Régiek 8 csillagozás

Veréb Árnika: Régiek

Veréb Árnika első kötete olyan kivételes tájra hív minket, ahol a vonalak egyszerre nőnek betűkké és képekké. Egy testvérpár titkos párbeszédeként szövődik a könyvtest belső anyaga. Veréb Csilla rajzai úgy feszülnek a papírra, mint lábban az izom. Ezzel a markáns lendülettel visz minden egyes lap új útra minket. Meseszerű vidékre. Kutak, zöld menyasszonyok, szarvasok és gyíkok bújnak meg a szavak mögött. Olyan múlt ez, ami egy láthatatlan ponton fordul át bennünk jelenné. Beljebb és beljebb csalogat. Egészen addig, amíg a közös terünkké tágul ez az oszlopversekből épített régi ház.
A régiek jól rostált, kimunkált, bátor kötet. Mer eljátszani a gondolattal, hogy „akkor elmennek az emberek”. És marad a körvonal kontúrja, a vad megszelídülése, a nő és a férfi csupasz bőre. A valóság természetes igazságai.
Veréb Árnika versei fák és csontok. Fölénk magasodnak, mi meg csak döbbenten állunk és nézünk fölfelé. (Szabó Imola Julianna)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Friss hajtás Szépirodalmi Figyelő Alapítvány

92 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158132565 · Illusztrálta: Veréb Csilla

Timár_Krisztina I>!
Veréb Árnika: Régiek

Én nem mindig vagyok oda a szabadversekért. Kell nekem a zene meg a játék. Ha azonban ennyi természeti képet (most nem a rajzokról beszélek) találok egy rakáson, akkor hálás közönség vagyok. Ha a természeti képek között fák vannak, kövek, madarak, kutyák, hideg víz, csupasz föld meg hűvös szél, és egyszerre látok szépséget és kegyetlenséget (vagy inkább valami részvétlen közönyt), akkor pedig különösen hálás. Van ennek a kötetnek valami „északi” hangulata.

Részletek a blogon:

92 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158132565 · Illusztrálta: Veréb Csilla