Kenesei ​Időutazás 4 csillagozás

Szemezgetés a múltból
Vér Lászlóné – Győrfi Károlyné – Györgydeákné Takács Hajnalka (szerk.): Kenesei Időutazás

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

NyZita>!

Helybéli balatoni gyerekként naná, hogy öt csillag! Ne tudom, hogy egy úgymond kívülálló, tehát aki soha nem lakott vagy nyaralt itt, milyennek látná ezt a könyvet, de jobban belegondolva miért is olvasnák olyanok, akik életükben nem jártak erre?

Nagyon élveztem a leírásokat a jól ismert helyekről, épületekről, utcákról. A Soós-hegy, ahova minden tavasszal fel kellett mászni, mikor virágzik a tátorján, a mesebeli tatárlikak, amelyekhez minden kenesei gyerek legalább egyszer megpróbált felkapaszkodni, többnyire sikertelenül, Kocsis bácsi hentesboltja, a Sirály, ahol nagyapa csiszolgatta a hajókat, templomok, strandok, szállodák, nagyárok, kiserdő, szóval jó pár dolog, melyről az ember azt hiszi, hogy már elfelejtette, aztán a könyvet olvasva kiderül, hogy mégsem.

Igazi élmény volt a régi újságok beszámolóit és hangulatkeltő leírásait olvasgatni, hát még ha itt-ott ismerős nevekre bukkant az ember.

A három tüneményes hölgy, Irénke néni, Hajni néni és Mariann munkája tényleg elismerésre méltó. Köszönjük.

Knekató>!

Férjem édesanyja Kenesei származású, sőt Csizmadia Károly a parasztköltő férjem dédapja. Ezért is szerettem volna elolvasni a könyvet. Sok érdekes információval gazdagodtam a településről és az ott élő emberekről, de legnagyobb sajnálatomra Csizmadia Károllyal csak pár mondat foglalkozik. Ettől függetlenül jól összeszedett mű és ami még előnye sok benne a kép.