Ráadás 8 csillagozás

Veiszer Alinda: Ráadás

Bár a népszerű „Záróra” című műsor keretein belül Veiszer Alinda már nem készít új interjúkat, kíváncsisága, amellyel a körülötte lévő világra és a benne élő alkotó, gondolkodó, érző emberekre figyel, semmit sem változott. Ebben a kötetben tizennyolc új interjút olvashatunk: ismert és elismert emberek vallanak életükről, karrierjükről, sikereikről és kudarcaikról. Közöttük sokan egyáltalán nem vagy csak ritkán adnak interjút, kamera elé pedig végképp nem ülnének. Veiszer Alinda új kötete ismét a sokszínűség jegyében készült: megszólalnak benne a tudomány, a közélet és a művészetek képviselői is. Érdemes meghallgatni őket: Baló György, Geréb Ágnes, Tokody Ilona, Tarr Béla, Gárdi Balázs, Ludassy Mária, John Lukacs, Sára Sándor, Lányi András, Hernádi Zsolt, Bor Zsolt, Buzsáki György, Benedek Tibor, Adamis Anna, Csukás István, Nepp József, Portisch Lajos, Psota Irén.

Alexandra, Pécs, 2014
Alexandra, Pécs, 2012

Baló György · Lányi András · Tarr Béla

csizolka>!
Veiszer Alinda: Ráadás

Nagyon jó interjúkötet volt. Különleges embereket ismertem meg, akiket pedig ismertem azokról is érdekességeket tudtam meg. Voltak szívet melengető hangulatúak, mások intellektuálisan izgalmasak. Jól kérdez Alinda, igazi profi. Kellemes olvasmány volt, pillanatok alatt vége lett.

rekucimucika>!
Veiszer Alinda: Ráadás

Jobban tetszett, mint a Záróra. Sajnos ez nem a tipikus „hurcolom a vonaton” könyv, mivel nagy is és nehéz is, de még így is pár nap alatt elolvastam.

Pancsurka>!

A legjobb díj a Kossuth-díj. Az legalább visszaadható. Én várom, hogy mikor jönnek érte. Én odaadom.
(Tarr Béla)

Kapcsolódó szócikkek: Kossuth-díj · Tarr Béla
tataijucc>!

Simán kihívom egy versenyre a Jobbik frakcióját, hogy melyikünk tud több népballadát. Mert a meséket untam, és ezért anyám ezeket olvasta nekem kínjában.
(Ludassy Mária)

Szelén>!

Úgy láttam, hogy az SZDSZ-be azok mennek, akik nem tudták, hogy hol élnek, az MDF-be meg azok, akik, nem tudják, hogy mikor.
(Lányi András)

Kapcsolódó szócikkek: Lányi András · MDF · SZDSZ
tataijucc>!

Úgy kell írni, beszélni, mutatni, hogy mindez előzetes tárgyi tudás nélkül érthető és követhető legyen. Mindig azt feltételeztem, hogy akinek írok vagy beszélek, értelmes, de nem feltétlenül tájékozott.
(Baló György)

Kapcsolódó szócikkek: Baló György
tataijucc>!

A magyar közélet egyik közkedvelt, de szomorú sportja, hogy mindenkit igyekeznek megbélyegezni. Akit nem hazudnak oda valamelyik oldalra, az kezelhetetlenné válik, és ezt nem kedvelik. Már nem érdekelnek ezek a címkék. Nincs szükségem bizonygatásra. Ott van, amit csináltam. Voltam már baloldali, jobboldali, persze hazaáruló is, Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc mikrofonállványa. Tényszerűen ma is csak annyit tudok, amennyi a bírósági tárgyalásokon kiderült, de sok mindent hallottam persze, ami vagy igaz vagy nem. Például azt, hogy engem állítólag túlságosan befolyásolhatatlannak és öntörvényűnek tartottak, akivel nem lehet megállapodni, ha valamiről meg kell állapodni. Ennek a szövegnek a lehetséges olvasatait rád bízom.
(Baló György)

Kapcsolódó szócikkek: Gyurcsány Ferenc · Orbán Viktor
tataijucc>!

Nehezebb szabadon jól dönteni, mint szabályokat követni. Erre gondol, ugye?

Igen. Nehezebb szabadnak lenni, mint rabnak lenni, mert ha rabok vagyunk, akkor látjuk, hogy milyen igazságtalan ez, milyen rossz, és milyen jó lesz, hogyha kiszabadulunk. Minden ember szabad, mert nem független attól, hogy milyen korban él, milyen emberek veszik körül, mik a fennálló szólamok satöbbi. Neki kell választania, mert minden gondolat, minden kifejezés választás következménye.
(John Lukacs)

cassiesdream>!

A pályázatunkat egy MSZP-SZDSZ kormány idején csalta el az ORTT. Összességben úgy látom, hogy az MSZP és kisebb részben az SZDSZ többet ártott nekem, mint az összes többi párt együttvéve.
(Baló György )

Kapcsolódó szócikkek: Baló György · MSZP · SZDSZ
Szelén>!

Manapság szívesen csinálnék filmet a bankárok életéről.
(Sára S.)

cassiesdream>!

…ma az egész világon, de főleg Magyarországon, a konzervatív jelző teljesen pontatlan.
(John Lukacs)

Szelén>!

Amikor [apám] hazatért, le sem vetkőzött anyám előtt. Nyilván jól megverték, és látható nyomai voltak. Nem beszélt. Csendesebb lett és szemlélődőbb.
(Sára S.)