Vékás Lajos (szerk.) · Gárdos Péter (szerk.)

Kommentár ​a Polgári Törvénykönyvhöz 1 csillagozás

Vékás Lajos – Gárdos Péter (szerk.): Kommentár a Polgári Törvénykönyvhöz

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Complex / Wolters Kluwer, Budapest, 2014

Manawydan>!
Vékás Lajos – Gárdos Péter (szerk.): Kommentár a Polgári Törvénykönyvhöz

Nem tudom mennyire érdemes csillagozni egy szakkönyvet, azért megteszem. Elég korrekt az új Ptk. kommentár. Most jutottam el odáig, hogy elolvassam a 2014. évtől személyi és vagyoni viszonyainkat szabályozó új törvénykönyvet, illetve annak magyarázatát. Olyan nagy lényeges eltéréseket – bevallom – nem tapasztaltam az előzőhöz képest, de talán valóban megérdemli a Ptk. az új formát és szerkezetet. Az első rész végén járok most, ami cirka 1300 oldalt jegyez, és természetesen hónapok óta olvasom, csak most találtam rá molyon. ÉS FENN VOLT!
Szóval a kommentár rendben van, érthetően kibontja és megmagyarázza az egyes jogintézményeket, bírósági határozatokkal, eseti döntésekkel, Kúriai jogegységi állásfoglalásokkal, hogy megnyugvást hozzon a jogkereső lelkemnek.
Szóval hajrá második rész!

Horváth István – Szladovnyik Krisztina: Munkajogi és polgári jogi szerződés- és iratmintatár
A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény és a kapcsolódó jogszabályok nagykommentárja
Vékás Lajos – Vörös Imre (szerk.): Tanulmányok az új Polgári Törvénykönyvhöz
Fluckné Papácsy Edit – Baranyai János (szerk.): A Polgári Törvénykönyv
Polgári Törvénykönyv
Cséka Ervin – Fantoly Zsanett – Hegedüs István – Kovács Judit – Maráz Vilmosné: A büntetőeljárási jog alapvonalai II.
Kuncz Ödön: Küzdelem a gazdasági jogokért
Lenkovics Barnabás: A dologi jog vázlata