Muzsika ​Zsuzsika meséi 3 csillagozás

Végh György: Muzsika Zsuzsika meséi

Az álomban minden megtörténhet! Fekete hó eshet, egy egész város álarcot ölthet, a jámbor víziló kalapban sétálhat, sőt még víziszonyt is kaphat. S hogy még mi mindenről álmodhat egy kislány, kiderül a kötet meséiből, amelynek főhőse Muzsika Zsuzsika. A történetekben újra felcsillan Végh György sajátos, színes, könnyeden tréfálkozó, játékos hangja, amelyben gyakran mély bölcsesség, meleg líraiság, apadhatatlan humanizmus bujkál. A mozgalmas, olykor meghökkentő helyzeteket teremtő mesevilágot Irsa Katalin finom vonalú, lírai hangulatú rajzai elevenítik meg.

Móra, Budapest, 1986
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631150518 · Illusztrálta: Irsa Katalin

Kis_Andrea>!
Végh György: Muzsika Zsuzsika meséi

Jesszus ez aztán a fantáziadús könyv! Micsoda agyamentségek voltak benne! :-D És a gyerekek IMÁDTÁK! Az a víziló, hát valami csúcs volt! :-D Úgy hagytuk abba, hogy igazán sajnáltuk, hogy elfogytak az álmok. Az illusztrációk nagyon szépen illeszkedtek a mesékhez (kár, hogy a színes képek nem mindegyike annál a mesénél volt, ahova tartozott). Nagyon kedveltem Muzsika Zsuzsika humorát és elbeszélés módját!
Igazán sajnálom, hogy mára ezek a könyvek feledésbe merültek, pedig a nyelvezete igazán választékos, és szerintem rossz álmok ellen igazi gyógyír lehet ez a könyv. Megérdemelne egy újra kiadást, és nagyobb ismertséget.