A ​léleknek idő kell 6 csillagozás

Verena Kast: A léleknek idő kell

A lélek az ember élő része, amely önmagából él és életet teremt. Verena Kast lelkünk rejtett munkájáról, érzelmeink hatásáról és erejéről, és a lehetőségről, hogy igazán élőnek, vitálisnak érezzük magunkat. Mire akarjuk használni az időnket? Mit tennénk máshogy, ha még egyszer elölről kezdhetnénk? Mik a saját vágyaim, miben lelek örömöt, mikor érzem magam teljes erőmben? Útra kelhetünk, még mindig nem késő. A világ hihetetlenül gyorsan változik, újra és újra alkalmazkodni kényszerülünk a technika fejlődéséhez, egyre fokozódó tempót diktálunk magunknak. Érdemes néha egy kicsit lassítani, fizikai valónk helyett a lelkünk ritmusa szerint élni.

Eredeti cím: Seele braucht Zeit

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dialóg Life Dialóg Campus

Lyanna>!
Verena Kast: A léleknek idő kell

Véletlenül került kezembe ez a könyv. Az elmúlt időben sok energiát fektetek abba, hogy időt fordítsak önmagamra és építgessem a lelkemet. Ebben a felgyorsult világban egyre több dolgot kell elintézni ugyanannyi idő alatt, egyre több határidőt kell komolyan venni és hibásnak érezni magunkat ha elszalasztunk valamit. Gyorsan változnak a társadalmi helyzetek, technikai változások és rohanunk utána. A felfokozott élettempó következtében egyszer csak kisiklunk. Azt gondoltam, hogy találok egy-két jó tanácsot, ötletet ebben a könyvben, de tévedtem. Számomra a legtalálóbb gondolata viszont ez: „A 'későmodern embernek' nincs cél a szeme előtt, hanem úgy érzi, mintha egy szörny lenne a háta mögött. Mi lenne a jó alternatíva? A szörnyet magunk mögött hagyni, elfelejteni a hajszoltságot és nem hagyni magunkat kergetni, űzni, hanem újra és újra engedni, hogy megálljunk egy kicsit, időt szánjunk a rezonanciára, az együttlétre: érzelmileg jelen lenni a saját életünkben és a másokéban is, ezáltal érezni az intenzitást – ez lehetne az egyik célunk.”

Annamarie P>!

Amikor azon vitázunk, hogy a két hétnél tovább tartó szomorúságot, ami már depresszív zavarnak mondható, egyáltalán diagnosztizálni kell-e mint zavart, akkor igencsak kérdéses, hogy adunk-e elegendő időt a lelkünknek ahhoz, hogy kezelni tudja a drasztikusan megváltozott életkörülményeket, például azoknak a személyeknek az elvesztését, akikhez a leginkább kötődtünk.

Annamarie P>!

Ha megvonjuk a dolgoktól az emlékezést, akkor információkká vagy akár áruvá válnak.
(Han Byung -Chul)

Annamarie P>!

Az életünket alapjaiban érintő megrázkódtatások során tudatosul bennünk, hogy van egy belső világunk, amelyre nem tudjuk egyszerűen csak ráerőltetni a törvényeinket és az akaratunkat.

Annamarie P>!

"A lélek az ember élő része, amely önmagából él és életet teremt."*

*C.G.Jung, Gesammelte Werke 9/1, 56

Annamarie P>!

A bensőségesség, a szép lélek helyett ma a szép, fitt test a kelendő.

Annamarie P>!

Az élményeknek nincs időtartama. A jelenre vonatkoznak. Ezzel szemben a tapasztalat időintenzív, vagyis időigényes -itt szükség van az emlékezetre – és a jövőbe mutat. „Ha megvonjuk a dolgoktól az emlékezést, akkor információkká, vagy akár áruvá válnak.
Az élmény, ha így nézzük, aktualitás nem több.

Annamarie P>!

Az aktuális személyiség megéléséhez hozzácsatoljuk a személyiség jövőbeli megjelenését, és ez reményt ad, hogy minden bizonytalanság ellenére, a jövővel is meg fogunk birkózni.