Terád ​vártál 0 csillagozás

A Darnel tréning csodája
Vermes Éva: Terád vártál

A ​résztvevők megszólalnak…
Egy őszinte és megindító beszámoló, mely elfogulatlanul képet ad DARNEL tréningről.

Reggel felébredsz, kinézel az ablakon, és nem látod a szemben lévő házat, mindenen köd ül.
Elmész egy kellemes étterembe, jót és jó étvággyal eszel, okosan, jól beszélgetsz valakivel. – Ide menjünk, ez nagyon jó hely – mondod legközelebb, ha újra jó beszélgetésre, jó vacsorára vágysz. A vacsora rossz, a hely kelleme sehol, a beszélgetés akadozik. Pedig az étterem, az étel ugyanaz. A partner is. Aznap te nem vagy képes teremteni.
„El kéne menni a francba, valahová nagyon messzire” – gondolod. De ott, legbelül tudod, hogy semmi nem változna: nem hagyhatod itthon saját magad.
Nem érzed jól magad egy kapcsolatban, egy lakásban, egy munkahelyen. Feleséget (férjet), lakást, munkahelyet cserélsz. És így sem érzed jól magad. Az új házasságban, az új munkahelyen. Vajon miért?
Valahol, ott legbelül tudod, hogyan kellene élni. Meg is teremted a… (tovább)

Darnel, Budapest, 1991
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 963041659X

Carmilla >!

Menj ki éjjel a csillagos ég alá, mondd el ott a kívánságodat, és meg fogod élni azt a végtelen közömbösséget, amit a világegyetem tanúsít a kívánságaid iránt.

59. oldal (Darnel, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: kívánság
Carmilla >!

Aminek ellenállsz, az fennáll. Annak a hatása alatt vagy, mégpedig olyan mértékben, amilyen mértékben ellenálltál neki.

32. oldal (Darnel, 1991)

Carmilla >!

Ahelyett, hogy kommunikálnál az emberekkel, ahelyett, hogy kezelnéd az életedet, inkább azt nézed, hogy mikor van igazad; hogy jól nézz ki; hogy kerüld mások dominálását; hogy kényelmes legyél. Ebben a tréningben nem lesz alkalmad egyikre sem. Nem lesz igazad, nem fogsz jól kinézni, kényelmes végképp nem leszel. Nem fogsz dominálni sem.

11. oldal (Darnel, 1991)

Carmilla >!

Én azt mondom, hogy ha valaki a földön van, úgy segítek rajta, hogy belerúgok. Annál hamarabb kel fel.

56. oldal (Darnel, 1991)

Carmilla >!

Ha az ember nincs kibékülve önmagával, a másikat bünteti.

112. oldal (Darnel, 1991)

Carmilla >!

A barát meghatározása a számodra az, hogy ha ő belemegy a te hazugságaidba, cserébe te belemész az ő hazugságaiba. Te vevő vagy az ő ökörszarára, ő vevő a te ökörszarodra.

12. oldal (Darnel, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: barát
Carmilla >!

[…] A te tökéletességed és a saját nagyszerűséged nem képesség, amit tanulni lehet valami szájbalökött tanfolyamon. Jársz egyik tanfolyamról a másikra. Rosszabb vagy, mint az alkoholista, aki egyik kocsmából a másikba jár.

58. oldal (Darnel, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: tökéletesség
Carmilla >!

A betegségeid, a baleseteid kilencvenkilenc százalékát te teremted. A betegségeiddel manipulálod az embereket magad körül.

118. oldal (Darnel, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: baleset · betegség