A ​pszichológus válaszol 1 csillagozás

Gyerekekről, felnőtteknek
Vekerdy Tamás: A pszichológus válaszol

Vekerdy Tamás újabb kötetbe gyűjtötte a Nők Lapja A pszichológus válaszol című rovatában az elmúlt évben megjelent kérdéseket és válaszokat. Az olvasók kérdéseiből megismerhetjük a kisgyermek kortól a felnőtté válás időszakáig felmerülő problémákat, melyekre a szerző a tőle megszokott közérthető stílusban válaszol, ad tanácsot szülőknek és olykor kamaszoknak.

Sanoma, Budapest, 2008
224 oldal · ISBN: 9789639710245 · Illusztrálta: Szűcs Édua
Sanoma, Budapest, 2003

hubtam

A legszigorúbb és legigazságosabb vizsgák sem mérhetik valódilag valakinek igazi tudását, és még kevésbé hasznavehetőségét. Jó emlékezet, jó beszélőke, egy kis lélekjelenlét és magamutogató szemtelenség – és az ilyen növendék biztos, hogy kitűnően fog vizsgázni (és felelni). Az azonban, kinek fő lelki tulajdonsága a higgadt ítélő tehetség, és aki ugyan mélyen, de lassan gondolkozik, az le fog maradni mindezekben a vizsgákban, jóllehet, az ilyen ember intelligenciájának súlya csak mázsákkal volna mérhető, míg remekül vizsgázóé esetleg csak fél kilóra-kilóra rúg. Nem a huszadik életév előtt kell sokat tanulni, hanem ezt követően.

Vekerdy Tamás: A pszichológus válaszol Gyerekekről, felnőtteknek