarah, a titokzatos asszony, aki különleges figyelemmel van Emilia iránt, és maga a lány, aki gyászában és a kötelességtudattól hajtva is azonnal észreveszi, hogy melyik férfi való neki igazán.

Veronica Henry regénye Anglia idilli vidékén, a meseszép Cotswoldban játszódik; habkönnyű, bájos könyv arról, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

342 oldal · ISBN: 9789634520702 · Fordította: Ligeti Lujza

Peasebrook

Karinthy>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Vannak könyvek, amik éjjel hullanak csak ki a kezedből és amiért képes vagy hajnalban pizsamában egy meleg tea mellett kisurranni, hogy újra elővehesd.
Ez a könyv pont ilyen.
Annyira szerettem olvasni. Én is szívesen elfogadnék egy saját könyvesboltot.

A történetben a könyvesbolt mint egy kis sziget nyújt menedéket mindenkinek aki betér és a könyvek megváltoztatják az olvasó életét. Szerelmek jönnek, múlnak el és szerelmek szövődnek újra. A lényeg mégis az, hogy mindenre van gyógyír. Csak a megfelelő könyvet kell hozzá megtalálni.
Már a cím felkeltette az érdeklődésemet az elolvasására.Bár kitalált történet, a valóság érintése érződik rajta. Könnyed, mégis rendkívül súlyos tartalommal bíró olvasmány.
Úgy érzem, ez most telitalálat volt. Igazán szerethető karakterek kerek történetbe zárva.
Keserédes, élettől lüktető, hangulatos, vidám. Maga a kiszámíthatatlan, fordulatos és meglepetésekkel teli életről szól.
Ledobott és felemelt. Egyszerű és amellett nagyszerű.
Néha nem kell több ennél.
Amúgy meg… A könyvek összehozzák az embereket… ;)

Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

”Egy gyémánt csak egy pillanatig sziporkázott; egy könyv fénye örökké ragyogni fog.”

Nagyon kellemesen csalódtam ebben a regényben, a fülszöveg alapján ugyanis azt hittem, a könyvesbolt vezetője Cupidóként próbálja majd összehozni vevőit, akik rögtön egymásnak esnek majd a könyvespolcok előtt. Szerencsére ilyesmiről szó sincs, sőt, a hangsúly sokkal inkább a könyvesbolt üzemeltetésén és az egyéni sorsok alakulásán van. Mindenki saját csatáit vívja, köztük Emilia is, aki sokak által szeretett, csupaszív édesapja halála után veszi át Peasebrookban a Nightingale könyvesbolt vezetését. Egyik szereplőt sem kíméli az élet, ám a könyvek és persze a szerelem sok mindenre gyógyírt jelentenek. Könyvmolyoknak erősen ajánlott, a fél csillag levonás azonban a túl sok szereplő beiktatásáért jár. Bár viszonylag könnyen lehet követni őket, mégis jó páran vannak, akik a cselekmény szempontjából teljesen feleslegesek, csak az oldalak számát szaporítják.

Bea_Könyvutca P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Könyvmolyoknak erősen ajánlott olvasmány. Ez egy olyan könyv, melyben a könyvek, egy könyvesbolt áll a főszerepben. Egy olyan könyvesbolt, ami minden könyvmolynak az álma, amit el tud képzelni munkahelyének, ami a sajátja, ami hangulatos, ahová nagy szeretettel járnak be az emberek, egyszóval amolyan közösségi tér, ahol még az élet is zajlik.
Meleg, szeretetteli olvasmány, emberi életekkel, elmulasztott lehetőségekkel, hibákkal és újrakezdésekkel. Történetek szerelmekről, veszteségekről, titkokról. Útkeresések, kapcsolatok, barátság, egymás segítése. Közben pedig a könyvek és a zene kíséri a történetet.

A közelgő karácsonyi ünnepség miatt kiváló olvasmány karácsonykor is, olyan jó érzéssel töltött el az olvasása, megérintett az a sok szeretet és jóság, ami a történetet végigkísérte. Ennek ellenére mégsem lett mézesmázos és csepegős, hanem egy lassú, csendes, szeretetbomba, mint egy finom cukorka, ami nem szétrobban a szádban, hanem csak lassan, finoman, minden ízét befogadva elszopogatod. Ilyesmi ez a könyv is, bele lehet itt-ott kötni néhány apróságba, de nem érdemes. Kellemes, könnyű kikapcsolódást ígér, a jobbik fajtából.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/10/konyvesbolti-szer…

Mrs_Curran_Lennart P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Ez egy nagyon kedves kis történet volt, olyan, amit szívesen olvasol állig betakarózva hideg időben. Az írónő tökéletesen adja át egy kedves angol kisváros hangulatát, bájos boltjaival és hétköznapi lakóival, akik mind szeretetre vágynak. Nincsenek lángoló érzelmek, csak csendes egymásra találások, és mindegyik középpontjában a könyvesbolt és új tulajdonosa áll. Emilia pont olyan, mint az apja, akitől megörökölte a boltot. Kedves és segítőkész, mindenki elégedetten távozik tőle. A történet végén persze mindenki párra talál, ahogy kell.
Ha karácsonyi hangulathoz is illő könyvet szeretnétek, ezt nyugodt szívvel ajánlom.

meseanyu P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Már-már cukormázas, de mégis tökéletes. Veronica Henry most már a második könyvével bizonyította nekem, hogy nagyon ért az igényes szórakoztató irodalomhoz. Csodás hangulatokat, remek szereplőket teremt, a sztori pedig nagyon szerethető. Több szálon fut a cselekmény, a kisváros lakóit a kedves kis könyvesbolt köti össze, úgyhogy ez egy igazi könyvmolyoknak való olvasmány. A könyvek mellett pedig ott vannak az ételek, a házak, a kertek, a szerelmi bonyodalmak, csupa olyan dolog, amiről szívesen olvasok, Henry pedig roppant elegánsan és olvasmányosan ír róluk.

olvasóbarát>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

„Hiszen egy város könyvesbolt nélkül: szív nélküli város.”

Ennek a kötetnek a megtalálása molyhatás, láttam egy értékelést, és az évnek ebben a téli, szürke hónapjában, és a zsűrizésre olvasott kortárs széppróza kötetek sorozata közepette pont a megfelelő kikapcsolódást hozta. A kötet nagy előnye, hogy számtalan irodalmi művet és szép zeneműveket is említenek benne a szereplők. A Zene a könyvben és a Könyv a könyvben zónákat lehetett volna dúsítani az említett művekkel, a zene esetében ezt meg is tettem. Bemutatja, hogy milyen fontos szerepe van egy könyvesboltnak egy közösség életében, milyen hatással van az emberekre, hogyan tudja megváltoztatni, befolyásolni az életüket és, ha összefognak abból hogyan profitálhatnak valamennyien. Nincsenek nagy drámák, inkább apró félreértések, elakadások színesítik a szerelmi szálakat, mérsékelten gonosz benne a két negatív szereplő is. Szeretem az ilyen többszereplős, többféle nézőpontos bemutató történeteket. Ez most igazi kikapcsolódás volt.

Cs_N_Kinga P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Húúúú. Nem volt ez egy nagyon nagy könyv, de mivel megfogadtam, hogy mindig úgy értékelek, ahogy érzem, ez most nekem nagyon tetszett. Lehet jókor olvastam nem is tudom. Olyan lassan csordogáltak az események, valahogy mégis magával tudott ragadni, kedves,bájos kis könyvecske, sok érzelemmel, jó emberekkel egy kis város és egy könyvesbolt. Tudom nevetséges, de én is akarok egy ilyet, mármint mindent a könyvesboltot a barátokat, a kisvárosi feelinget mindent. A család nem kell az van és tudom vinni:DDD
Emiliának nem volt könnyű, ahogy a többi szereplő is küzdött kisebb-nagyobb problémákkal, tökéletes ember nem volt a könyvben, mégis kitartott, lábra állt, aztán mikor már feladta jött egy kis segítség. Tiszta happy endes vég mindenkinek. Én így szeretem:)

Ibanez P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Igazából egy nagyon kellemes kis chick-lit regény, sőt, azt kell mondanom, hogy kezdek rájönni, hogy az átlag romantikustól én jobban szeretem a chick-lit-eket, kicsit varázslatosabbak, jópofábbak (és általában lepedőakrobatikától mentesebbek) ezek a könyvek. Az egy csillag levonást igazából azért kapta, mert szokás szerint nagyon kitalálhatóak a dolgok, nincs semmi olyan csavar/meglepetés, ami teljesen szembemenne a műfaj jegyeivel, illetve az sem tetszett, hogy rögtön az elején spoiler. A történetről – könyvesbolt, egyedül lévő férfi a kislányával, nekem egyből az Egy könyvmoly regényes élete jutott eszembe, így érezhetően „másolatnak” hatott olvasás közben, s míg az kedvenc lett, ez nem érhette el azt szintet. Egyébként viszont tényleg kellemes kis könyv, nem rágjuk a körmünk izgalmunkban, de a várt – és beteljesülő – dolgoknak mégis örülni tudunk és várjuk, hogy bekövetkezzen. Nem unatkoztam rajta, bár a karakterek lehettek volna kissé különlegesebbek és jobban kidolgozottak (főleg a mellékszereplők, mint Jackson, Hugh, Dillon stb.).

Katica_98 P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

…"egy város könyvesbolt nélkül: szív nélküli város."

Szerintem minden könyvmoly álma egy saját könyvesbolt, vagy minimum, hogy könyvesbolti alkalmazott legyen.
Több szálon fut a történet, de van egy közös pontjuk, ez pedig a könyvesbolt.
A kezdet nagyon tetszett, de aztán valahogy ellaposodott, amit sajnálok.

Mariann_ P>!
Veronica Henry: Könyvesbolti szerelmek

Ez egy szívet melengető történet, amikor a kezembe vettem, nem ilyenre számítottam.
De a több szálon futó cselekményben vannak kedves történetek, amiknek középpontjában a könyvesbolt, vagy éppen a tulajdonosa áll.
A vége meg úgy alakul, hogy egy bájos karácsonyra hangoló könyv lett belőle.

Boritek70>!

Mindenki számára van egy könyv, ami neki való, még akkor is, ha nem mindenki hisz ebben. Egy könyv, ami eléri a szívünket, és megérinti a lelkünket.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
cicus61 P>!

„Szóval ezért olvasnak az emberek. Mert a könyvek elmagyarázzák a dolgokat: hogy hogyan gondolkodunk, hogyan viselkedünk, és ráébresztenek arra, hogy nem vagyunk egyedül azzal, amit teszünk, vagy amit érzünk.”

Málnika P>!

Csak azt szeretném, hogy lépj hátra egyet, és lásd a lehetőségeidet.

109. oldal, 6. fejezet

Málnika P>!

De az utóbbi időszak eseményei megtanították arra, hogy a felajánlott segítséget el kell fogadni. Mégpedig készségesen, mielőtt az illető meggondolná magát.

9. oldal, Prológus

Annemary>!

Rengeteg kedvencem van. Ez a baj a könyvekkel. Nem lehet közülük kiválasztani a legjobbat… mert a hangulatunktól függ.

Bea_Könyvutca P>!

A könyvesbolt egy csodálatos, barátságos hely az időtöltésre.

Rekababa07>!

Hiszen egy város könyvesbolt nélkül: szív nélküli város.

Kapcsolódó szócikkek: könyvesbolt
tollacska>!

Olyan hely, ahol az emberek szabadon engedhetik a képzeletüket: visszaléphetnek a múltba, ha akarnak, vagy egy másik világba, vagy a jövőbe. Végül is ilyennek kell lennie egy könyvesboltnak… útnak kell lennie egy másik világ felé.

Kapcsolódó szócikkek: könyvesbolt
Annemary>!

Az élet értelme az, hogy soha nem lehetünk biztosak abban, mi történik legközelebb. Néha jó dolgok történnek, néha nem, de mindig jönnek meglepetések.

Trudiz>!

Az olvasás olyan természetes volt számára, mint a lélegzetvétel.

Kapcsolódó szócikkek: olvasás