A ​jó barátnő 14 csillagozás

Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?
Verena Kast: A jó barátnő Verena Kast: A jó barátnő Verena Kast: A jó barátnő

A Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát? Néha úgy érzem, hogy nincs a világon még egy olyan szerencsétlen balek, mint én, aztán kiderül, hogy más nők is ugyanebben a cipőben járnak, (…) és ettől valami egészen különleges közösséget érzek… Minden gondolatomat megoszthatom más asszonyokkal, beszélgetek velük az emancipációról, a másféle gondolkodásunkról, arról, hogy mennyire irtózom a macsó viselkedéstől, mennyire sért az ilyesmi… Összeköt bennünket közös női mivoltunk, (…) így az ember egyszerre csak megint erősnek érezheti magát. Ez az interjúrészlet a neves svájci pszichoterapeuta, Verem Kast legújabb könyvéből való. Az Apák-lányok, anyák-fiúk már Magyarországon is népszerű szerzője ebben a kötetében a barát(nő)ség minden oldalát rokonszenves őszinteséggel tárgyalja, nagy súlyt fektet a női szolidaritás – sajnos ma még nem általános – formáinak bemutatására.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia

Park, Budapest, 2012
Park, Budapest, 2012
160 oldal · ISBN: 9789635309955 · Fordította: Murányi Beatrix · Illusztrálta: Barka Ferenc
Park, Budapest, 2001
158 oldal · ISBN: 9635305559 · Fordította: Murányi Beatrix · Illusztrálta: Barka Ferenc

Tiko P

Verena Kast: A jó barátnő Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?

Nem tudtam végigolvasni, borzasztó volt, pedig nagyon szeretem a Park ezen sorozatát..

Ugyanazt az öt megállapítást boncolgatja fejezeteken keresztül, tele általánosítással, de nagyon tudományos köntösben próbálják azért előadni ezt a bullshitet.

Lobo P

Verena Kast: A jó barátnő Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?

Nincs sok barátnőm. De mindig irigyeltem azokat akiknek van, akik szívbéli igaz tüzön-vizen barátnőket tudtak szerezni maguknak. Véletlenül akadt kezembe ez a könyv a hétköznapi pszichológia sorozatból, gondoltam most megtudom a nagy titkot. De igazán nincs titok. Minenesetre a pszicháter írónő szerint a nők barátsága követendő példa lehetne mindenféle társas kapcsolatban.

blanca

Verena Kast: A jó barátnő Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?

A könyv, amit nem tudtam végigolvasni.

Verena Kast: A jó barátnő Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?

Nem egy rossz könyv, de új dolgot sem tudtam meg belőle. Egyszer olvashatónak mondanám.

Zsuzsanna_Makai

Borzasztó volt!

StAngela

Verena Kast: A jó barátnő Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?

A tipikus átlagos könyv. Lekötött, de semmi újat nem mondott a nők barátságáról.
Ezek szerint még sincsen olyan kevés barátnőm. Végre érthetővé vált számomra, hogy mi mindent is szeretek a barátnőimben és miért tartom közben nagyra a férfi barátaimat.
Ennek ellenére az egyszer olvasós könyvek közé került.

Papai_Aliz_Vilma

Önmagam lenni azt jelenti: elfogadom azokat a sarkokat és szögleteket, amelyek szintén hozzám tartoznak, és nem abban reménykedem, hogy egy szép napon majd egyszerűen tökéletes leszek.

Irigység, vetélkedés és féltékenység a barátságban. / Versengés a férfiak tetszéséért - 103. oldal, harmadik kiadás (2012).

RedRose

A konfliktusokat sokszor alighanem éppen az okozza, hogy a barátnők lakatot tesznek a szàjukra.

RedRose

Önmaga akkor lehet az ember ,ha félelmeit is bevallhatja hiszen azok sokat elmondanak róla.

Papai_Aliz_Vilma

Az irigység nemcsak annak a jele, hogy nem vagyunk jóban önmagunkkal, és szívesen lennénk „egy másik”, hanem egyben felhív, gondolkodjunk el, hogyan hozhatnánk ki mi is többet az életünkből, felhív, hogy önmagunk legyünk, felszólít az individuációra. Megmutatja, hogy baj van az önmegvalósításunkkal, talán elhanyagoljuk valamilyen tehetségünket vagy nem merjük megélni árnyékoldalainkat. Ezek késztetnek arra, hogy titkon irigyeljük azokat az embereket, akik ezeket az általunk olyannyira megvetett oldalaikat szabadon kiélik. Könnyebb az önmegvalósítás, ha vele együtt lelkesedünk valamiért. Akkor az irigységből „tevőleges irigység” lesz, vagyis versengés, rivalizálás.

Irigység, vetélkedés és féltékenység a barátságban - 97. oldal, harmadik kiadás (2012).

RedRose

Nagyon fontosnak látom a határok kérdését, de azt a kérdést is, hol lépjük át öntudatlanul a határokat. Mert amikor egyszerre csak megszakad a barátság, végleg vagy egy időre – ami a legjobb barátnőkkel is megesik, de a (…) legjobbakkal talán még gyakrabban –, sokszor éppen az lappang a háttérben, hogy hátralépés történt, ami kibeszéletlen maradt.

RedRose

(…) Szeretném, ha megtudnám tenni, volna rá igényem, de én magam állok az utamban.

RedRose

…a nők álltalában nem kerülik azt a barátnőt, akinek valamilyen tulajdonsága belőlük hiányzik. Az ilyen barátnő szembesülésre készteti, új tulajdonságok kifejlesztésére ösztökéli öket.

Nyufymano

A barátnőket tehát olyan kapcsolat fűzi össze, amelyben konkrét szolidaritást tapasztalnak. Számítanak erre a kapcsolatra, és nem is csalódnak. Mint válaszaik mutatják, magától értetődőnek tekintik, hogy segítenek egymásnak, az élet különböző területein, és hogy ez igencsak nagy segítség a mindennapi életben.

Nyufymano

Kínosnak azt érezzük, amit nem tudunk elfogadni magunkban, amit legszívesebben jó mélyre elrejtenénk, mert nem egyezik önmagunkról alkotott képünkkel.
(…)
Jó barátnőnk társaságában ezek napvilágra kerülhetnek, amelyeket különben, főleg más kapcsolatainkban, inkább rejtegetünk.

Nyufymano

A barátnőkapcsolatokban nagy szerepet játszik az azonosulás: a két nő hasonló szociális tapasztalatokkal nőtt fel, és sokéves kapcsolatuk jóvoltából gyakran nagyon pontosan megérzik mi játszódik le a másikban Az átfogó empátiaképességet olykor összetévesztik az azonosulással, de a kettő nem ugyanaz.