Természettudomány ​és vallás 1 csillagozás

Végh László: Természettudomány és vallás

A mai átmeneti korban a természettudományos és vallásos gondolkodás kapcsolata egyre inkább a világtörténelmet alakító tényezővé válik. A kétféle világszemlélet közötti feszültség nem csak az egyes családokon, közösségeken, társadalmakon belüli, hanem egyenesen civilizációs összeütközések forrása is lehet. A fejlett országok elsősorban természettudományos hátterű gondolkodása ütközik a világ népességének hagyományokhoz ragaszkodó, meghatározóan vallásos szemléletű felfogásával. Bár a világ történései azt a látszatot kelthetik, hogy pusztán egyszerű politikai, gazdasági összecsapásokról van szó, gondosabban vizsgálódva rájöhetünk arra, hogy a szembenállás gyökerei alapvetően világnézeti jellgűek. Ha ezeket az ellentéteket fel tudjuk valamennyire oldani, akkor a politikai, gazdasági ütközések kezelésével már sokkal könnyebben boldogulhatunk.

Kálvin, Budapest, 2002

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai
Rott Nándor: A csoda és a természettudomány
Ferencz Antal – Kosztolányi György – Falus András – Kellermayer Miklós – Somfai Béla – Jelenits István – Hámori Antal: Biogenetika és etika
Jáki Szaniszló: A tudomány megváltója
Jáki Szaniszló: Világegyetem és hitvallás
Balogh Andrea – Besenyő János – Miletics Péter – Vogel Dávid: Közép-afrikai Köztársaság
Böjte Csaba – Csender Levente: Böjte Csaba füveskönyve
Raana Raas: Hazatérők