Gondviselő ​társadalom 3 csillagozás

Veres Péter: Gondviselő társadalom

„…a más nemzetek iránti gyűlölködés, más nemzetek lenézése, más nemzetek életjogának semmibe vevése, közösségi kultúrájának, lelki-szellemi értékeinek a lebecsülése, pláne a más nemzetek, népcsoportok »likvidálására« irányuló törekvés igenis racionalizmus, sőt gyilkos sovinizmus, de a saját népünk, nemzetünk iránti természetes közösségi érzés nem nacionalizmus, hanem országunk megtartásához, nemzetünk önfenntartásához életbevágóan szükséges állampolgári felelősség, szellemi-lelki elkötelelezettség. Ha úgy tetszik: patriotizmus.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gyorsuló idő Magvető

Magvető, Budapest, 1979

tgorsy>!

… politikai kultúra nélkül nem élünk meg, ha akárhová fejlődik is a tudományunk és a technikánk. Nem élünk meg, ha más égitestre menekülünk se, mert a hatalombanditák arról a hajóról se maradnak le, vagy odaát is megszületnek.

tgorsy>!

…a világhírű Lollobrigida volt a főszereplője. De én őbelőle is csak arra emlékszem, hogy igen jóállású és jómozgású nőcseléd,…

Kapcsolódó szócikkek: Lollobrigida