Játsszunk ​együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok 3 csillagozás

Vera F. Birkenbihl: Játsszunk együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok

Ha társaság gyűlik össze, mindig van lehetőség a játékra: a grillpartin, a születésnapokon és a szemináriumokon. Csupán az a fontos, hogy minden játékos örömét lelje szürkeállományának aktiválásában. Vera F. Birkenbihl az elmúlt négy évtized alatt számos olyan játékot fejlesztett ki, amelyek segítségével intelligenciánk és kreativitásunk is növelhető.
– kitalálós, retorikai, kvíz-, szó- és élet-játékok
– életünk szakaszainak felidézése és a feledékenység megelőzésére
– háttér-információk az emlékezetünk működéséről
Vera F. Birkenbihl nevéhez fűződik az infotainment felfedezése, bár akkor még nem ismertük ezt a kifejezést. Munkaterületei közé tartozik többek között az úgynevezett brain-management, a kommunikáció és a személyiségfejlesztés is.

Saxum, Budapest, 2007
112 oldal · ISBN: 9789637168888 · Fordította: Gaál Szilvia

Galóca>!
Vera F. Birkenbihl: Játsszunk együtt! – Személyiségfejlesztő társasjátékok

Tipikusan az az eset, hogy csináld, ne mondjad, ne írjad. Az a kb. három játék, amit érdekesnek és ismeretlennek találtam kicsit kevésnek tűnik. A fordítás meg egyenesen vérlázító. ("Ezen kívül pedig érdemes a következő, a játékost a pácból gyakran kihúzni képes trükkel élni:") Élvezetesek viszont a kis kézi rajzolású ábrák, változatos az oldalak elrendezése, szóval minden oldal vizuális csemege. A biszociatív kreativitás fogalma is jó, hogy megtalált. Megértettem, hogy amikor összekötök két dolgot, az azért fejbekólintós, meg vicces másnak, nekem meg nem, mert nekik az két távoli dolog. Szóval ezt észben akarom tartani, ezért ideírom. Bocs.

Galóca>!

Láthatjuk, ha rendszeresen foglalkozunk a múltunkkal, könnyen elérhetjük, hogy ugyanolyan gyakran felelevenítsük az emlékeinket, mint a „régiek”, akiknek nem volt mindenható televíziójuk és Altzheimer-kórban sem igen szenvedtek.
De nem azért, mert az emberek fiatalabb korukban haltak meg, hanem azért, mert az arányokat tekintve kevesebb volt az ilyen megbetegedés. A kutatók ma már teljesen biztosak abban, hogy ez a jelenség arra vezethető vissza, hogy az emberek rendszeresen felidézték múltbéli emlékeiket.