Gyümölcsfák ​gyerekbetegségei 0 csillagozás

Faiskolák és fiatal gyümölcsösök növényvédelme
Véghelyi Klára: Gyümölcsfák gyerekbetegségei

A ​faiskola fás növények szaporításával és nevelésével foglalkozik, és mint a kertészet minden ágazata, elsősorban nem talaj-, hanem növényművelő, a növényeket egyedileg neveli, akár csemetét, akár oltványt állít elő. Termesztett növényeit nem maga használja fel, célja a terményeit felhasználók igényeinek kielégítése.
A telepítéshez szükséges gyümölcsfákat általában faiskolában nevelik. A gyümölcstermesztő csak azt telepítheti, amit a faiskola előállított. Ezért szorosan együtt kell működniük a mennyiségi és minőségi mutatók vonatkozásában. Ez utóbbiak közül talán legfontosabb a fölnevelt növények egészségi állapota. Csak egészséges növényeket szabad értékesíteni.
Érdeklődéssel és kíváncsian vártam a Gyümölcsfák gyerekbetegségei c. könyv kéziratát. A cím találó, de nem ad teljes képet arról, amit a könyv tárgyal. Egyrészt azért, mert a gyümölcsös telepítésének egészségügyi problémáival is foglalkozik a szerző, másrészt, mert az embergyerekekhez hasonlóan a… (tovább)

Mezőgazda, Budapest
80 oldal · ISBN: 963793135x