Játsszunk ​együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok 3 csillagozás

Vera F. Birkenbihl: Játsszunk együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok

Ha társaság gyűlik össze, mindig van lehetőség a játékra: a grillpartin, a születésnapokon és a szemináriumokon. Csupán az a fontos, hogy minden játékos örömét lelje szürkeállományának aktiválásában. Vera F. Birkenbihl az elmúlt négy évtized alatt számos olyan játékot fejlesztett ki, amelyek segítségével intelligenciánk és kreativitásunk is növelhető.
– kitalálós, retorikai, kvíz-, szó- és élet-játékok
– életünk szakaszainak felidézése és a feledékenység megelőzésére
– háttér-információk az emlékezetünk működéséről
Vera F. Birkenbihl nevéhez fűződik az infotainment felfedezése, bár akkor még nem ismertük ezt a kifejezést. Munkaterületei közé tartozik többek között az úgynevezett brain-management, a kommunikáció és a személyiségfejlesztés is.

Tartalomjegyzék

>!
Saxum, Budapest, 2007
112 oldal · ISBN: 9789637168888 · Fordította: Gaál Szilvia

Várólistára tette 6

Kívánságlistára tette 6


Kiemelt értékelések

Galóca>!
Vera F. Birkenbihl: Játsszunk együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok

Tipikusan az az eset, hogy csináld, ne mondjad, ne írjad. Az a kb. három játék, amit érdekesnek és ismeretlennek találtam kicsit kevésnek tűnik. A fordítás meg egyenesen vérlázító. ("Ezen kívül pedig érdemes a következő, a játékost a pácból gyakran kihúzni képes trükkel élni:") Élvezetesek viszont a kis kézi rajzolású ábrák, változatos az oldalak elrendezése, szóval minden oldal vizuális csemege. A biszociatív kreativitás fogalma is jó, hogy megtalált. Megértettem, hogy amikor összekötök két dolgot, az azért fejbekólintós, meg vicces másnak, nekem meg nem, mert nekik az két távoli dolog. Szóval ezt észben akarom tartani, ezért ideírom. Bocs.


Népszerű idézetek

Galóca>!

Láthatjuk, ha rendszeresen foglalkozunk a múltunkkal, könnyen elérhetjük, hogy ugyanolyan gyakran felelevenítsük az emlékeinket, mint a „régiek”, akiknek nem volt mindenható televíziójuk és Altzheimer-kórban sem igen szenvedtek.
De nem azért, mert az emberek fiatalabb korukban haltak meg, hanem azért, mert az arányokat tekintve kevesebb volt az ilyen megbetegedés. A kutatók ma már teljesen biztosak abban, hogy ez a jelenség arra vezethető vissza, hogy az emberek rendszeresen felidézték múltbéli emlékeiket.

67. oldal

3 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

Simon Sinek: Végtelen játék
Lukács Liza: Hogyan szeretsz?
Kovács Eszter: Köszi, jól
James Norbury: Az utazás
Lindsay C. Gibson: Érzelmileg éretlen szülők felnőtt gyerekei
Stefanie Stahl: Igen is, meg nem is
Irvin D. Yalom – Marilyn Yalom: Halálról és életről
Juhász Bettina – Miklós Andrea – Pető Dorina: Mélylevegő Projekt: Elmerülő
Máté Gábor – Máté Dániel: Normális vagy
Edith Eva Eger: Az ajándék